Režisér filmu Mike Hodges natočil film o pomstě a konfliktech, které se objeví, když zkoušíte utéct minulosti. Will Graham (Clive Owen), bývalý zločinec se vrací zpět do podsvětí, poté co jeho bratr Davey (Jonathan Rhys Meyers) spáchá sebevraždu. Will věří, že Davey byl k sebevraždě donucen a začíná pátrat. Podaří se mu pomstít bratrovu smrt? (oficiálny text distribútora)

hanazu

Mělo to být psychologické, ale zvrhávalo se to v nechtěnou komedii. Místy podivné dialogy, Will každému na potkání vyprávěl o tom, že jeho bratr byl znásilněn, zná-sil-něn. Většina herců pod špatným vedením působila jak banda autistů, Jamie Foreman tady hrál obzvláště trapnou postavu, neustále otravně ječel, čímž chtěl vyjádřit údiv a nepřijetí nějakého faktu. A hudbička oscilovala někde mezi jazzem, mlácením do plechovek a šlapáním kočce na ocas. Docela náročné dílko. ()

Carodej_pes

Film je dost unylý a ještě navíc odfláknutý. Mám na mysli zejména ty jízdy v autě, kdy byla scéna snímána zevnitř. To snad v roce 2003 nedokážou udělat věrohodnější pozadí za skla automobilu, aniž by člověk nepoznal, že to bylo točeno ve studiu? (někdy to je sice myšleno schválně, což ovšem rozhodně není tento případ) Ale nejenom to. Některým postavám se prostě nedalo uvěřit (např. Willova/Daveyova matka). Pan režisér se podle mne snažil natočit gangsterku s prvky černého humoru, jenže se mu to vůbec nepovedlo. Je to celé takové toporné, lacinné... Snad jedině ta scéna se znásilněním, či následné rozpravování Willa Grahama s doktorem, respektive s tím člověkem, jenž "to" dokáže vysvětlit lépe než doktor, mě zaujalo. No a vlastně i těch pár úvodních záběrů oholeného Grahama, stojícího v trávě. Naznačovalo to kvalitní podívanou. Bohužel, nebylo tomu tak. ()

murakamigirl

Opäť o pomste. Opäť "zlý chlapec", čo musí znovu zabŕdnuť do vôd starého "zlého remesla". Z opäť veľmi osobného dôvodu. Akcie minimum čo do výskytu i jej rozmerov, a napriek tomu celkom pôsobivá strava. Chladná hudba, chladný obsah. Do toho ľahostajná charizma Clivea Owena, ktorej sa darí vštepiť tomuto patričnú naliehavosť. Nič tvorivé, ale strašne, strašne fajn. Clive by bol ohromný brat, nie je o čom, no ja by som brala celkom inú alternatívu celkom iného puta.....:) ()

Bajda

Moje dvě hvězdičky jsou v podstatě jenom za herecké výkony Cliva Owena, Jonathana R. Meyerse a Malcolma McDowella. Ostatní kolísali mezi hodně šedým průměrem a nudou. Příběh a scénař nestál skoro za nic a nějaký zajímavý záběr by člověk ve filmu hledal jenom těžko. Nejstylovějším momentem je změna Owena z někoho kdo vypadá jako bezdomovec ve stylového anglického, hladce oholeného zabijáka. Kdyby tahle změna nepřišla 10 minut před koncem, možná by to bylo zajímavější. ()

Rocky88

Tohle bylo tak nudné a nezáživné, až mi přijde i ta jedna hvězda moc. Takhle pomalé tempo se jen tak nevidí, nemluvně o tom námětu, protože tohle by se dalo zfilmovat do 20-minutového studentského kraťasu. Hodgesova režie je hrozně unylá a neinvenční, na cokoli se zde podíváte, vypadá jako by to pocházelo ze skladu rekvizit pro TV-revue. Divím se, že Owen roli v tomhle amatérském snímku přijal roli . . . ()

• Originálny titul I´ll sleep when I´m dead je odvodený od názvu piesne Warrena Zevona. (astaroth27)

Zemřel režisér Mike Hodges

Zemřel režisér Mike Hodges

21.12.2022

V požehnaném věku devadesáti let odešel britský režisér a scenárista Mike Hodges, znám především díky filmům jako Flash Gordon a Pomsta bratra. Informaci médiím předal filmařův kolega a dlouholetý… (viac)