The Ghost of Sierra de Cobre

(TV film)
  • USA Haunted, The

Zaživa pohřbena. Toho se strašně obávala matka Mandorová, majitelka velkého sídla na venkově. Do hrobky si proto nechala zavést telefon. Po její smrti v domě žije její slepý syn Henry (Tom Simcox) a jeho žena Vivia Mandore (Diane Baker). Jednoho dne ale telefon z hrobky zazvoní a Henry je hlasem matky naprosto zděšen. Vivia pozve na pomoc architekta Nelsona Oriona (Martin Landau), který se paranormálními jevy amatérsky léta zabývá (kromě toho, že s Viv spí). Atmosféra starého sídla by se dala krájet, nová služebná Paulina (Judith Anderson) se chová taky podivně, strašné zvuky pronikají nocí a Nelson se jen zvolna dobírá pravdy. (Peabody)

Kenneth

Matka je na své přání pochována do hrobky v rakvi s otevřeným víkem a poblíž je telefon, který je připojen napřímo k telefonu jejího syna, protože celý život trpěla fóbií z pohřbení zaživa. Po nějaké době synovi telefon zazvoní. Ten si najme člověka, který se zabývá vyšetřováním obtěžování falešnými duchy. Až na pár nesmyslů - telefon v hrobce, nebo klidné filozofování namísto obvyklé reakce svědka dramatické situace, se jedná o velmi dobrý film. Zvlášť, když ho bereme jako kombinaci hororu a jednodušší vyšetřovačky. K hororové atmosféře paradoxně přispívá horší zvuk s jakoby slabým echem. Celou dobu jak kdyby si film hrál s výjevy, objevují se tam téměř statické záběry. Musím přiznat, že občas mně běhal mráz po zádech. Určitě to není stoprocentní, ale v porovnání s horory, které jsem dosud viděl, určitě 5*. ()