Vlastní tvorba internetové televize Netflix od režiséra Vikrama Gandhi přináší pohled na mládí a vysokoškolský život prvního černošského prezidenta USA Baracka Obamy (Devon Terrell), který v té době vystupoval pod přezdívkou "Barry." Kromě obyčejných problémů jako jsou milostné vztahy řeší i problémy spojené s jeho původem, kdy je jedním z mála Afroameričanů na celé škole. (hansel97)

Marze

Spíš než biografie jde o oslavu Obamy. Je to takové slovníkové s malým prostorem pro divákovo uvažování. Film o rase, třídě, genderu a obecně o rozdělené Americe na kmeny. O tom, že rasa není hlavní důvod, který nás rozděluje. Ve filmu je silné Obamova snaha nalézt svou identitu a místo ve světě. Jeho spojení s okolím. ()

ČR

Chudáček černoušek poslechl zřejmě ,,Vláďu Lenina,,a učil se.. učil se a učil se , až se stal prezidentem (vrahů původních obyvatel ameriky) a celý multi-culti svět slavil. Demokraticky pomohl svrhnout tyrany na severu afriky. ,,Husein mírotvůrce,, kamarád nejnádhernějších režimů v Iránu, Jemenu, SAE a sponzor IS. Pár dní před svým koncem poslal do Palestiny pár milionů aby dokázal, že větší zmrd v ,,černém domě,, neseděl a sedět dlouho nebude.To mu se říká Obama Care. A jak jeho vzor Vláďa řekl :-) Chceme-li zničit národ, musíme nejprve zničit jeho morálku, a padne nám do klína jako zralé ovoce. ()

Avathar

Veľmi dobrá, perfektne zahratá a nevtieravo emocionálna festivalovka. Coming-of-age, ktorý by fungoval aj keby jeho hlavným hrdinom nebol Barack Obama. Vtiahlo ma to viac, než som čakal. O Devonovi Terrellovi ešte budeme počuť. A som rád, že Anya Taylor-Joy, ktorú som si obľúbil už v Eggersovej ČARODEJNICI nezaspáva na vavrínoch. Len tak ďalej. 8/10 ()

elimS

30% - komentář 20ti slovy: Trochu jsem naletěl, když jsem čekal komplexnější pojetí v letech a né dnech. Mejdan, pivo, filozofický kec, ženská, rasismus, konec. ()

• Timeline: Film si odbyl světovou premiéru 10. září 2016 na filmovém festivalu v Torontu. Krátce poté zakoupila společnost Netflix práva na celosvětovou distribuci. Do kin se životopisné drama podívalo 16. prosince. (Hal_Moore)