PopStory - Série 2 (2020) (séria)

Hudba a politika (S02E05)

(epizóda)
  • Česko Hudba a politika (viac)
Dokumentárny / Hudobný
Česko, 2020, 56 min

Réžia:

Jakub Skalický

Iva Jonášová (rozprávač), Jiří Voskovec (a.z.), Jan Werich (a.z.), Braňo Hronec, Eduard Krečmar, Eva Pilarová, Rudolf Cortés (a.z.), Alexander Dubček (a.z.), Waldemar Matuška (a.z.) (viac)

Palčivý střet hudby s politickou realitou své doby. O tom, že se nejposlouchanější muzika stávala tu nástrojem ideologie a propagandy, jindy se jí zase nevyhnula režimní represe, existuje dodnes dostatek svědectví, především důkazů na gramofonových deskách. (Česká televize)

Arsenal83

Nuž to boli pesničky. Ako: Závidím vám manžela, pani Havlová! To bol ale kult. Alebo Gott s Krylom spievajúci Kde domov můj... Kryl rýchlo zistil, že tá zmena nestála za veľa a počiatočný entuziazmus ustúpil veľmi rýchlo, aby to Kabáti celkom dobre vyjadrili pesničkou Colorado, hlavne pasážou: do srdce Evropy já odjel v klidu krást... ()

William_

Opět takový komplexnější díl, který se zaměřuje především na politické písně a účinkování zpěváku právě ke vztahu k politice a různým idejím. Za mě jeden j nejzajímavějších dílů. Spoustu záběrů jsem totiž nikdy neměl možnost vidět. ()

subic

Osmdesátky a děsivý playback a začátek devadesátek až do začátku milénia a děsivé předvolební spoty a ti, co hráli pro konkrétní strany. Byl to děs a nemělo by se to promlčet. Že jo Krajčo, nejdřív pro socany, pak pro Babiše. ()