Suišó no kodó: sacudžin bunsekihan

• Japonsko 水晶の鼓動 殺人分析班 (viac)

Policistka Kisaragi Tóko se pomalu vzpamatovává z posledního případu, kdy si pachatel dovolil ji považovat za jednu ze svých obětí, zatímco pokračuje ve své práci. Jednoho dne opět naráží na bizarní vraždu, kdy místo činu, tedy místnost, kde se mrtvola nacházela, bylo zbarveno do tmavě červena. Tóko a její kolega Takano ovšem brzy zjišťují, že jsou během vyšetřování sledováni nějakým neznámým mužem. Ve chvíli, kde se ho pokusí zatknout, vybouchne budova poblíž. Je to náhoda? Dokáže Tóko překonat jak osobní, tak pracovní krizi? (Zíza)

Zíza

Není to špatný seriál, ačkoliv první série mě zaujalo o něco více. Myslím, že vrcholem je v posledním díle hovor Tóko a Toremiho. Podle mě to bylo to potřebné ukončení, které Tóko zbývalo z předcházejícího dílu. V podstatě se totiž celý seriál plácáme od nevidím do nevidím, s Tóko už není taková zábava, ale věřím, že pokud by přišla třetí série, tak ji máme sebevědomou zpátky v celé své parádě a to právě díky tomu hovoru. Slušně podané vyšetřování, opět naznačeno, jak děsné je to v Japonsku s byrokracií, tentokrát je to ovšem oproti první sérii méně zmateční, takže je lehké se v dějové lince vyznat. Možná je to i tím, že už jsme s postavami seznámeni. Má to své klady i zápory, ovšem Kimura Fumino se mi líbí aje mi sympatická, kdo to má podobně, určitě nevynechejte. Na poli kriminálních seriálů průměr, ovšem mající zajímavého vyšetřovatele v podání Munetaky Aokiho, který ten "šedý" průměr podle mého opravdu osvětloval. ()