Noční směna

• Veľká Británia Late Shift

Hlavní postavou filmu Noční směna je chytrý student Matt, který se dostane do svízelné situace. Okolnosti ho donutí se zapojit do brutální loupeže ve slavném aukčním domě v Londýně a on musí dokázat svoji nevinu. Následkem jeho činu je občas krutá a násilná cesta po hlavním městě, na které uniká nejrůznějším nástrahám. Je jen na publiku, jak to celé dopadne. Pro co se rozhodnou diváci, když se proti hrdinovi obrací štěstí zády? (Pannonia Ent.)

boshke

Chci, aby mi někdo dal dotykový telefon s nainstalovanou aplikací, která bude po celý film fungovat, a následně vypadl a nechal mne se na to koukat a hlasovat samotného. Ono by to asi nemuselo být (tak) špatné, kdybychom si na ČSFD projekci nezvolili asi jednu z nejdebilnějších variant a nenechali svými rozhodnutími film ubíhat v těch nejvyjetějších, nejnudnějších kolejích. Hodnotí se to fakt blbě, protože alternativní konce mohly být lepší, ale to už se asi nikdy nedozvím(e). Spousta rozhodování byla spíše jen tak, jako třeba jestli bábu přemluvit, ať jde s tebou nebo ji tam nechat a ač se člověk rozhodne ji tam nechat, tak husa za chvíli přicupitá sama, takže člověk ovlivní asi pět vteřin filmu, který pak spokojeně pádí tam, kam původně chtěl. Dalo by se s tím vyhrát, ale tato možnost se mně / nám asi nikdy nenaskytne. Za "naší" ČSFD verzi tedy... 60% ()

Dadel

Protože vím, že to, pánové a dámy z Pannonia Entertainment, tady čtete, tak chci na úvod sdělit, že je to velmi sympatický a zajímavý koncept, a až (jestli) se vychytají mušky a začnou se točit lepší filmy, může jít o zcela novou a životaschopnou formu zábavy. Tento film je ale, jak se dalo čekat, strašně laciné béčko až céčko, které láká jen na onu proklamovanou interaktivitu. Herci a scénář jsou hrozní, a že se hlavní hrdina během pár minut změní z uťápnutého studenta v drsňáka, který vydírá mafiánské bosse a říká jim FUCK YOU do ksichtu, to lze brát jen jako parodii. Ale budiž, lákadlem filmu je interaktivita, tak se to dá odpustit. Tak tedy k té interaktivitě:_____________ Věřím, že technické chyby, jako to, že se mi několikrát přestaly zobrazovat volby nebo se zobrazily desetinu vteřiny před koncem limitu, se časem vychytají. Víc mi vadilo, že jsem občas volbu vůbec nepochopil, protože snaha o co největší stručnost políček (často jediné slovo) je na úkor srozumitelnosti. Když k tomu přidáte krátký časový limit (cca 3 vteřiny), občas jsem byl nucen odkliknout něco náhodně._______ Dále, i když jsem viděl jen jednu verzi, tak je evidentní, že divákovy volby mají na děj minimální vliv a za chvilku už zase děj jede po předem připravené koleji. U her od Telltale (Walking Dead, Game of Thrones) tomu nebylo jinak, ale přeci jen natočit film je snazší než programovat hru, tak bych se rád někdy dočkal interaktivního filmu, kde vaše volby skutečně rozdělí dějovou linku do úplně jiných směrů (příklad ad absurdum: první volba bude, jestli chcete nastoupit do letadla na Sibiř nebo do Brazílie, a následně ani jedna minuta filmu nebude společná pro obě verze. A podobně u dalších voleb, ani by jich nemuselo být tolik. Prostě takový tenisový pavouk). Snažil jsem se hlasování "sabotovat" a schválně volit takové volby, které šly co nejvíc proti očekávanému dějovému vývoji (typicky třeba volba "Jít na policii"), abych se pak mohl bavit tím, jaké trapné kličky museli scenáristi vymyslet, aby děj nahodili na tu správnou kolej, bohužel publikum mě svým konformním hlasováním moc nepodpořilo :-( Takže se obávám, že hlasování bude na všech projekcích končit podobně a některé možnosti nikdo nikdy neuvidí. _____ Co bych chtěl pochválit je to, že švy jsou velmi plynulé a vůbec není poznat, že film je poskládán z různých verzí. A taky to, že aplikace je velmi tmavá a svítící telefony v sále neruší. ____ Ještě dovětek: skutečná délka byla asi 70 minut.______________________ SPOILEROIDNÍ EDIT 27.10.2019: Zahráno na PS4. Při prvním zahrání jsem se snažil volit tak, jak jsem chtěl volit už na CSFD projekci. Proto mne velmi (a příjemně) překvapilo, že ve filmu skutečně JDE jít na policii. Bohužel jsem pokazil závěr u dědka (už jsem si film moc nepamatoval, je to dva a půl roku od projekce) a dostal jsem stejný závěr jako tehdy na projekci (hlavní hrdina rozstřílen na cucky, hádám, že je to ten nejdebilnější konec ze všech). Při dalším hraní už jsem byl poučen, a dočkal jsem se několika dlouhých scén, které jsem viděl poprvé (nemocnice, aukční dům revisited) a skončil jsem na 13 objevených kapitolách ze 14. (a 2 konce ze 7, což po třech zhlédnutích není dobrá vizitka:). Film byl o 20 minut delší! Rád bych viděl další konce, ale od dalšího hraní mne odrazuje, že tam nejde přeskakovat kapitoly, ukládat pozice ani rychloposuv. Jde na to koukat jen od začátku do konce a to asi nedám. Hodnocení nezvyšuju, na to je to strašně amatérská produkce, ale chválím, že ta interaktivita je vyšší než jsem zprvu myslel.________ České titulky jsou hrozné, na úrovni těch horších amatérských překladů, se spoustou překlepů a evidentně překládané bez obrazu, bez znalosti kontextu. () (menej) (viac)

