castor

Cynická Phoebe Waller-Bridge zřejmě svou rodinu celou tu dobu od vernisáže uměleckých sexponátů nenáviděné macechy neviděla. Otcovo zasnoubení ale rodinu zase „stmelí“, navíc se na scéně objeví katolický kněz k nakousnutí (hraje ho Andrew Scott), který má mít obřad na starosti. Při boření pomyslné čtvrté stěny vnímá, že se naše bezejmenná postava vytrácí, čímž nám tvůrci dávají najevo, že konečně našla někoho, kdo jí poslouchá a věnuje pozornost. A ve Finsku, kde je stále nabroušená Claire (herecky přesná Sian Clifford) pracovně, se stalo asi mnoho pikantního, což by mělo zajímat slabošského švagra Martina. Potvoře evidentně chybí skuteční přátelé. A nezávazný sex jí vlastně nepřinesl nic dobrého. První série byla o smrti a ztrátě nejbližších, ta druhá je (překvapivě) o lásce, která ohýbá žánrová klišé. Ústřední „pytel blech“ dál mluví do kamery, jakékoliv nebezpečí odráží humorem, jízlivě komentuje své okolí a ironizuje vlastní nedokonalosti a pocity viny. Bacha, lišky honí hříšné kněze. Finále silné. Zvážnění ve správnou dobu. ()

ScarPoul

O trošičku lepšie ako prvá séria. Aj vďaka účasti Andrew Scotta v úlohe kňaza. Stále si to udržuje humor aj nadhľad a má to aj príjemné smutno skutočné momenty. Niečo s čím sa dá stotožniť, nad čím sa dá zasmiať a čo je dokonca dojímavé. Páči sa mi kam sa postava vyvinula, rovnako aj všetky ostatné vedľajšie postavičky. Prirástlo to k srdcu. 2. séria - 80% ()

kubilov

Vynikající seriálové překvapení. Překypující sprostotou, skvělým břitkým britským humorem, existenciální problematikou a (sic!) feminismem. Phoebe Waller-Bridge je neuvěřitelně vtipná, talentovaná a skvělá, fakt jsem si jí za těch pouhých 12 dvacetiminutových dílů velmi oblíbil. Druhá řada je zcela vynikající, k čemuž velmi dopomáhá skvělá postava kněze Andrewa Scotta. I ségru jsem si oblíbil, i když vypadá jako tužka. Nejlepší sitcom za velmi dlouhou dobu. ()

Necrotongue

První sezónu jsem trochu ofrflal, vadilo mi, že fúze komedie a dramatu na mě příliš nefungovala, a tím pádem jsem se nebavil tak dobře, jak bych mohl. Druhá řada mě překvapila velice velmi, nevím, jestli jsem byl naladěn na tu správnou vlnu, nebo jestli tvůrci tolik zamakali na spojení humoru a deprese, ale bavil jsem se tentokrát mnohem více, než v předchozím případě. Phoebe Waller- Bridge zahrála opět výborně, potěšila mě i účast Andrewa Scotta, který vypadal, že si postavu kněze vyloženě užívá. Pro mě to bylo jasné zlepšení. ()

Oralfabet

Sice jsem od druhé série tak trochu očekával, že si budu maximálně užívat každý díl, a to se úplně nestalo, ale... První a poslední byly zcela dokonalé + Andrew Scott v roli cool kněze je nepřekvapivě úžasný + (a teď to největší plus) Už u první série jsem psal, že v případě Fleabag mi boření 4. stěny vůbec nevadí, spíš naopak - no a v té druhé Phoebe vzala tu zaběhnutou formu a udělala s ní něco nevídaného a totálně geniálního. Ale znovu bych se podíval asi jen na ten první díl, pokud bych teda nesjížděl znova celý seriál, ten jediný podle mě skvěle funguje i samostatně. "What's your favorite movie period?" "Carrie." 9/10 ()