Veronica (Sandra Oh) je úspěšná podnikatelka s bohatým manželem. Ashley (Anne Heche) je ne zrovna úspěšná malířka snažící se prosadit a uživit svou přítelkyni Lisu (Alicia Silverstone), která očekává dítě. Když se po letech tyto dvě spolužačky z vysoké školy potkají na večírku v rolích hostitelky a obsluhy, vyplave na povrch jejich rivalita a potlačovaná agrese. (hansel97)

silentname

"Catfight" je v jadre celkom podarenou satirou o potlačovanej agresii a istým spôsobom aj ukážka, ako sa rôzni ľudia dokážu rôznym spôsobom priživovať na negatívnych udalostiach a získať si tým popularitu, bohatstvo a úspech. Najprv sa pozrime na dobré stránky filmu. Myslím si, že aj Sandra Oh aj Anne Heche majú istú dávku charizmy a ich agresivné scénky majú dynamiku. Miestami sú síce trošku okato zostrihané, ale inokedy by som povedal, že si skutočne riadne skočili do vlasov. Osobne však musím povedať, že ak by som mal vybrať postavu, ktorej mi bolo viac ľúto tak je to Veronica. Bolo vidno, že vo svojom živote nebola šťastná, uvedomila si svoje chyby a akosi chcela niečo aj zmeniť. Najmä po tom, čo sa po dvoch rokoch zobudí z kómy. A je bolestivé vidieť, že nič čo mala už neexistuje. A nemyslím len peniaze. To je popravde to najmenej. Čo sa týka Ashley, tak idú podobnou cestou, no bola mi tak neskutočne nesympatická, že mi to bolo absolútne jedno. Plus čo je super je fakt, že v bitkách, a vôbec v celom filme, hrá klasická hudba. Dáva to tomu absolútne neuveriteľné grády a skvelú komédiu. Čo však raz fungovalo a druhýkrát bolo stále super, tak do tretice si to mohli odpustiť. Možno mohli viac nechať vyznieť ten tichý moment, ktorý tu nastal, no čo môžeme čakať od filmu, ktorý sa volá "Catfight". Plus je tu ešte jeden skvelý fór s menami stromov, ktorý spoilovať nebudem. Negatívne stránky sú pre mňa fakt, že film opakuje svoje momentky a urobí dvakrát to isté, čo už nie je nejako zaujímavé. Plus ako som naznačil, Ashley mi sympatická vôbec nebola. A jej monológy mi často viac liezli na nervy. Obzvlášť jej rozčuľovanie sa nad modrým lístočkom. A záver filmu by som si asi prial iný. Myslím si, že film môže ľudí aj pobaviť, má dobré momentky, no ja som čakal trošku viac. Zvážte si sami. Neľutujem, že som ho videl raz. Hodnotenie: C- ()

kaylin

Parádně absurdní film, kde se setkají dvě spolužačky, které se nikdy neměly moc v lásce. Jejich negativní emoce dostoupí vrcholu, což vede k tomu, že se pořádně servou na schodišti. Jedna to odnese pořádnou ránou do hlavy, kdy se probouzí až za dva roky. Všechno je jinak. Ale to je jen začátek. Toho absurdního je zde dost, ale ke konci už to není ono. ()

JAn

Drsná satira soudobé amerikcké fasády a extrémní panoptikum lidské marnivost, co bez obalu a bez servítek útočí na diváka. Sandra Oh a Anne Heche jsou přímo skvostné a uječená Alicia Silverstone s upištěnou Ariel Kavoussi jim skvěle sekundují. Catfight je takovým malým velkým filmem. [farting sound] ()

Flipnic-RE

Veliké a nečekané překvapení!! Měl jsem ten film dlouho na disku a až když jsem byl na neschopence, jsem na něj kouknul. Docela mne navnadilo hodnocení kolegy a známého JANA, se kterým jsem často už roky zajedno v dojmech a hodnoceních filmů. No a jako mazec!! Jako fakt mazec!! Jednak je to parádně zahraný. Všechny postavy v tom filmu jsou neskutečně odporný, hnusný, sociálně a morálně a hlavně CIVILIZAČNĚ chorý krávy (zejména ústřední ženské duo), ale i všichni skoro kolem nich. Za druhý děj, když si o něm nic dopředu nezjišťujete, je další velký WTF. Několikrát jsem z toho šel úplně do kolen a nechápal sem, jak scénárista jednotlivým dvěma ženským postavám nakládá takový sady a pekla na jejich bedra ... Jsou tam scény, který jsem fakt nečekal a fakt mi je hlava nebrala. Film celek má i docela kvalitní morální podtext a poselství, jen finále mi přišlo takový slabší. Nevím teda, jak jinak by se film mohl uzavřít, ale ve vztahu k předchozím nečekaných twistům jsem čekal trochu víc zajímavějšího. Takže za slabší závěr jsem z plánovaných 5ti hvězd slevil na pěkné čtyři. Ale i tak, paráda. Hlavně si myslím, že je to maximálně přemrštěná satira a kritika společnosti a dnešních vztahů, takže upomínám zde ostatní komentáře, že ono je to naschvál ujetý, divný a nereálný. Tak se to prostě občas dělá... ()