DaViD´82

Jako interaktivní experiment nezajímavé a s křížkem po funuse, jelikož jiní to samé již zvládli lépe. Volby navíc na podobný typ experimentu nejsou příliš časté. A když už, tak až na něco málo čestných výjimek jde spíše o zdání volby, jelikož alternujete reakce hlavní postavy na dění spíše než že byste ovlivňovali přímo dění. Což by nemusel být nutně problém, kdyby za něco stáli neherci; nestojí. Kdyby za něco stála režie; nestojí. Nebo alespoň scénář, který je ovšem otřesný a nedává smysl. Jako film to tedy nefunguje vůbec. A jako hra také ne, protože ty cca dva tucty nic neřešících ano/ne rozhodnutí je na "celovečerní" zážitek příliš málo, než abyste se cítili jako aktivní hybatel dění a ne pasivní divák, který má mezi dlouhými nudnými neinteraktivními bloky udržet pozornost natolik, aby neusnul před další (ne)volbou. Navíc většina voleb je jednoslovných a s ohledem na jejich vyústění vyloženě zavádějících. Na tvůrci zamýšlené opakované průchody to pak není už vůbec, právě proto, že se na to nedá kvůli nekvalitám koukat a díky absentujícímu množství smysluplných voleb se to nedá ani hrát. ()

Vančura

Trailer mě příjemně navnadil, ale ze samotné projekce jsem byl nakonec jen otrávený. Jak už zde zaznělo v předchozích komentářích od lidí, kteří to viděli na Febiofestu, technické řešení hlasování je spíš trapas - hlasovací appka mi fungovala jen prvních pár minut, pak to fachčit přestalo (iOS 10.2.1), a po opakovaných restartech mi došly nervy a vypnul jsem to (navíc jsem měl pocit, že se stejně hlasuje jen o nepodstatných kravinách, které by ve většině případů nakonec v obou variantách vyšly nastejno - zřejmě aby si tvůrci usnadnili práci). Dokonce jsem na chvíli pojal podezření, že to je celé jen jako, a že mají prostě natočenou jen jednu verzi, a ten povyk kolem možnosti ovlivnit děj je jen dovedně připravené PR - tuto domněnku by vyvrátila jen opakovaná projekce, k níž už však chuť nemám. K rozladěnosti z té slavné "interaktivity" se postupně přidalo i zklamání ze samotného filmu - scénář je neskutečně stupidní, herecké výkony hodně špatné, a celkově v tom filmu není nic, co bychom předtím neviděli stokrát jinde. Celé je to vystavěné jen na efekt a u mě to dojelo v první řadě na nesympatickém obsazení a ohraném ději o týpkovi, který se připletl, kam neměl. Bavila mě tam jen kamera a soundtrack, který se hodně povedl. Btw. smysl závěrečného hlasování o věku / pohlaví atd. jsem nepochopil. ()

Pepinec

Hele a v čem je jako problém? V kině jsem dost často a asi tak deset let dozadu se tam většina lidí chodí akorát nažrat, vykecat anebo si zatelefonovat. Takže bych řekl, že tahle hodinová sranda je přesně to, co takovýmu přístupu odpovídá. Pobavilo mě zpracování, i když by mě zajímalo, kolik opravdu zásadních rozhodnutí tam pro diváka je. Těžko věřit tolika alternativní koncům, když většina voleb je prašť jako uhoď. Každopádně hlavně z hlediska kasičky dobře vyčůranej nápad, kterej teda trošku zazdila distribuce, protože koukám, že u nás to do kin půjde fakt jenom na noční. Takhle mi můžou tvrdit, že film má konců třeba patnáct, ale kolik já jich v kině zvládnu vidět? Anebo budu čučet jak tele na nový vrata až i potřetí uvidím to samý...? Každopádně stížnosti typu svítících telefonů, hulákajících lidí, blbýho scénáře nebo neoscarovejch výkonů herců patřej pod všechny ostatní filmy v programu kin, ne sem. Když tě někdo pozve na beach párty a ty přijdeš, budeš si pak stěžovat na písek, hlasitou hudbu a holky v bikinách? ()

Rozhodujte o hrdinovi filmu Noční směna

Rozhodujte o hrdinovi filmu Noční směna

29.03.2017

První digitální interaktivní film v českých kinech bude mít předpremiéru v Premiere Cinemas v pražské Hostivaři, v Olomouci a v Teplicích. Ve filmu Noční směna budou o scénáři a ději rozhodovat sami… (viac)