Kóno Ecuko nastoupí do vydavatelství s tím, že by se chtěla stát editorkou módního časopisu. Ale proti všem očekávání ji dosadí na místo korektory a má opravovat všemožné chyby v rukopisech. Ovšem to není Ecuko dost – ve svém extravagantním oblečení chodí navštěvovat autory rukopisů, které právě opravuje, aby s nimi opravy projednala a dochází na různá místa, aby si ověřila fakta. Snaží se každou přidělenou práci udělat perfektně, aby získala své vysněné místo v módním koutku. Ačkoliv její vysněná a opravdová práce jsou na hony vzdálené, Ecuko se do práce ponoří s vervou a způsobem sobě vlastním. (Zíza)

Zíza

Herecké obsazení a je prostě výborné – Išihara, Suda, Munetaka, Kišitani i Eguči odvedli skvělou práci. Větší roli měla i Honda Cubasa, ale u ní jde vidět, že ještě nedozrála nebo prostě nikdy moc dobrou herečkou nebude. Jedná se o seriál z pracovního prostředí a takové Japonci zvládají velmi dobře. Navíc i romantická linka je velmi mile zpracovaná, takže mohu jedině doporučit. ()

Vavča

Perfektně obsazený seriál, čím dál více podléhám hereckému kouzlu, kterým Satomi Išihara disponuje, je tak přímočará, bezprostřední pozitivní a roztomilá (už v Dear Sister se mi pozdával, sérii From Five to Nine táhla taky sama), tady je jako Kóno Ecuko, která chce být módní editorkou slavného časopisu. Ale žal bohu skončí jako korektor, nicméně zažije spoustu legrace a poučných věcí i tady a zejména potká svého prince. Velmi idealistický seriál, který fikčně přibližuje práci redakce (takhle to určitě nikde nevypadá, zejména u nás ne), představuje japonské hodnoty sebeobětování, práce , sebezapření, skromnosti atd. Dělá to však nevtíravým a negresivním způsobem. Mám trochu problém s tím, že hlavní postava si nechá svůj vysněný post pláchnout, kvůli kolegům, ačkoliv by to přežili i bez ní, tak by postava nejedna, ale tvůrci holt potřebovali idealismus. Jinak spokojenost s dějem, hudbou, romantickou linkou, pouze je na pěst Honda Cubasa, strašně slabá herečka a navíc nevypadá nijak extra, seriál táhne svojí přítomností dolů. ()

Tsuki

Pozitivně nabitý seriál z prostředí vydavatelství, konkrétně především z prostředí oddělení korektury :) Mile mě to překvapilo a musím říct, že se rozhodně jedná o jeden z lepších japonských seriálů posledních let. Navíc jsem osobně vysazená na tento typ seriálu, který se snaží zachytit jakýsi pracovní "ideál", to vše navíc s maximálně sympatickou hlavní postavou. Išihara Satomi je zkrátka pro podobné role jako stvořená. A ostatní herci (Suda...) jí dobře sekundovali. Snad jen Honda Cubasa mě zpočátku iritovala svým bezvýrazným hraním (přestože to byl možná záměr, ale v tom případě nedobře provedený), v druhé polovině seriálu se však její charakter proměnil a naštěstí to pomohlo spravit dojem, takže ve výsledku mi to nijak nekazilo zážitek ze sledování. Jako celek to zkrátka funguje, takže nějaké drobnosti (včetně jakési afektované spisovatelky v 8. díle, která byla charakterem jaksi "přes čáru") zkrátka dokážu odpustit. Sledovat, jak hlavní hrdinka objevuje svět korektury a s touto prací se sžívá po svém, bylo velmi příjemné a tak nějak povzbudivé. Japonci to s podobnou tématikou zkrátka umí a když se k tomu přidají dobré herecké výkony a jasná režijní vize, tak je všechno jak má být. Přiznám se, že z konce jsem měla lehce rozporuplný pocit - podobně jako píše Vavča, mi zkrátka nešlo do hlavy, proč si Ecuko nechala uniknout velkou příležitost ke splnění svého snu. V podstatě jsem její důvod chápala, ale čekala bych od ní větší předchozí snahu, na to, že by to pro ni měla být nejvyšší priorita. Plus mě překvapilo i její další finální rozhodnutí, ale nebudu spoilovat. Na druhou stranu ale veskrze převládá můj dobrý pocit z celkového vyznění seriálu, takže se mi konec vlastně velmi líbil. Těším se na závěrečný speciál, který mi ještě zbývá zhlédnout, a jsem sama zvědavá, kam bude příběh dál směřovat. ~(4,3)~ ()

Roby

Bezprostřední Etsuko je jako svěží vítr mezi jinými rádoby silnými hrdinkami, které tak v mnoha japonsých seriálech jen vypadají, ale za zavřenými dvěřmi jimi prostě nejsou. Je to trochu podobné seriálu Juhan Shuttai, ale až dobré to zase není. Má to silné příběhy a vcelku jednoduchou záplatku, která je předvídatelná, avšak je to prostě všechno takové pohodové a dobře se na to koukalo. ()