Mahou Tsukai no Yome: Hoshi Matsu Hito

Zenpen (E01)

(epizóda)

Hlavní hrdinka Chise Hatori od malička vidí a přitahuje svou přítomností nejrůznější démony a nadpřirozené bytosti. Tato schopnost umožňuje využívat jejich sílu a magii při plnění nejrůznějších úkolů, jako to dělá čarodějnice Angelica Barlei. Sirotku Chise ale tato schopnost udělala ze života peklo plné strachu z toho, co viděla jen ona, a odmítání, pohrdání a násilí od normálních lidí. Když už se zdálo, že nemá žádnou naději, koupil ji na černém trhu starodávný mág s vlastnostmi člověka i démona Elias Ainsworth, aby z ní udělal svého učně a později nevěstu.

První z trojice krátkých filmů doplňuje mangu Mahoutsukai no Yome, která vychází od 30. 11. 2013. Uvidíme jeden den ze života šestnáctileté začínající studentky magie Chise Hatori ve venkovském sídle mága Eliase Ainswortha a ve vzpomínkové pasáži nahlédneme do jejího dětství, kde se seznámíme s událostmi po smrti její matky. (bergenia)

Jeoffrey

Hned po pár minutách mě to zaujalo, no a prakticky od momentu, kdy jsem viděl zdejší způsob doručování zásilek, jsem získal dojem, že se koukám na něco opravdu nápaditého. Studio Wit zkrátka předvádí jisté kvality a tohle dílo ve mě tak trochu probudilo myšlenku, že když zrovna pánové nevykrádají své vlastní úspěšné koncepty, tak dokáží najít a poměrně úspěšně zpracovat i jiné věci než jen další "Attack on Seraph of the Iron Fortress" a že tohle by měla být ta cesta, kterou by se dle mého měli vydat... No na rozdíl od kolegy jsem si informace o dalším vývoji tohohle dílka trochu zjišťoval a jen pro doplnění si dovolím uvést, že jde o třídílné OVA, které je prequelem stejnojmenné mangy a že druhý díl by měl jít do kin až v únoru a na DVD by měl být až 10. Března 2017, no ten třetí bude na DVD přesně za rok... U mě je to také za plný počet, protože jako první část je to vážně skvělé... 9/10 ()

Starletka

Připravte se na neskutečně pozoruhodnou půlhodinu nacpanou dějem a originalitou! Stání u stolu a mluvení o ničem, kouzla, sezení u stolu a mluvení o ničem, démoni, stání v knihovně a mluvení o ničem, týraný sirotek, který jako jediný vidí příšery! Páni, to tu ještě nebylo! Ne, ale teď vážně - prakticky je to xxxHolic s blýskavější animací a nudnějšími postavami. 5,5/10 ()

SonGokussj

Příjemný objev. Detailní kresba, místy komické, dobrý hudební doprovod, nulový infodump, velice zajímavý příběh, postavy, background story a skončilo to v tom nejlepším. Tady si někdo vyhrál... Netuším, kdy bude Part 2, ale za tu první plný počet. Part 1: 95% ()