Gekidžóban KanColle

• Japonsko 劇場版 艦これ (viac)

I ve filmovém pokračování anime seriálu Kantai Collection: KanColle stále zuří válka mezi tajemnými monstry z hlubin, které lidstvo pojmenovalo "Abyssals", a mladými dívkami, které zosobňují duše válečných lodí. Během jedné z nočních bitev, která končí vítězstvím dívčí flotily, se náhle na hladině objevuje tělo Kisaragi, jedné z dívek, jež se potopila v jedné z předchozích bitev. Kisaragi je na živu, ale její stav je více než zvláštní. Navíc se na moři objevila tajemná látka, která se šíří stále dál a která likviduje válečné vybavení dívčí flotily. Rychlost, se kterou se tato látka šíří, je závratná a během 3 dnů by se mohla dostat až k ostrovu, kde se nachází současné velení. Aby toho nebylo málo, tak výskyt této látky doprovází tajemný hlas, který k sobě někoho velmi naléhavě volá... (Jeoffrey)

Gallienus

Zklamán z filmu rozhodně nejsem, naopak velmi mile překvapen z mnoha vsuvek z historie, jedná se sice o takové malé drobnůstky, přesto mě potěšili. Mnoho nových postav (rozuměj lodí), některé se sice pouze mihnou jako Ryūjō (to jak uklouzne je právě jedna z těch historických vsuvek ukazující její špatné nautické vlastnosti, loď jež projde několika přestavbami, přesto bude patřit spíše k těm nepříliš povedeným typům jap. letadlových lodí) nebo Čókaj (i ona má několik historických vsuvek) příběh rozhodně obohatí. Mé oblíbené letadlové lodě projdou přezbrojením, místo A6M dostanou A7M Reppú(?), na rozdíl od seriálu, kde jsou součástí světa Kancolle pouze malé pilotky, film nabízí i maličké a roztomilé námořnice, jež děvčatům sedí na ramenou, ovládají věže či jiné součásti lodních systémů. Toho, kdo není moc fandou lodí nebo historie, případně hry asi film úplně nenadchne, bude pro něj docela obtížné jej ocenit. ()

Jeoffrey

Původní seriál mě docela zaujal, ale zanechal ve mě spoustu smíšených pocitů. Přemýšlel jsem o jeho významu o významu celého tohohle konceptu a nakonec jsem se smířil s tím, že nemá smysl to nějak extrémně řešit a prostě se pokusit si to užít. Což se mi nakonec vlastně i docela povedlo a Kancolle anime nikterak nezavrhuji (i když bych hodně přemýšlel, než bych ho někomu doporučil). No a pak tu máme film, který jako by vyslyšel mé vnitřní otázky a pokusil se jednou pro vždy mi v nich udělat jasno. A tak se dozvím o propojení mezi děvčátky z flotily a Abyssals, jak to vlastně funguje, zjistím, proč je tolik pozornosti dáno Fubuki a díky finále a následném přečtení obsahu na Wikipedii (protože jinde jsem materiál pro obsah k filmu nesehnal) jsem si udělal i jistou představu o tom, jak to s Kancolle vlastně je a proč jsou dívky lodě. No a ani tentokrát mě nic z toho co jsem viděl nikterak nepohoršuje, spíš mi to přijde jako zvláštní a zajímavý nápad. Takže ve výsledku jsem s filmem vlastně docela spokojený a bez problémů udržel mojí pozornost. K dobrému požitku opět přispěla dle mého velmi dobrá animace, která mě zaujala už u seriálu (a tady je ještě lepší, hlavně v soubojích) a i hudební doprovod nebyl špatný. Stále z toho všeho čpí na tisíc honů fakt, že je to dělané podle hry, ale je vidět, že nad celou tou hrou i nad tímto filmem autoři přemýšleli. Má to emoce, má to akci, no a když je vám většina postav sympatických, protože máte slabost pro roztomilé anime dívky, pak to u vás nemůže dopadnout špatně. 7/10 ()

Echelon1

Revelation has come! Temné, vážne, emocionálne, a prvá pólka si vyžaduje v žánri nálepku mysteriózne. Po seriály, ktorý sa niesol väčšinu času v odľahčenom, zábavnom duchu, sa tvorcovia rozhodli ísť celkom inou cestou a ide im to. Na inšpiráciu bojov o Šalamúnove ostrovy, respektívne Guadalcanal, som sa tešil, ponúkajú veľa. Tvorcovia sa toho zhostili dobre. Dostávame (podľa očakávaní) v nočných súbojoch hutnú atmosféru a atraktívne svetelné efekty. Svet Kancolle sa tu stáva podstatne hmatateľnejším, a postavy tiež, vďaka faktu, že reálna história 2. svetovej konečne má podiel na deji. Nadchádzajúca druhá séria má čo robiť, pretože Kancolle film zdvihol latku vysoko. Samozrejme, nejaké pripomienky by tu boli. Koniec je trošku uťatý, mohol odznieť o niečo pomalšie. A s kratšou stopážou je menej priestoru pre postavy, vrátane/hlavne tých nových (ušetrím vás sklamania, Tenryu svoj meč použije iba raz). Snáď 2. séria všetko vynahradí. PS: Titulky nevypínajte už len kvôli tej piesni + na konci je podditulková scéna. ;-) ()