Amanda Knox

Jméno Amandy Knox patří na seznam lidí, u nichž by se dalo do nekonečna polemizovat o jejich vině či nevině. V roce 2007 byla totiž v jejich společném bytě v italské Perugii zabita její spolubydlící a kamarádka Meredith Kercher, která stejně jako ona v Itálii studovala. Za vše mluvící důkazy, změny výpovědí i prapodivné chování udělalo z Amandy velmi jednoduše hlavní podezřelou, s každým dalším odtajněním však případ působí složitěji a složitěji. A i dnes po 9 letech se jedná o jeden z nejtajemnějších případů, ať už smýšlíte o Amandě jako o chladnokrevné vraždící psychopatce nebo oběti justičního omylu. (hansel97)

Cappuccino

Zaujímavý prípad, ku ktorému som sa snažil pristupovať objektívne, nefandiť žiadnej strane, neprizerať na ich (ne)herecké výkony, ale riadiť sa tak ako súd len dôkazmi. Tvorcovia dali dostatočne vyvážený priestor obidvom stranám a azda jediné, čo ma pomerne iritovalo, boli narcistické prejavy britského novinára, ktorý si mohol niektoré vyjadrenia odpustiť. ()

Morholt

Komplexní pohled na případ Amandy Knox, který sice rozhodně nedává jasné odpovědi, ale poutavým a emotivním způsobem ukazuje, jak se celý případ během let vyvíjel. Prostor dostávají všechny zainteresované strany rsp. Amanda Knox a její tehdejší přítel, žalobce i představitel tisku, který celé vyšetřování výrazně ovlivnil, což si novinář odmítl alibisticky připustit. nad některými věcmi, především nad humpoláckým počínáním policie, zůstával rozum stát. Na druhou stranu ačkoliv měly Amandiny promluvy na kameru svojí hloubku, nedokázal jsem jí tak úplně uvěřit. Jak říkal na konci dokumentu žalobce, konečné slovo bude mít Bůh. 90% ()

*CARNIFEX*

"Amanda Knox" by sa bez najmenších problémov uživila ako herečka. Neuveriteľné, ako si v určitých momentoch, napriek tomu, že sa rozhodovalo o jej vine, užívala prítomnosť kamier. Každopádne, toto je jeden z najobjektívnejších dokumentov, ktorý prezentuje pohľad oboch strán. Taktiež nemôžem opomenúť jeden originálny "odjeb" talianského (tuším) sudcu, ktorý dokonale "upratal" postoj amerických vládnych predstaviteľov, ktorí sa ako obvykle, zas miešali do vecí, do ktorých ich nebolo ani hovno. Fakt som sa schuti zasmial ... ()

emma53

Je neuvěřitelné jak představitelka Amandy tuhle nevděčnou roli zahrála. Naprosto profesionální výkon. Já jí až na pár momentů nevěřila ani slovo. Její postoj při soudních jednání nebo spíš před prvními výslechy bylo zcela v rozporu s tím, co se právě stalo. Rozhodně doporučuji a výsledek toho martýria si pak najděte na wiki. Red to dal za pět a ta dívka také. Sama nevím jaký postoj bych zaujala já, ale všechno uvnitř mého já, je spíš negace vůči ní. Nechtěla bych být soudcem. ()

hansel97

O případu vím delší dobu, jelikož je ne úplně dobře zfilmovaný asi dvakrát, ale dokument konečně splnil moje očekávání. Mám rád tenhle druh, který není jen faktografický, ale opravdu do něj režisér dokáže dostat i emoce a Amandina zpověď na kameru, hlavně úvodní část, mě vyloženě dostávala. Opravdu zdařile zpracované. ()

• Rodina Meredith Kercher sa vyjadrila, že si tento film nikdy nepozrie. (dwdb)
  • Curt Knox, otec obžalovanej Amandy Knox, povedal, že dúfa, že sa povesť a celý prípad obráti v prospech jeho dcéry obráti aj vďaka tomuto dokumentu. (Arsenal83)