Je nebezpečné otvírat starodávné hrobky - nevíte, co v nich můžete nalézt. Například plášť aztéckého velekněze, který ve vás po obléknutí probudí zlo. To zlo, které se skrývá v každém z nás. A tak se plachá studentka změní v démonickou krásku, profesor archeologie ve vraha své ženy... a co teprve ti ostatní! (oficiálny text distribútora)

Juto

Príbeh o prekliatom červenom plášti, ktorý z každého, kto ho nosí, urobí krvilačného vraha. Režisér Hooper vnáša do materiálu niektoré zvláštne, výstredné podtóny, hrá sa s prevrátením konceptu, medzi erotickým napätím a násilím je tu jednoznačná súvislosť. 5/10 ()

destroy83

Obstojný hororový televizní kousek o aztéckém rituálním plášti v podání Toba Hoppera přivádí diváka do blíže nespecifikovaného amerického městečka, kde jistý vědec získá na černém trhu aztécký rituální oltář ukrývající ve svých útrobách rudý plášť. Ihned jak plášť spatří světlo světa, začnou umírat lidé včetně celé vědcovy rodiny. Nebezpečný artefakt se následné dostává do rukou mladých studentů místní univerzity a začne převracet jejich všední životy doslova naruby. Hlavní postava snímku, dívka Amy, uťápnutá a lehce všemi využívaná pozná moc tajemného pláště poté, co si z něj ušije svůdné šaty. Po nepříjemném zážitku je odhodlaná šaty zničit, ty už jsou ovšem na jiném ženském těle a jejich majitelku vedou k hrůzným činům. Samotné dílko, ač není nijak převratné, udrží v pohodě divákovu pozornost po celých sto minut své stopáže a divácký zážitek mu zpříjemní zajímavým a dobře podaným příběhem, sympatickými herci s uvěřitelným herectvím a kapkou napětí i krve. Výsledný dojem je slušný hororově laděný televizní film, kterému dávám s klidným svědomím poctivé tři hvězdy. ()

Flaxik

To jsou ale šatečky. Z usedlého profesora udělají drsného sekerníka a z knižní panny mrduchtivou couru, takové hadry by se hodily kdekomu. No a opravdu, nakonec je o ně celkem rvačka. S neobyčejně úlevným pocitem lze popatřit nejen na sličnou tvář Mädchen Amick, ale především lze ocenit její nanejvýš logické chování a bystrý úsudek, hodný vysokoškolské studentky. Prostě nechová se jako iracionální kráva a poměrně brzy vyhmátne jádro pudla. A jak je tak ještě zasviněná od psích vnitřností, snaží se spasit všechny ty, kteří o to nestojí. Jak už to v životě bývá. Na film, od kterého jsem nic nečekal, je to překvapivě dobré a jsou to silné tři aztécké obětní hvězdy, za krásnou Mädchen mohla být čtvrtá ale dneska jsem nějak málo nadržený. ()