Dokumentárna roadmovie o tom, ako to dopadne, keď sa Tom – írsky študent a Gabika - slovenská herečka a vášnivá športovkyňa, rozhodnú na bicykloch spoločne precestovať Slovensko. (STV)

tron

Človek na to občas (po)zabúda, ale faktom je, že Slovensko je po vizuálnej stránke krásna krajina. Keď to vezmeme z vtáčej perspektívy, uvedomíme si, že všetky dedinky a mestá, učupené v lone prírody, majú niečo do seba. A nie málo. No a kto má právo o tom nakrútiť film, ak nie náš najslávnejší dokumentarista Pavol Barabáš? V televíznom dokumente S tebou ma baví Slovensko vsadil predovšetkým na pôsobivú kameru, neokukanú (a hravú) vizuálnu stránku, hrejivú feel good atmosféru a pôvabných hercov: rozkošnú Gabrielu Marcinkovú a o nič menej sympatického Íra Toma. A negatíva? Toto je ozaj určené asi skôr najmä zahraničným divákom, pretože ako Slováka ma miesta, ktoré tí dvaja navštívili, nijako extra nenadchli a napr. z Trenčína by som rozhodne neuprednostnil „nejakú“ Pohodu. Akurát ma zaskočila veta v záverečných titulkoch, že počas nakrúcania filmu neboli prevádzané žiadne lety na „autolietadle“. Tak ale už sme dávno vedeli, že filmy klamú, že? Aj dokumenty. ()

Marze

Slovensko je moje nejoblíbenější krajina. Sličnou průvodkyni Irovi závidím. "Čumila" v Blavě neznám, stejně jako Bojnice u překrásných Štiavnických vrchů. Košický maraton s úžasnou atmosférou jsem běžel, stejně tak jsem jsem byl na Pohoda festivalu s příjemnou atmosférou a mezinárodními kvalitními umělci. "Chimney cake" neboli "komínový dort" je rozšířený také na Slovácku, prodávají ho v Praze, kde ho turisté považují za naši specialitu a koupil jsem si ho i v Rumunsku. Dopátral jsem se, že ho vynalezli Maďaři. Slovenské termály miluji, ale v Rajeckých teplicích jsem se nekoupal. Loni jsem tam, byl jen na příjemném hudebním festiválku se třemi pódii Slněčné skaly, který každému doporučuji včetně stanového městečka. Vysoké Tatry se mi nelíbí. Slezli jsme tam ale vše kromě nejyššího Lomníckého štítu, kam se může jen s průvodcem. Výstup hrdinů po lanech mě ale nadchnul, stejně jako hvězdárna a slovenské víno na vrcholu ve velkých skleničkách, kde se může plně rozvinout aroma vína. Jako cyklista jsem ocenil bike park alespoň přes obrazovku. Dunajec v Pieninách jsem jel na kajaku s naším vodáckým oddílem, nebo jsme využili přívoz na vandru do Beskyd Sadecky. Minulý rok v prosinci jsem šel z Červeneho Kláštora pěšky přes hory do polského lyžařského střediska Sczawnicza na kurs filmové animace a zpět po cyklostezce podél Dunajce. Byl jsem i v Bardějově, na Spišském hradě, v Belianské jaskyni a ve Vlkolínci. Ekokapsula - wow, to neznám. Dobrý nápad. ()

Likan7

Nádherné dechberoucí záběry. V dnešní době, kdy je pro téměř kohokoliv možné si pořídit za pár tisíc dron s kamerou, je fantazie, jaké záběry se dají pořídit. Slovensko je krásná země v hodně věcech hezčí než naše. Samozřejmě je přirozené, že dokument ukazuje ze Slovenska jen to nejlepší a nejpůsobivější. A že je opravdu CO ukázat. S čím jsem měl ale trochu problém je ten rádoby milý minipříběh s Irem, který chce poznat tento kraj křížem krážem a zavolá své kamarádce Gábině aby mu udělala průvodce. Animace a scénář je tak slaďoučký, že z toho někdy bolely zuby. Ale to se dá přejít. Mam moc rád cestopis Na cestě, který vysílá několik let Česká televize. S tebou mě baví Slovensko je dvou hodinové Na cestě po nádherné krajině našich sousedů :-) ()

Popinodan

Neskutečně nádherné záběry na Slovensko. V dnešní době si už ani nelze představit záběry z dronů,které dodají intenzivní pohled na krajinu.Nádhera. Jen přítomnost Ira Toma,nebylo to pravé ořechové. A mrzí mě i absence Slovenského ráje. Je mi jasné že do jedné hodiny se všechny krásy Slovenska nemohou nacpat,ale Slovenský ráj by tu určo měl být. Za mě......Pavol Barabáš a jeho tým opět nezklamal. ()

vladi3

zabery boli naozaj krasne, ale pribeh ma neuveritelne nudil a velmi mi tam vadila Marcinkova... skoda, lebo potencial to malo.... ()

Richard768

A oni naozaj prešli Slovensko na bicykloch, alebo to bolo tiež len "akože" (ako s tým aeromobilom)? Mňa k pozeraniu nalákalo hlavne cykloputovanie. No zisťujem, že celý príbeh bol asi len vymyslený a som z toho sklamaný. Zdá sa mi, že všetko akosi zapadá do typickej choroby súčasnosti: dokonalé zábery, ktorým chýba pojítko pravdivosti. Má byť snáď jediným účelom marketing? ()