Panoptikum

• Česko Panoptikum (viac)

Odvážíš se vstoupit do Panoptika a setkat se s jeho správcem? Když čtveřice mladých přátel náhodou zahlédne hlídače z Panoptika, jak vraždí vědmu, pracující na pouti, navždy se jim změní život. Některým více – to jsou ti, které hlídač s lidským tělem a hlavou obludy dostane do svých spárů a některým méně – šťastlivci, kteří řádění netvora přežijí a zbytek bytí stráví v léčebně mentálně chorých. Ke které skupině se připojíte vy? Budete zbaběle utíkat a zakrývat si zrak či se odvážně postavíte hrůzám a vstoupíte spolu s námi do hlubin Panoptika? Rozhodnutí je zcela na vás, ale nezapomeňte – my vás varovali! (oficiálny text distribútora)

Campbell

Hooper je bezpochyby výborný režisér, a proto jsem se na Panoptikum dost těšil, a nebyl jsem zklamán, samozřejmě jsem nečekal dalšího Poltergeista ani Texaský masakr. Tak možná proto mě to dost bavilo. Film jede na klasické zápletce někdo někam jede a tam je postupně terorizován, tentokrát si ale Hooper vybral celkem originální prostředí a tak jsem usedl do gauče a s ůžasem jsem koukal. Navíc monstrum je naprosto famozní, a dokonce mě trochu vyděsilo, v 80 letech to rpostě uměly. Horší to bylo ale s herci kteří byly dost prkený teda hlavně táta toho monstra, to bylo fakt dřevo. Film doporučuji fandům 80 béčkových let(nejlepší léta pro horor), a všem kdo se chce dobře bavit, rozhodně nesmíte ale čekat nějaké orgie, tenhle film jede na úplně jiné vlně. Doporučujou 4 z 5 uchylnejch psychopatů. ()

Zayl

Totálně ujetý slasher, bohužel v negativním smyslu slova. Začátek je dobrý, šlape tak, jak bych očekával. Dokonce i užití halloweenských prvků je zvládnuto na jedničku, ale později jsem atmosféru prakticky nezaznamenal a ani vraždy mě nebavily. Vypadaly na můj vkus příliš lacině. Zábavnější moment přišel až v úplném závěru, kdy si vrah sundá svou masku, a to je málo ... 2/5 ()

pornogrind

Co k tomu dodat.Tohle je prostě šílenost.Tenhle film vsází na hutnou atmosféru,která je podpořená šíleným psycho prostředím,nervy drásajícím hudebním podkresem a taky skvěle dementním zabijákem,který se zastaví jen před svým fotříkem.Navíc dokud nám killer lítal v masce tak to mělo šťávu,ale když jí sundal tak to dostalo ještě větší grády.Navíc ta maska pod maskou je fakt hustě udělaná.(myslím tím na rok 1981)Fakt smekám.Rozštěp patra už jsem viděl,ale rozštěp celýho ksichtu to se jen tak nevidí.Nemůžu hodnotit jinak než plným počtem hvězd.Rozhodně doporučuju fandům slasheru a milovníci tísnivých atmosférických snímků si taky přijdou na své.Mě osobně to fakt dostalo.A právě proto mám rád starší horory,protože takovou atmosféru jakou dokázali vytvořit dřív,už dnes umí málokdo.Takže kdo neviděl tak dohnat. ()

darkrobyk

Amy se s přítelem, kamarádkou a jejím přítelem vydá na pouť. Nápad strávit noc v domě hrůzy se neukáže jako nejlepší, když se čtveřice stane svědkem vraždy. V patách mají zrůdu s rozzuřeným otcem a před sebou nástrahy a pasti. Na pouť se vydá také Amyn bratr Joey. Je to spratek, co potřebuje za vyučenou! příjemný úvod se nese v duchu kultovní klasiky - Psycha a Halloweenu. Více jak polovina snímku je ale pro hororového fanouška nudou, kdy čtveřice pobíhá od jedné atrakce k druhé a nezávazně klábosí. Vše se rozjíždí až v poslední třetině, nejlepší je závěrečná čtvrtina. Samotný konec je výživný a rozhodně si zasluhuje pochvalu. Po formální stránce perfektní, maska od specialisty Ricka Barkera výborná. Kdysi mne však bavil snímek mnohem více, nyní mi chybělo více strašení a napětí a rovněž šťavnaté gore. Dobře, dojde k nabodnutí či na sekeru v hlavě, ale... Po letech jednu hvězdu z původního hodnocení seberu. 3,5* ()

ancientone

V priestore zapratanom desivými figurínami a atrakciami sa odohráva príbeh obťahujúci dejovú linku texaského masakru. Skupina teenagerov sa dostane do problémov na desivom mieste (zákulisie lunaparku), kde sú lovení mutantom zbežne pripomínajúcim leatherfacea najmä na základe vzťahu so svojím nevlastným "otcom". Prežije len jedna dievčina a práve pri jej úteku môžme pocítiť ozvenu pravej hoperovskej hrôzy. __ Na inak dosť priemernom panoptiku je tým pádom najzaujímavejšie to, že prebratím základu premisy, zjednodušením, vymenením hnijúceho masa za kolotočový des premieňa vlastné dielo, naturalizmus Texaského masakru, na voskovú ozvenu pravej hrôzy. ()

• Steven Spielberg požádal Hoopera o režisérskou spolupráci na E.T Mimozemšťanovi, ale Tobe Hooper odmítl, protože právě dělal na tomto filmu. Nakonec se spolupracovali při natáčení filmu Poltergeist. (Holina)
  • Dean R. Koontz pod pseudonymem Owen West napsal novelu podle scénáře tohoto filmu. (Chatterer)
  • Film sa natáčal v Miami na Floride z dôvodu menej prísnych právnych predpisov ohľadom detskej práce na Východnom pobreží, väčšina účinkujúcich bola totiž v mládežníckom veku. (beso74)