Nájemný vrah Dennis Hopper se zamiluje do své oběti Jodie Foster. Dá jí na vybranou. Buď zemře, nebo s ním odejde. Hlavní postavou je mladá sympatická umělkyně, malířka Anne Benton, která se nečekaně stane svědkem mafiánské vraždy a zavolá policii. To je okamžik, který navždy změní její osud. Sama se totiž stává terčem vražedného útoku, poté co na policejní stanici uvidí jednoho z mafiánů v uniformě a uteče. Když zločinci, kteří jsou jí v patách omylem zabijí jejího přítele Boba, rozhodnou se na likvidaci prchající dívky najmout profesionála. A tak Anne pronásleduje nejen policie, která potřebuje její svědectví, ale také nájemný zabiják. Jejich osudové setkání v Mexiku, kde se dívka pokoušela ukrýt, však dostane zcela nečekanou podobu, když se specialista na smrt do dívky zamiluje. Jasně jí dá najevo, že jsou jen dvě možnosti. Buď zemře, nebo bude žít, ale stane se jeho milenkou. Ač se Anne může rozhodnout, je zcela zřejmé, že na vybranou nemá. (oficiálny text distribútora)

Gilmour93

Pokud chcete vidět J.Foster nahou ve sprše a D.Hoppera v roli tak nelítostného zabijáka, že snad zkupuje po krámech plácačky na mouchy a pálí je v kamnech, máte jedinečnou šanci. Sledováním Catchfire si budete hrát s ohněm tím způsobem, že vás scénář polije benzínem, producenti škrtnou sirkou a pak pod vás jen dál svými zásahy přikládají. Ani se Dennisovi nedivím, že to hodil na A.Smitheeho z Humpolce, ale zároveň mám neblahé obavy, že jeho původně zamýšlená 180 minutová verze by nás nechala hořet jen o něco pomaleji.. ()

Real Tom Hardy

Že sa Hopper pri tvorbe snímky aspoň čiastočne neinšpiroval o päť rokov starším opusom Billa Friedkina neuverím ani za svet – neprestajné snímanie Mesta anjelov, najmä nadránom, všetkých jeho častí, no primárne tých prístavných a od Port of Los Angeles neďalekých rafinérií a tiež Downtownu, svojský font úvodných & záverečných titulkov, ktoré sú tiež vo forme jazdy cez mesto, s dôrazom na exteriéry a bez strihu, rázny saxofónový a balalajkový hud. podkres, John Turturro, dievča v núdzi, maľby, veľa rozmanitých interiérov, bežných aj umeleckých a slušná práca so svetlami. Ale len do prvej polovice. Keď sa dej následne presúva mimo L.A., do rurálnejších častí Nového Mexika, z celého je zase pre zmenu cítiť Michaela Cimina, ale hlavne Johna Dahla (plus naháňačka helikoptér v kaňone {asi} imituje Mastorakisa a jeho Nightmare at Noon). Hoppera je cítiť len z nezvyčajných sociálnych atribútov jednotlivých postáv a z dynamiky ich vzájomných vzťahov a interakcií – rozumej zvláštnej, možno lepšie povedané absurdnej – čomu nepomáha na papieri natrieskané obsadenie, pretože v daných výkonoch je úplne na hovno. Zostrih pre kiná, ktorého sa vzdal nielen Pesci, ale rovno aj Hopper, bol dobovo negatívnymi ohlasmi zakopaný pod zem, preto nerozumiem, čo kritici fetovali, keď do výšin vyzdvihovali rež. zostrih (ako údajne konečne kompletnú režisérovu víziu príbehu), nakoľko dej nijak významne nemení, len pridáva viac kamerových, záberových lahôdok (v pozerateľnom stave je veľmi ťažko dostupný). A že som si kvôli tomu zasranému zostrihu musel kúpiť Blu-ray aj Blu-ray prehrávač ani nehovorím... (x / x / x) (x / x) (24.6.2018) (2x3.5.2023) (2.6.2023) (27.8.2023) ()

Gucak odpad!

