Když Patrick Sawyer, liberijský Američan, zkolabuje po příletu na letiště Murtala Mohammed v nigerijském Lagosu, je odvezen do nemocnice First Consultants, kde je přijat s příznaky horečky. I když popírá jakékoli kontakty s obětmi nemoci Ebola v Libérii, tým lékařů ve First Consultants pod vedením doktora Stella Ameyo Adadevoha dojde brzy k závěru, že se jedná o víc, než pouhý případ malárie. Najednou závodí s časem, aby zamezili vypuknutí smrtící epidemie, jejímu rozšíření mezi obyvateli 20milionového města a začátku toho, co by mohlo být propuknutím nejnebezpečnější nemoci, kterou svět kdy poznal. (mac000)

nevergiveup

Čistý průměr. Samotný scénář není vyloženě špatný, ale zasloužil by si trochu kratší stopáž. Zároveň z filmu hodně dýchá úplně jiný styl a pojetí filmu. Na první pohled prostě poznáte, že se nejedná o evropský nebo americký film, jen si nejsem jistý, jestli je to v tomhle případě dobře. Mám pocit, ze se režie snažila o to, aby byl film primárně pro západní trh, díky čemuž vznikla trochu zvláštní slátanina a chvílemi podivné dialogy. Možná by bylo lepší jít příště kompletně africkou cestou. 50% ()

Lacike

Televízne pôsobiaci film (skoro jak SK inscenácia) o zažehnaní epidémie eboly v Africkom veľkomeste. Má to celkom sympatické postavy ale, dramatická stránka je skôr vlažná. Príliš napínavo to nepôsobí. Herecké výkony nepôsobia dvakrát strhujúco. Vizuál tiež nič extra. Najviac to zaujme exotickým prostredím Afriky. Výsledkom je priemerný film na jedno pozretie o dnes populárnej téme boja s nejakým hnusným smrtiacim vírusom. 5/10. ()