Clara se zkrátka nedokáže vyrovnat se ztrátou svého milovaného Bena, který zemřel před dvěma lety při autonehodě. Dokonce ani její umíněné spolubydlící Katje se nedaří vrátit své kamarádce chuť do života. Clara však i nadále posílá na Benův starý mobil tesklivé zprávy… aniž by tušila, že bylo jeho číslo nedávno přiděleno někomu jinému. Když se sportovnímu novináři Markovi začnou na displeji nového telefonu objevovat její romantické a láskyplné vzpomínky, je zmatený, ale dojatý. Poté, co se jeho vlastní milostný život ocitl v troskách, Mark cítí nutkání vyhledat tajemnou neznámou, která mu neustále píše, a požádá svého nejlepšího kamaráda Davida, aby mu pomohl... (HBO Europe)

TedGeorge

Moc nevěřím tomu, že by z Karoline Herfurth vyrostla nějaká velká evropské režisérská hvězda, ale v případě SMS pro tebe se očividně obklopila profesionálními řemeslníky, kteří s ní prostě a jednoduše natočili kvalitní romantickou komedii. Co na tom, že je celá zoufale neoriginální. Scénář sází na vtipné dialogové výměny a bez zastávky míří k nevyhnutelnému happy endu. ()

Vančura

Nádherná romantická komedie, která ve mně vzkřísila skomírající lásku k tomuto žánru (skutečně si nevybavuji z poslední doby jiný romcom film, který by mě podobným způsobem nadchnul). Pustil jsem si to (samozřejmě v původním znění, protože dabing nesnáším, a u německých filmů o to víc, protože skoro jinak než v českém dabingu se do české kinodistribuce neuvádí), protože mám velmi rád Karoline Herfurth, a nic jiného jsem o tom předem nevěděl, než že v tom hraje, a to mi stačilo - abych pak byl při naběhnutí závěrečných titulků o to víc překvapený, když jsem zjistil, že to navíc i režírovala a podílela se také na scénáři. Hned ji mám zase o něco raději a zdá se mi být podobně multitalentovaná, jako její francouzská vrstevnice Mélanie Laurent (je pouze o rok starší než KH), která rovněž hraje i režíruje. SMS für Dich má téměř bezchybné obsazení (Karoline Herfurth je zde vrcholně roztomilá a překonává samu sebe, rovněž její herecký protějšek Friedrich Mücke se mi velmi líbil; pouze Katja Riemann je zde tradičně trapná jako vždy), perfektní soundtrack padnoucí ke každé scéně jako ulitý, krásné berlínské lokace, výtečnou kameru a především tu správnou a dokonale nadávkovanou filmovou romantiku, která je ve svém výsledku zcela odzbrojující, a několikrát mě ten film zcela dojal k slzám. Závěr je samozřejmě - v rámci žánru - dokonale předvídatelný a celkově je to asi hodně natočené podle amerického vzoru, ale osobně mi tahle německá libovka mimořádně sedla a okouzlila. Na tom filmu se povedlo naprosto vše a těm, kdo to dokážou docenit, skýtá mimořádně příjemných 107 minut, které utečou jako nic. Ten nápad s SMSkami pro mrtvého snoubence, které chodí na mobil chlapíkovi, který to číslo náhodou dostal přiděleno a který se kvůli těm zprávám do té dívky zamiluje, je prostě tak úžasný, že jsem z něho bezvýhradně nadšený. ()

Arsenal83

Karoline Herfurth si pre seba a svoj režijný debut vybrala presne tému, ktorá jej sedí a v ktorej môže kedykoľvek hrať hlavnú úlohu. Sympatická, nie prehnaná, zaujímavá, miestami vtipná komédia s hitovou hudbou v pozadí. Taká oddychovka, pre ženy ale hodnotnejšia než pre mužské publikum. Nič extra nezabudnuteľné to ale nie je. Také niečo ako komédie s J.Lo., len s lepšími hercami. ()

Marze

Výrok hrdinky svému nápadníkovi "Musíš s někým chtít spát tak moc, až to bolí tam, kde se tě všude nedotkl" naznačuje pro jako polovinu lidstva je snímek určen, ale domnívám se, že i ta krásnější půlka se musí při sledování dost nudit. Pánská část publika má být zřejmě vtažena zmínkami o fotbalistech Guardiolovi (nyní trenér) a Messim (i když zde by se hodil spíš šarmér Ronaldo). Možná by třeba takový Mell Gibson i z takhle pitomého scénáře něco vytvořil, ale tahle romantická komedie sklouzává do béčkové červené knihovny. Slyšíme perly jako "tak krátce trvá láska a tak dlouho zapomínání" nebo "láska nezná ano i ne". Některé hlášky ale byly vtipné. Třeba když má jít hrdinka na operu a říká kamarádce: "Na opeře jsou samí stoletý geronti se svýma operkama" což je vtip určený pro německé nebo anglické publikum, protože jak říká akademik Komárek, v Čechách byly služky a záložní množící se jedinci běžné za Boženy Němcové a často se i množili, zatímco dnes se bohatý vědec Novák ostýchá najmout si na posluhu bangladéšský personál. ()

Garson

Jedna z nejlepších romantických komedií které jsem kdy viděl doplněná hromadou skvělých hlášek.Jsem nadšen,že jsem na takovou parádu narazil.Začíná to pomalým rozjezdem jak Clara(Karoline Herfurth) žije se snoubencem Benem kterého na ulici usmrtí jedoucí dodávka a ona se najednou ocitne sama.Když ani po dvou letech nemůže na Bena zapomenout tak vezme krabici jeho věcí a z ní vytáhne jeho mobil a na staré telefonní číslo začne zemřelému Benovi posílat SMS plné básniček.To telefonní číslo už ale patří novináři Markovi,který má zrovna také špatné období a ví,že jeho současný vztah s přítelkyní visí nad propastí.SMS zprávy plné básniček od Clary způsobí,že se v něm zažehne plamen a jeho život dostane nový impuls i když ho současná přítelkyně opustí.Clara s Markem se párkrát potkají než si domluví rande a čím častěji se schází tím více dostává i Clara po dvou letech truchlení větší chuť do života.Tento film dokáže nabít velkou dávkou energie,mnohem víc než rady od kartářek v problémových situacích které by zněly:,,Myslete pozitivně", ale už vám neřeknou,že štěstí je jako televizní signál,který občas naruší inverze,jen s tím rozdílem,že u někoho je ten výpadek mnohem častější a dlouhodobější. ()

• Film sa natáčal v Berlíne (Nemecko). (Arsenal83)
  • Film vychádza z rovnomenného románu Sofie Cramer z roku 2009. (Arsenal83)
  • Herfurth využila román pre svoj režijný debut, pretože sa jej páčila zápletka: „Príbeh má silný emocionálny základ, ktorý je veľmi vážny a hlboký. Je vtipný aj romantický. Je tu skvelý milostný príbeh s komediálnymi prvkami, ktorý dosiahne tú správnu rovnováhu, akú som chcela dosiahnuť." (Arsenal83)