Je mnoho způsobů jak stoupat do oblak!  Donna Jensenová si odmalička přála dostat se z rodného města Silver Springs v Nevadě a nepodobat se vlastní matce, která měla smůlu na muže. První zdrcující milostné zklamání s místním fotbalistou Tommym přesvědčilo pohlednou blondýnku, že je nejvyšší čas opustit rodné hnízdo. V televizi právě běžel pořad bývalé letušky Sally Westonové, ve kterém propagovala svou knihu "Život v oblacích". Ta nabádala mladé dívky k odvaze jít za svým snem a dodávala mnoho praktických rad. Donna nadšeně nastoupí u malé letecké společnosti Sierra Airlines. Vyděšená dívka v sexy kostýmku letušky sice dostává při prvním letu panický záchvat a vyděsí i zbytek cestujících, ale brzy si na nové zaměstnání zvykne. Získá i nové kamarádky Sherry a Christine. Všechny sní o kariéře letušek u velkých společností a spolu se zúčastní konkurzu do Královských aerolinií. Christine a Donna jsou přijaty do výcvikového kurzu. Přednáší zde i slavná autorka knihy Sally Westonová. Ta stanoví Donně, která jí připomene vlastní mládí a dychtivost, jediný a jasný cíl - stát se letuškou 1. třídy. Pro Donnu to znamená najít své vysněné štěstí a podřídí tomu vše. Přes veškeré nadání a znalosti však u závěrečných zkoušek propadne. Zdá se, že sen o štěstí se hroutí. V jejím životě se navíc objeví další nečekaná překážka v kariéře, sympatický student práv Ted. (Česká televize)

Kryton

Diky bohu za Myerse !!!! Jeho 5 minut slávy ( ano je to doba celková , kdy je na platně ) je jediný světlý bod na konci tunelu. Ten film je tak blbý , nudný a tak plný vaty , že jako celek by nefungoval ani kdyby Myers hrál letušku ( i když to by bylo aspon více zábavné). Byt je Paltrow hezká a Applegate taky , tak si clovek pripada jako koukat na pitomoučký cukrový dort za výlohou. Ten je také hezký , ale je umělý a jist se nedá. Probůh Myerse kašli na štěky ve filmech jako toto! My chcem další Myersovku! Todle , todle prostě je , todle je BLBOST. ()

Tosim

Dlouho při sledování téhle "věci" jsem si říkal, jestli je to záměrná parodie, nebo ty blbé sentence, co herci vypouští z úst, myslí vážně. Nejhorší to bylo na začátku, pak se hrany naštěstí obrousily. Gwyneth byla výrazná (ale nevím, proč takovou roli vzala, spíš bych si tam představil takovou Cameron Diaz, třeba vzhledem k obsazení Christiny Applegate a tanečku u záveřečných titulků), Mike Meyers byl jako vždy příšerný a Mark Ruffalo hraje sice civilně, ale IMHO furt stejně, třeba jako tady. Pos est zjišťuji, že je dobře, že onemocněl a roli, kterou měl původně hrát, vzal za něj Joaquin Phoenix. Tím teď myslím tento snímek. ()

tomtomtoma odpad!

Hloupý až pitomý film. Snaží se to tvářit jako romantická komedie, ale bůh ví, co to vlastně je. Dívka Donna Jensen (Gwyneth Paltrow) je nespokojena se svým obyčejně nudným životem na americkém maloměstě, a tak se rozhodne vzít cizí ambice a touhy za své, aby se dle svého názoru mohla seberealizovat a mohla být na sebe náležitě hrdá. Nekompromisně a neodbytně jde za svým cílem, aby nakonec zjistila, že hledá trochu něco jiného. Ale protože je to jen hloupoučký filmeček s hollywoodskou optimistickou náladou, tak je na vše času dost, aby ke svému štěstí přišla. S tím, že šla za svým snem, rozhodně nesouhlasím, pouze šla za něčím ze strachu, aby nedopadla jako její matka. Z dalších rolí: něco jako Donnina kamarádka Christine Montgomery (Christina Applegate), samozřejmě letuška, Ted Stewart (Mark Ruffalo), Donnina "pravá" láska, guru-letuška Sally Weston (Candice Bergen), prý Donnin vzor, a letušák-instruktor John Witney (Mike Myers). No a ani jistý ženský půvab není tím, co by mi trochu zpříjemnilo tento film. A kam se poděl vtip? Jen sirný květ a zmar! ()

Deimos

VHS/// Obsazení 5/10 Děj 3/10 Hudba 5/10 Efekty 3/10/// +obsazení slušné -ale ani jeden z herců mě moc nepřesvědčil, hudba až na pár skladeb slabá/// Tak na tento film jsem se těšil už od dob uvedení do kina, naštěstí jsem v jednom krámě uviděl kazetu a tak jsem neváhal. Výsledek ale poněkud zaostává za očekáváním. Děj mě sice občas tak dokázal vtáhnout, že jsem měl problém od TV odejít, jenže mnohem častěji jsem nadávál na filmaře. Podle mě tohle téma šlo natočit mnohem svižněji. Občas jsem vážně nechápal co se to s postavou děje a co vlastně chce. Navíc vůbec nebylo využito lákavé prostředí letiště (letadla). Film v podstatě až na úvod nenabídne žádné zajímavé scény a vtip jsem tu taky nějak nenašel. Takže po dlouhé době podprůměrná romantika, škoda./// Celkem 39%/// PS: George Kennedy potěší, Mike Myers naštve. ()

JohnnyD

Dosť priemerná komédia, ktorá nemala ani veľa potenciálu. Preto sa nečudujem tomu čo z toho vyšlo. Scenár je strašne slabý - je tu málo vtipov a z nich ešte väčšina ani vtipná NIE je. Navyše to, že sa príbeh odohráva v minulosti, nie je vôbec využité. Gwyneth je sexy a keď dá sa na ňu veľmi dobre pozerať, no a pravdaže je tu ešte ešte Christina... avšak pravý dôvod, prečo sa táto komédia oplatí pozerať, je fenomenálny Mike Myers. ()

• DVD obsahuje špeciálny dokument o histórii letušiek. (Mihail123)
  • Fiktívna spoločnosť Royalty Airlines je voľne inšpirovaná leteckou spoločnosťou Continental Airlines. (Mihail123)
  • Na konci titulkov sa nachádza pár vystrihnutých záberov. (Mihail123)