Campbell

Jednalo by se o podprůměrnou detektivku nebýt dvou parádních věcí a první je herectví které tu je naprosto parádní druhá věc je atmsféra i přes to že film je spíše těžký na dialogy tak atmosféru dokázal vytěžit hodně silnou. Co film bohužel sráží je délka, jak jsem zmínil, film je detektivka a dne již tu je jedno ohranné klišé za druhým a tak tu nastupujou dialogy které jsou často zdlouhavé a nudné. Průměrný film který druhý den zapomenu, ale má své světlé momenty. ()

strougy

Anglie, kolébka detektivního žánru, pro jednou vyprodukovala brak nejhoršího ražení, jež mě svou připitomělou zápletkou točící se okolo tajemných vražd přeživších členů jednoho vojenského pluku, co sloužil v Gallipoli, jedné závěti, která do jejich nezničitelného mužského přátelství vnese nepříjemný svár, a dcery nenáviděného člena, která se náhle zjeví, donutil několikrát nevěřícně kroutit hlavou. Slíbený mysteriózní prvek je do děje vnešen až v závěru, kdy je v rámci pátrání podniknuta seance za účelem výslechu mrtvé osoby, aby to vše bylo vzápětí stornováno a dovedeno k závěrečné, značně absurdní pointě. Po právu zapomenutý film, jenž zaujme maximálně malou rolí Borise Karloffa, který zde jako úlisný indický! právník působí jako zjevení tím, jak moc už zde vypadá jako Frankenstein. ()