Britský povídkový film, který by si neměl nechat ujít alespoň jednou za život žádný příznivec této kinematografie. 9 příběhů, které spojuje jediné - metro. Některé příběhy jsou vtipné, jiné smutné. (PX)

easaque

+2* Do pazour se mi na doporučení dostal tento povídkový film a i když jsem od něj moc nečekal, tak mě stejně zklamal. Typický britský humor se objevuje jen ve dvou, třech povídkách a ostatní jsou plné takové zvláštní undergroundové poetiky, která mě spíš míjela. První nadrženou povídkou to mělo dobře nakročeno a možná i kvůli ní jsem to vydržel do konce, protože jsem čekal, že se ještě něco podobného objeví, ale bohužel. Nemůžu říct, že nestojí za pozornost, ale je to prostě typická silná dvojhvězdička (dle mých kategorií), která mi téměř nic nepřinesla. A hlavně nečekejte víc podle hvězdných jmen, protože ti nejznámější jsou tu jen jako režiséři a nebo mají v povídce nějaký ten štěk. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

k212

Docela zajímavý projektík, a tak trochu zastrčený. Nevím, zda byly "Historky z metra " natočeny přímo pro televizní vysílání, ale neškodily by ani v kině. Povídky jsou vůbec zajímavým vyjádřením jejich tvůrců - na velmi omezeném časovém prostoru pobavit nebo pozlobit diváka je docela fuška. A konstatuji, že tady jsem se opravdu bavila. Sice se jedná spíše o humor ostrovního ražení, takže frenetické salvy smíchu se neozývaly a asi ani nebudou, no a jistě jsou zde zastoupeny i příběhy smutnější (Můj táta lhář, Ptáček v hrsti...). Už první kratičká povídka a musím podotknou, že opravdu povedená, jasně vystihuje následující charakter vyprávění... Krátká stopáž je jeden z faktorů, které udrží diváka v bdělé pozornosti po celou dobu, kdy vám jakoby náhle propluje před zrakem soubor devíti odlišných příběhů, které spojuje jediné - metro. No a nakonec to nejlepší - zvučná jména v titulcích, jak na herecké i režisérské listině - opět každý pes jiná ves, a právě v tom tkví krása tohoto filmíku různorodé filmařské vyjádření. ()

Lacike

Poviedkový film, ktorý tvoria niekoľkominútové mikropoviedky odohrávajúce sa v metre. Je dosť ťažké vystavať niečo zmysluplné na ploche pár minút, ale zopár vydarených vtipných etúd sa tu nájde. Samostatné hodnotenie epizódiek: 1. Pán dokonalý - hviezdne obsadená nuda. 3/10. 2. Nadržanec - jednoduchý nápad, dynamické tempo, vtipný priebeh. Až mi bolo toho chudáka aj ľúto. Ale zasmial som sa na ňom. Jednoznačne najlepšia poviedka. 8/10. 3. Lúčny koník - naťahovaná poviedka so slabou pointou. 5/10. 4. Môj otec klamár - Ďalšia priemerná poviedka na konci ktorej som si povedal: to bolo všetko? 5/10. 5. Kosť - Príliš poetické a pre mňa WTF. 2/10, 6. Ústa - Hnus. 1/10. , 7. Vrabec v hrsti - Divné ale celkom milé. 5/10. 8. Púčik - Ďalšia nenápaditá nuda. 4/10. 9. Krádež - Dobrá poviedka, ale pointu som odhadol hneď, takže ma to zase až tak nedostalo. 6/10. Celkovo som z toho sklamaný. Z deviatich poviedok stoja za zhliadnutie len dve. Zvyšok napriek krátkej stopáži nudí. ()

Leoric

Maximálně originální příběhy z nenáviděných dopravních prostředků. Každá povídka má svoji vlastní poetiku, vtip a nenudí až do poslední vteřiny. Třešní pak jest poslední povídka, která místo otřepaných filozofických teorií, co nás čeká po životě, přináší krásný audiovizuální proud melancholické energie. A pocity mají větší sílu, nežli věhlasné myšlenky, protože když cítíme něco opravdového, nepoužíváme zkázu prokletého lidstva, mozek. ()

mat.ilda

Malé originální etudy, ve zlomcích zachycující rozmanitostost lidských projevů v obřím mraveništi, zvaném metro, s širokým spektrem pozérů, provokatérů, otrapů, sebevrahů, dobrodruhů, ztracených dětí, hledačů nových lásek i naoko nezaujatých pozorovatelů s jejich zaujatými představami. Vtipné, vážnější, nechutné i lehce mrazivé povídky Mr Cool, Horny, Mouth, A Bird in the Hand, Rosebud a Steal Away, si pro svou převahu nad zbytkem neoslovujících "Historek z metra" ode mě vysluhují mírně nadprůměrné hodnocení. ()

• Celosvětová premiéra proběhla 12. listopadu 1999 na Mezinárodním filmovém festivalu ve Stockholmu. (BMW12)
  • Tento povídkový film se natáčel v londýnském metru. (Lynette)
  • Režiséři museli pracovat ve zběsilém tempu - každý z režisérů měl jen pár dní na to, aby natočil krátký povídkový příběh, jejž si sám vybral a upravil. (Lynette)