Horúce miesto

Harry Madox je samotářský muž, cynický podvodník, který se pohybuje na hranici zákona a má za sebou pestrou minulost. Táhne od města k městu, hledá důvěřivé oběti, které by mohl oškubat a většinou se mu podaří zmizet dřív, než všechno praskne. Jednoho dne dorazí do prašného sluncem rozpáleného městečka Taylor v Texasu. Najde si práci v obchodě s ojetými auty, jehož majitelem je postarší George Harshaw a začne pracovat na plánovaném vyloupení malé místní banky vedené excentrickým Julianem Wardem. Do jeho plánů však nečekaně začnou zasahovat dvě zcela odlišné ženy. Na jedné straně vyzývavá blondýna Dolly Harshaw, manželka jeho zaměstnavatele, vědomá si toho, že dokáže zamotat mužům hlavu a zvyklá na to, že vždy dosáhne toho, co si usmyslí. A když si usmyslí, že získá Madoxe, rozehraje známou hru nápadně nenápadných signálů a brzy dosáhne svého. Jenže na druhé straně je tu také Harshawova sekretářka Gloria Harper, nevinně vypadající kráska se smutným pohledem, skrývající před světem nějaké temné tajemství. Ani jejímu kouzlu nedokáže Madox odolat. Velmi brzy tak začnou jeho přípravy k loupeži narážet na nečekané potíže. (oficiálny text distribútora)

castor

Virginia Madsen a Jennifer Connelly představují dvě odlišné ženy – vyzývavou, znuděnou i sexuálně nenasytnou a plnotvarou Dolly a tajemně přitažlivou, plachou a tajemství skrývající Glorii – které v jinak zapadlém městečku nutí muže, aby se za nimi ráčili otáčet. Obě herečky do té doby podprůměrných projektů prorazily překvapivě až o řadu let později, Madsen v příjemné komedii Bokovka, Connelly výrazněji zaujala v Requiem za sen a svůj statut hvězdy dokonala Čistou duší. Mezi nimi poletuje zlodějíček a playboy Don Johnson, do prašného města nedávno přistěhovaný, u kterého je věru jedno, jaké lsti má připravené, protože se celé vyprávění neuvěřitelně vleče a nabízený potenciál ne a ne přetavit v působivější drama. Vychází nám z toho tak délkou přepálený a eroticky dusný thriller, ve kterém se nicméně několik šťavnatějších míst najde!! ()

majo25

Zaujímavé osadenstvo i dobre vykonštruovaný príbeh, ktorý dobre zapadá do zvoleného prostredia malomesta na americkom juhu. Preto ani veľmi nevadí, že je to štylizované do neonoiru s jeho typickými znakmi. Femme fatale so zvodnou mrchou Virginiou Madsenovou je výborný ťah, rovnako ako drsný Johnson v hlavnej úlohe. Len škoda, že tempo sa prispôsobilo južanským podmienkam je veľmi rozvleklé. Kým sa niečo stane, uplynie kopa kopa času. A ani ten záver v štýle 'no a čo' mi neprišiel dvakrát podarený. Tam si to pýtalo nejakú tragédiu alebo nečakaný zvrat. V sumáre ale Hopper na režisérskej stoličke neodviedol zlú robotu. ()

Real Tom Hardy

Dahl prišiel s RRW, Stone s U-Turn, no Hopper ich oboch po stránke vizuálu diela schováva do kapsy. A aj napriek tomu, že sa Hot Spot stal mojim najnovším, najsladším objavom, je mu nutné priznať absenciu divácky atraktívneho obsahu. Hoci má s vyššie spomenutými identickú zápletku (vzrušujúca femme fatale {v tomto prípade skutočne neskutočná Virginia Madsen} žiada od tzv. driftera láskavosť v podobe vraždy jej bohatého manžela), ktorú tu Hopper ešte dodatočne rozšíril o plánovanie a lúpež banky a wannabe Krokodýla Dundeeho, pri jazerách fotiaceho nahé devätnástky, ktoré následne vydiera, konverzácie a dialógy medzi všetkými postavami sú úplne prázdne a nič nehovoriace. Pri prednese sú všetci strnulí a stuhnutí, Connelly obzvlášť, vrátane hl. hrdinu. Jedine Madsen fakt ide na doraz a tú šialenosť a dravosť jej postavy je možné cítiť priamo z jej očí. Aj diabolstvo dotiahnuť svoj zvrhlý plán do konca (ten bol asi jediným highlightom celého scenára). Prím ale hrá vizuál. Snímka je obrazovo nádherná, scénografia a lokácie top, scény v Hamilton Pool Preserve pôvabné a westernové srdce Texasu silno pulzuje počas celej stopáže, až tú prázdnotu zapadákova a ten rozpálený dusný 108 °F vzduch cítiš doma cez obrazovku. Dennis Hopper z pozície režiséra nie je brilantný rozprávač, no vo svojskom, extrémne detailnom portrétovaní nekonečných vyprahnutých kútov malomestskej Ameriky (aj krajiny ako takej) nemá súpera. Na päty mu siaha len Dahl a Cimino. Hot Spot – nová filmová láska... (2019) (23.7.2023) (24.7.2023) ()

Lacike

Nekonečný film zo zapadákova v ktorom sa Don Johnson zapletie s dvoma osudovými ženami. Mladučká, štíhlučká a hlavne nahučká Virginia Madsenová a ešte mladšia Jennifer Connellyová. Dočkáme sa aj nejakého toho vydierania, krádeže a vraždičky. Má to neskutočne pomalé tempo a brutálnu stopáž. Ale aj keby to bolo o hodinu kratšie, tak by sa to neskutočne tiahlo. Obidve hviezdičky dávam len za tie dve nahé krásky. Tak často sa tam šukalo, že som mal pocit, že Hopper natočil soft porno a tie dve krasotinky mu uverili, že to bude regulérny film. 4/10. ()

zdenny

Z tohoto filmu plyne několik poučení: 1) Když chceš spáchat nějaký zločin, většinou budeš mít svědka, 2) Nezaplétej se se ženou svého šéfa, 3) Nevěř ženě, i kdyby vypadala jako andílek. Působivý film z amerického maloměsta, kteréžto prostředí pro realizaci filmů mne velice přitahuje. Bez přeháněk s kamerou - prostě klasická stará škola. Mohlo by to být i jen jednoduše o nudném životě domorodců, i tak vás to, hlavně díky prostředí, uchvátí. Velmi nedoceněný film s kvalitními hereckými výkony. Ať už přitažlivého Dona Johnsona, hlavně v plavkách vybízející Jennifer Connelly a laškující paničkou Virginií Madsen, tak i vedlejších rolí. Z těch se mi líbila postava druhého prodavače aut. PS: Kvalitní film pro diváky mého typu a pro ty, kteří se nenechají odradit pomalejším úvodem. ()