Východní čtvrti Los Angeles nejsou žádný ráj. Každý ze sedmdesáti tisíc místních patří k některému z gangů, po ulicích kolují miliony zbraní a proti tomu všemu stojí jen dva muži. Sean Penn a Robert Duvall jako policisté, kteří se ocitli tváří v tvář peklu... (oficiálny text distribútora)

Gilmour93

Okrově béžový beton, šedý asfalt, zelené palmy a azurové nebe města andělů. No pan Ice-T asi nemyslel tyhle barvičky.. Akční krimi, ve kterém příliš nefunguje akce, veterán Duvall upřednostňující edukaci lehce zastiňuje vznětlivého seladona Penna a jejich osobní příběhy ustoupí pouliční válce, než se stačí vůbec rozvinout. Dolů to sráží Hopperova režie s neortodoxním přístupem ke střihu a členové gangů, kteří vypadají, že zrovna přitančili z West Side Story.. ()

T2

Rozpočet $6miliónovTržby USA $46,616,067Tržby Celosvetovo $47,600,000║ Taký štandardný film o policajnej dvojici, kde mentor odovzdáva skúsenosti bažantovi. Súhra Duvall a mladý Sean Penn dosť dobrá, dejovo sa to dá pozrieť, fajn, aj keď len priemer. /60%/ ()

gudaulin

Kterýkoli díl seriálu The Wire - Špína Baltimoru toho dokáže o světě pouličních gangů a jejich protivníků z řad policie vypovědět mnohem víc, přesvědčivěji a bohužel i zábavněji. Problém je především v režii, protože Dennis Hopper byl mnohem pevnější v kramflecích v rolích psychopatických tvrdých mužů než jako dirigent filmového štábu. Jeho režie je mdlá a hanebně selhává při (absenci) střihu. Film, který si jako jeden z žánrů vybral akční polohu, by měl být při ztvárnění akčních scén svižnější, originálnější a působivější. Charaktery se nedokážou pořádně rozvinout, Sean Penn na sebe zaslouženě strhává pozornost pro svoji živočišnost, ale není to snímek, kde by vás charaktery přitahovaly a záleželo vám na nich. A to na obou stranách barikády. Mohl bych dát alibistické 3 hvězdičky, ale nebavil jsem se vlastně ani průměrně. Celkový dojem: 45 %. ()

Klay

Poutavá a atmosférická záležitost. Dokonce ani nevadí, že tomu dlouhou dobu chybí skutečná zápletka. Výstřižky z každodenní práce ostříleného poldy Duvalla a horkohlavého zelenáče Penna jsou dostatečně zajímavý už jen díky hercům, nesourodým povahám jejich postav a dostatku akce. Škoda scénáristicky nezvládnuté poslední třetiny, kdy se pozornost přesouvá od ústřední dvojice k nezajímavým záporákům, film tak nějak ztrácí tempo a soudržnost, a já zároveň ztrácel zájem o dění v něm. ()

helloween93

Dvouhodinový náhled do práce policejních složek bojujících s gangy v chudinských čvrtích L.A.. Postavy jsou tu klasicky napsané, policejní mazák Robert Duvall a nováček Sean Penn, který do všeho jde po hlavě. Žádný výraznější příběh to nemá, ale přesto je to nenudící krimi z 80. let s netypickým koncem. ()

• Producent Robert H. Solo si do komparzu aj ako ochranku najal skutočných členov gangu. Počas natáčania boli dvaja z nich dokonca postrelení. (Real Tom Hardy)
  • Slovo "fuck" ve filmu zazní 157krát, což je 1,30krát za 1 minutu. (Dixxx)
  • Označené policejní vozy, které používá LAPD, jsou Chevrolet Impala 1981. (ArthasKarfa)