Přišli z umírající planety: zločinecká banda vrahů, vedená nemilosrdným Saylonem (Billy Zane) a sexy Iris (Amelia Cooke). Jejich mise: vybudovat portál mezi našimi dvěma světy, které by umožnil masivní invazi na Zemi a definitivní vyhlazení lidské rasy. Jedinou nadějí lidstva na přežití je mimozemský agent Rykker (Mark Dacascos), nelítostný válečník, odborník na zbraně a mistr v boji muže proti muži. Společně se statečnou mladou hrdinkou (Emma Lehana) se Rykker této armádě vrahů z hvězdných válek postaví ve velkolepé bitvě, která rozhodne o osudu světa. (oficiálny text distribútora)

JASON_X

Velkolepě pokleslé béčko, nebýt zhovadilé ruční kamery, jdu na čtvrtou. Parta zlých alienů v lidských tělech se v jakémsi americkém středozápadním prdelákově snaží připravit půdu pro mimozemskou invazi, kterou by vyhubili lidskou havěť a osídlili náš svět svými lidmi... vlastně svými alieny. Proti tomu je však jeden dobrý alien a jedna neohrožená lidská servírka (mch. jejich vzájemné dialogy jsou mozkorvoucí). A protože dobrý alien má do své lupary i spešl protialienské patrony, které z každého potrefeného aliena vyženou jeho životní fluidum, na nějakou invazi můžou ti zlí alieni zapomenout. Braková dokonalost. Nejvíc se mi líbilo, jak do sebe ti alieni s nadlidskými superschopnostmi, téměř nezabitelní a ovládající pokročilé supertechnologie, postaru (a polidsku) řežou starým dobrým pozemským kung-fu nebo něčím podobným. ()

Zombi

Dacascose mám rád z dob 90tkových béček, ale tohle je trapárna a pokud na to chcete mrknout jen kvůli bitkám, tak ani tak se to nevyplatí. Pár kopanců tu je, ale fakt pár a choreografie a střih nic moc, víc se tady střílí. Většinou se skopne nějakej bezvýznamnej poskok, když už nastane situace kdy by si to mohli ve férovým a delším souboji rozdat dva maníci, tak se scénárista rozhodne, že je Dacascos jako slabší a bude dostávat jen na budku a pak protivníka odbouchne, nebo tak něco, nechápu. Děj téměř nulový, logika v záporu. Zane přibral a skoro sem ho nepoznal. ()

Lacike

Jedna sa o presne ten typ extremne podfinancovanej mizerne natocenej nelogicke sracky, ktora je vdaka svojmu amaterskemu spracovaniu neskutocne zabavna. Pripada mi vtipne a zaroven nepochopitelne, ze cim mensi rozpocet maju tvorcovia k dispozicii, tak o to velkolepejsie temy sa pokusaju spracovat. Tentokrat sa jedna o invaziu mimozemskej rasy ktora chce ovladnut nasu planetu. Film je plny bitiek, prestreliek, nahanaciek a roznych vybuchov. Lenze pri prestrelkach az prilis ocividne pozivaju poplasnaky, vybuchy aut su spracovane tak, ze len digitalne pridali hnusny ohen a auta aj po vybuchu vyzeraju ako nove a bitky su zbytocne zrychlovane. Ku kontaktu medzi supermi nedôjde ani omylom a choreografia prakticky neexistuje. A aby z nich divak nemal absolutne nic, tak su este zaberane vo velkych detailoch a extremne rychlo zostrihane. Proste dokonale komicke peklo. Najviac to zamrzi kvôli niekolko sekundovemu suboju Dacascos vs. Shahlavi, ktory by v rukach nadanych tvorcov mohol byt vrcholom filmu. Lenze reziser Johnson k nim nepatri. Videl som zatial len dva filmy od tohto experta a bola to jedna sracka väcsia ako druha. Chudak Dacascos. Takyto upadok kariery si nezasluzi. Pokial sa radi zabavate na mizerne natocenych filmoch, tak to risknite. Pokial nie, tak sa tomuto filmu vyhnite velkym oblukom. 1/10. ()

honajz

Sice v tom hrají mí oblíbenci Dacascos a Zane, ale když to má stupidní scénář, nezachránily by to ani jinší hvězdy. Z filmu mám stejný pocit jako Terva. --- Už samotný název tak trochu napovídá, do jaké žánrové skupiny si lze dnešní představovaný titul zasadit. Ne, love-story opravdu nečekejte. Ostatně o příběhu se lze mírně rozepsat, i když prostější a přímočařejší záležitost byste hledali asi jen těžko. Obyvatelé cizí planety (bohužel nejsou příliš hodní) o svůj domov právě přicházejí a jak to tak ve sci-fi scénářích bývá, vyberou si naši krásnou planetu (jako bychom tu sami neměli pár problémů navíc) a začnou si s pomocí jakéhosi vynálezce stavět portál a jeho prostřednictvím se na Zemi pohodlně přemístit. Toto se vůbec nelíbí agentu Rykkerovi a snaží se vetřelcům v této činnosti ze všech sil zabránit. Takto prostinká dějová linka ale samozřejmě není z oblasti filozofického sci-fi, naopak, situace se často stáčí k akčním scénám (dosti rychlým a mírně nepřehledným), které jako by vypadly z osmdesátých let minulého století a ani se nesnažily se nějak modernizovat, nenáročný divák má alespoň zajištěnu jednoduchou konzumaci. K retro nádechu (ano, je trochu roztomilý) se navíc přidává pocit, že celý projekt od kamery, herecké výkony a pár vizuálních efektů vypadá značně televizně. Pár bodíků si mohou připsat ti, co mají slabost pro půvabné zlé mimozemšťanky, Amelia Cook skutečně po této stránce není úplně k zahození, celý projekt ale po sobě moc vzpomínek nezanechá. Před diskem vás tradičně čeká sada upoutávek. Obraz je průměrný, šestikanálový zvuk je zase poněkud nevýrazný, od jasně vymezeného žánrového titulu lze čekat větší „nářez“. ()

MickeyStuma odpad!

Mark Dacascos musel být hodně v zoufalém stavu, když natočil takový nehorázný filmový omyl. Když na to tvůrci neměli dostatečný rozpočet, měli se na to vykašlat. Zprznit tak výborný sci-fi námět chtělo asi hodně odvahy. Efekty dětinské, dialogy nesrozumitelné, příběh plný nelogičností. Ani ty akční scény neoslní. Napadá mě jediná otázka: Co tím chtěl básník říci? Ne, takhle si sci-fi rozhodně nepředstavuji. ()

• Natáčení probíhalo v kanadské provincii Britská Kolumbie v lokalitách a městech Coquitlam, Langley a Vancouver. (Terva)