Tak to byl po delší době zase extrémek. V počátku to nevypadalo zle. Klasický vývoj, co se týče žánru. Jenže pak přišla druhá půlka a hovna spadly do větráku. Herci zralí na Zlatou malinu. Hlavně tedy Dennis Hopper. Nevím, jestli hrál italskou postavu nebo překládal film pro neslyšící. Jinak si jeho neustálý gestikování nedokážu vysvětlit. Div, že neuletěl. Neustálé hraní na saxofon působilo taky neskutečně trapně. Další bod scénář. Dennis a Jodie v chatě. Jodie odjíždí a zjistí že se k nim blíží čtyři auta. Vrací se to říct Dennisovi. Očekával jsem reakci typu: „Ó né blíží se poliši, pojďme do piči“. Co ze sebe vypráví Jodie? „Poslouchej“. V ten moment jsem už vyprskl smíchy. Ve finále, když se obě postavy chytli kolem ramen, tak už chyběl jen poskok jak ve Vesničce. ()

dopitak

Zabiják jde sundat svou oběť a protože se mu líbí, když spí, nabídne jí život za to že mu bude konkubínou. A aby to nebylo tak vyhrocené, netlačí na pilu. Málo málo věrohodné i na komedii, a tou snímek Smithee a Hoppera navíc ani není. Asi bych tam potřeboval mladšího, živějšího zabijáka, věkový rozdíl byl přeci jen vysoký. K pořádnému krimithrilleru zase chybělo trochu víc napětí a akce. Sheen rozstřílenej v posteli potěší mnohé. Foster nejprve ve sprše za neprůhledným sklem a potom i bez něj. ()

RomanHyde

Neměl jsem až tak přehnané očekávání, těšil jsem se na odlehčenou krimi "devadesátku", kde mě patrně dějově vůbec nic nepřekvapí, prostě na klasický "poobědový" nedělní filmeček u kterého můžete vypnout i mozek a předem bude jasné jak to dopadne. Zárukou alespoň průměrné zábavy bylo pro mne nadprůrměrné obsazení.. Ve finále však bohužel jediným pozitivem celého toho "utrpení" byla snad nejvíce "sexy" role Jodie Foster její kariéry. Fanoušci této herečky by tento snímek rozhodně neměli vynechat, protože patrně v žádném jiném se neproducíruje před kamerou během hodiny a půl v krátkých šatičkách, noční košilce, podvazcích či úplně nahá ve sprše. Za to jednu hvězdu navic. Dennis Hopper je co by nájemný vrah a padouch naprosto impotentní a ne-uvěřitelný. Zejména scény, kdy se skrývá v noci za stromem neustále se slunečními brýlemi na očích působí až legračně, stejně jako dialogy postav, kterou jsou až infantilní. Dějové "náhody" typu - na konci slepé cesty stojí opuštěný a připravený vrtulník se kterým padouch samozřejmě umí brilantně létat, bijí do očí tak, že se člověk obtěžkán nedělním obědem ze siesty rázem probouzí, mne si oči, kterým nechce věřit. Nelogičnost jednání postav a scénáristů tohoto snímku nezná mezí. Já osobně byl překvapen tím, jak s tímhle obsazením mohl vzniknout tak slabý film, který bych snad nehodnotil ani jako B film. Vždyť podobných odlehčených krimi, ovšem kvalitních (průměrných), bylo v daných letech natočeno nespočet. I zde to mohlo dopadnout lépe - alespoň stravitelně, kdyby si tvůrci dali trošku záležet a nenechali jednat postavy jako v telenovele.Ve finále se vlastně těmto hercům (a Hopperovi navíc co by i režisérovi) divím, že se k tomudle propůjčili. ()

• Postava Anne (Foster) je čiastočne inšpirovaná skutočnou umelkyňou Jenny Holzer. (Real Tom Hardy)
  • Existuje i tříhodinová verze filmu, ale nikdy nebyla veřejně vydána. (Terva)
  • V tomto případě je Alan Smithee pseudonymem Dennise Hoppera. (Terva)