Eddie Murphy Delirious

Eddie Murphy

Účinkujú:

Eddie Murphy

victim42

19. nejrozporuplnější film na ČSFD? To si snad Delirious ani nezaslouží... Stand up komedie se přizpůsobuje času a nárokům diváka a Eddie byl prostě nejlepší ve své době. Dneska se diváci raději nechávají zesměšňovat a sami se smějí předstíranému nezájmu nebo neschopnosti pamatovat si text. Eddieho výkon mi přijde mnohem profesionálnější. ()

instageek_cz

Blast from the past, jak se tak říká!:)) Jo, dvaadvacetiletý Eddie Murphy tu předvádí drtivou komediální smršť, kterou ale citlivější jedinci nemusí rozdýchat. V roce 2019 jsem ještě před začátkem současné neo-apokalypsy stihnul v Praze vidět naživo Rickyho Gervaise. Jeho stand-up byl brutální, vtipy mířily do všech směrů, bez ohledu na to, koho sejmou. Až to nějaká ženská přestala zvládat a chtěla si to s ním jít vyříkat přímo na pódium. Museli jí vyvést ze sálu, její křik byl za dveřmi slyšet ještě dlouho. Nutno podotknout, že ta… nepříliš osvícená osoba tím pokazila zážitek všem, včetně Gervaise, který se od té doby často díval na hodinky a zdál se být solidně vykolejený. Prostá duše jako já si kladla otázku: To nevěděla, na co jde? Že Gervaisovi není nic svaté? No, milí čtenáři, a úplně to samé platí i pro Murphyho!:)) S jakoukoliv korektností tady věru nepochodíte. Drsné fóry o gayích, AIDS (v době, kdy byl v Americe naprostým postrachem), mlácení žen, smrti vlastní mámy („Taky vás máma někdy naštvala a pak jste se večer v posteli modlili za to, aby jí srazil náklaďák?“), to tvoří významnou část programu. Ale současně tam je spoustu řekl bych až milých historek o dětství. O tom, jak máma byla Clintem Eastwoodem rodiny, o bráchovi a jeho šíleném fekálním humoru, o čekání na zmrzlinářský vůz, atd. atd. A samozřejmě dojde i na sex, ženy, bělochy a černochy. Murphy taky skvěle paroduje různé slavné osobnosti a všechno to podává s okouzlující drzostí. Je jako váš spolužák ze základky, třídní klaun, který 99 % času vytáčel svými fórky učitelky k nepříčetnosti, zatímco vy jste se lámali smíchy. A pak nasadil úsměv andílka a ony mu chtěly věřit, že se polepší… Nepolepší a je to dobře! Tenhle spratek s nevymáchanou pusou je zrovna na cestě k obrovské slávě, ví o tom, užívá si to, a pokud vám jeho styl sedne, budete si to užívat s ním. Hodnocení: 9/10 //// Další recenze a zajímavosti ze světa popkultury čtěte na Instagramu, profil instageek_cz, díky!:) ()

MrPierc

Eddie Murphy je hlavně výborný imitátor - jeho předvedení slepce Stevieho Wondera, Michaela Jacksona, Elvise, je geniální. Pálí sprosté urážky všemi směry a nebere ohled. Jeho komika je sice přímočará, ale s úsměvem na rtech si to obhájí. Je hravý, je vtipný a probírá hlavně společenské tabu! Je k nezastavení a poráží ho jen docházející čas domluvené délky vystoupení. ()

warrenur

Jeden z prvych stand-up-ov vobec. V podani mladuckeho 22-rocneho Eddieho, ktory si osvojil mnohe z techiky vystupovania u svojej inspiracie, Richard Pryor-a. Vtedy nemal prakticky ziadne zabrany a bol mladicky nadrzany. :) O com svedci uz brutalny gay-ofenzivny uvod. Kto pozna vsak kontext doby, v ktorej vznikol, nebude sa divit. V dnesnej dobe by ho dav "vybucal" uz v prvych dvoch minutach. Priamociare a cekom vtipne, vsetkymi smermi. .......Big lips of Mick Jagger - vyborne perzonifikacie, ako placuci Jackson, Presley, James Brown a jeho "he..!!!",..you wanna impress me? Take the wheel for a moment motherfucker...:) paradicka na kamosa Stevieho Wondera, Icecream-truck a blaznenie deciek, maminine topanky triafajuce decka, detska nadavka, emancipacia, fart game, fotacikova scenka, scenka krokov bielych, cernochov i cinanov jasne inspirovana tou Pryor-ovou, grilujuci stryko Gus, fuzata teta Bunny a ozraty tatko hrdy na svoj dom, "I kick the dog with everything I got"...genialna perzonifikacia Eddie-ho tatka, Bunny rozbijajuca sa na schodoch, Guni Gugu, Jesse Jaskcon na prezidenta, cernossky rasizmus na ustupe, detsky vtip kadiaci medved a zajac, Star Trek, kabelovka - duchovia a bieli zostavajuci v domoch :) a na zaver zmienka o cernosskej opernej spevacke, ktora nemohla kvoli segregacii spievat a Eddie sa tam moze o 50rokov neskor drzat za dick. 65% Odporucam najst si z vystupenia i dokrutku a aj interview k tomuto vystupeniu po rokoch. Stoji to za to. ()

peeko

Eddie, jak ho většina našinců nezná. A to je velké škoda, páč tenhle stoják má koule, jako vánoční stromek. Bavil jsem se nonstop. Doporučuju! Většina amerických "komediálních" herců začínala stand up výstupy na své cestě k filmu a málokterý nevyčpěl po pár filmech. Bohužel tuto není Eddieho případ. Možná by se měl vrátit k stand upu, ale dnes snad raději ne. Howg ()

• Slovo "fuck" bylo použito 230 krát. (Poker_Face)