Necrotongue

Po první sezóně si nejsem úplně jistý, jestli byla v tomto případě kombinace komedie/ drama správným krokem. Asi by se mi více líbil stejný příběh jako čistá komedie. Kdyby byly osudy hlavní hrdinky zpracovány jako plnohodnotné drama, mohlo by jít o skvělou záležitost, takhle jsem měl pocit, že je to celé jaksi nedokončené. Potenciál tady přitom byl, použitý humor na mě fungoval, ale vždycky, když jsem si začal užívat depresívnější atmosféru, přišla změna. Ale i tak šlo o jasný nadprůměr. ()

Oralfabet

Když jsem se tak včera koukal na hodnocení tohohle seriálu, počítal jsem s tím, že první série bude trochu slabší a budu se přes ní muset dostat k té druhé, která by měla být totální masterpiece. Nadšení se tedy dostavilo o něco dříve, než jsem čekal. Phoebe Waller Bridge je naprosto geniální, ale i všechny ty postavy, kterými se ve Fleabag obklopila baví a jejich nesympatičnost mi byla velice sympatická (obzvlášť Olivia Colman zas jednou fakt válí). Boření čtvrtvé stěny není něco, o co bych v poslední době příliš stál, ale tady si užívám každý Phoebin pohled do kamery. 9/10 ()

IceQueen

To, čo začína ako čistá komédia o cynickej, drzej, bezškrupulóznej, skrachovanej, odťažitej, mladej žene bez kvalitatívneho filtra na často striedaných sexuálnych partnerov, sa postupne prenáša do dramatickej polohy a aj keď humor nepoľavuje, občas je aj jemne cez čiaru (to ja rada), postupne zisťujeme, prečo je hlavná hrdinka taká, aká je. S Mirandou to má spoločné akurát prihováranie sa divákovi priamo do kamery, pôvod a výraznú ženskú hrdinku. Musím ešte uviesť do pozornosti absolútne luxusnú postavu, ktorú si zahrala a stopercentne vychutnala fantastická Olivia Coleman. ()

kubilov

Vynikající seriálové překvapení. Překypující sprostotou, skvělým břitkým britským humorem, existenciální problematikou a (sic!) feminismem. Phoebe Waller-Bridge je neuvěřitelně vtipná, talentovaná a skvělá, fakt jsem si jí oblíbil. Pilot je naprosto famózní a zběsilý, pak tempo poněkud upadá (dna se dotkne ve čtvrtém dílu). Nejlepší sitcom za velmi dlouhou dobu. ()

castor

Nerozhodný otec, vypočítavá psychopatická macecha, puntičkářská a permanentně rozrušená sestra Claire, citlivý expřítel Harry, slabošský švagr Martin. A neposedná hlavní bezejmenná postava. Úderný hořký humor a ukázka toho, že ženské hrdinky mají i v televizním prostředí zelenou. Spíš antihrdinky. Je tady ukradená soška, je tady postavička dinosaura, je tady jedno morče. Britská záležitost Fleabag je prakticky výhradním autorským počinem talentované herečky a scenáristky Phoebe Waller-Bridge, která je skvělá a která se svým nadáním propsala až do scenáristického týmu nového dobrodružství 007. Má značné problémy navazovat smysluplné osobní vztahy, je vypočítává, žensky manipulující, ztracená, sebestředná a neschopná hlubšího citu. A topí se v dluzích. Ale i zatraceně vtipná, a to nejen, když se vítězoslavně a ďábelsky usmívá do kamery. Snaží se sourozenecky sblížit, cynicky se vyjadřuje k mužským a ženským rolím, touží se vyrovnat se smrtí kamarádky, se kterou společně „rozjely“ permanentně prázdnou kavárnu. A uprostřed toho všeho solidně pracujeme s tématy jako je samota, vina či neporozumění. Gumy na tužkách jsou holt proto, že lidé chybují. ()

• Při úvodní scéně hraje skladba „Sail“ od Awolnation. (BaBca_)