Různé osobnosti, životní cíle a vkus na muže. Pět studentek dívčí univerzity jako spolubydlící v sídle jménem Belle Epoque. (Netflix)

Mikah

Seriál o pěti dvacátnicích, které spolu sdílí byt a přirozeně se stanou přítelkyněmi. Sledujeme život všech pěti z nich a odhalujeme jejich tajemství, tudíž zde není jedna hlavní postava a obzvláště je mi sympatické, že v centru díky tomu nestojí romantický vztah. Ačkoli se významná část nese v odlehčeném duchu, řeší se zde i závažnější, temnější témata. Stejně jako při sledování jiných korejských seriálů je nutno mít na paměti, že vznikal v odlišné kultuře a že zde jako standard bývají zobrazovány věci, které nám připadají zvláštní či přímo nepřípustné, obzvlášť co se týče romantických a rodinných vztahů, a neznalé diváky a divačky by mohly odradit. Zároveň je to však výborný způsob, jak lépe poznat korejskou společnost. Jedná se o jeden z nejlepších korejských seriálů, které jsem viděla, a určitě se pustím i do pokračování. ()

Pethushka

Korejci se na vztahy konečně dívají reálnějším pohledem a nemá to všechno jeden, předvídatelný scénář. Řeší se zde sex, prostituce, zneužívání a další nepříjemnosti, které většinou v korejských seriálech neexistují. A taky se tu krásně ukazuje, jakou silou a oporou může být přátelství mezi ženami. I když si jednou za čas vjedou do vlasů, i když spolu občas nemluví kvůli prkotině, i když vidí občas jen sebe samotné a mají spoustu tajemství. Tenhle seriál je zkrátka hodně odlišný od běžného korejského seriálu. Už jen tím počtem hlavních postav. Opomíjený kousek, který si rozhodně zaslouží větší pozornost. 4,5* ()

Anet21

⚪Neviem, kde je tá inovatívnosť, o ktorej niektorí píšu. Je to typicky kórejsky uškriekané, typicky kórejsky v závere všetky postavy z deja vyjdú ako obete či ukrivdení, aj zlým postavám sa snaží stavať akási psychologizácia, prečo robili to, čo robili a ospravedlňovať im ich skutky, pričom nechápem, čo je toto za kórejskú posadnutosť, ale videla som ju už tak mnohokrát, že ma dokáže len otráviť. Reálne je taký problém/strach vytvoriť v seriáli aj postavy, ktoré nie sú len utrápené trpiteľky s dobrým srdcom, aj keď navonok tvrdou škrupinkou?⚪ Občas mi to motívmi pripomínalo diela z dielne Wattpad platformy, kde mládežnícke autorky píšu rádoby drsné príbehy, no vôbec nevedia, ako naračne príbeh uchopiť a tak je výsledok len trápny. Tu sa presne niečo podobné zopakovalo v motíve v predposlednom dieli (spoiler.....ten únos, to už scenárista fakt rezignoval alebo prečo bol tak bizarné? Celé prevedenie, z ničoho nič, únosca drsný ako hubka na riad, aj koncept oslobodenia?? Akože vážne sme klesli až do nejakej paródie?), kedy som už naozaj čakala všeličo, ale toto... :D Ale pobavila som sa, síce asi neúmyselne, ale aj to sa počíta.⚪ Seriál obsahuje aj pár veľmi dobre vystavaných scén, ktoré by krásne zapadli do sociálnej drámy (dievča, ktoré má viacero brigád, aby zarobilo a pracuje a študuje 24/7, dievča-eskort, využívajúca bohatých mužov, či nové dievča na priváte, ktoré si nerozumie s ostatnými dievčatami), pričom v prvom dieli som naozaj mala pocit, že začínam sledovať niečo, čo by mohlo mať presah - pretože v prvom dieli sú naozaj realisticky zobrazené povahy súčasných (mladých) ľudí, kde každý každého využíva, spolieha sa na druhého, vyhovára sa na druhého, je nezodpovedný, drzý atď., no prvým dielom sú všetky tieto motívy zabité prihlúplym mottom ako zo ženského časopisu typu: ,,Neodsudzuj nikoho, kým ho naozaj nespoznáš či kým si nekráčal v jeho topánkach." Kriste Pane... Ak je niekto na druhých ako pes, nemusím ho nenávidieť, ale nemusím mu nutne ani podstrojovať, chcieť sa s ním baviť za každú cenu atď. Proste sa s ním nebudem baviť, odídem a hotovo. Celé tieto motívy pochopenia druhého a jeho bolesti a toho, prečo je na všetkých zlý a akejsi ,,opravy" charakteru sú tak idealizované, až to je nebezpečné, ak im niekto verí.⚪ Čo som pochopila, je aj druhá séria, ale že by som mala nejakú chuť si ju zapnúť... Ani jedna z postáv mi neprišla sympatická, jedine snáď spomínaná ,,nechcená workoholička," no aj tá klasicky bola typom postavy ,,odmietam niekoho, kto ma dosť očividne chce, on za mnou teda prestane chodiť, na to si ja začnem zúfať, že prečo som taká sama a nikto za mnou nechodí." Proste klasická žena :D⚪ ()

• I když se dle původně avizovaných zpráv měla ve své původní roli, tedy v postavě pojmenované Eun-jae Yoo, objevit jihokorejská herečka Hye-soo Park, objevila se nakonec ve stejné roli herečka úplně jiná. A to především díky pracovnímu vytížení první zmíněné, která tak svoji roli přenechala mladé jihokorejské herečce Woo Ji. (Conspi)
  • V roli seriálové postavy Ho-chang Kwon se měl dle původního předpokladu objevit všestranný jihokorejský umělec a člen chlapeckého hudebního spolku SHINee, Onew. V dané roli by se herec objevil za předpokladu, že by se jen několik málo dní před samotnou premiérou pilotního dílu neobjevil v jednom nejmenovaném hudebním klubu v centru hlavní jihokorejské metropole, nebyl by pod vlivem toxických látek a nebyl by posléze obviněn ze sexuálního napadení. To vše seriálovým tvůrcům asi hlavu trošku zamotalo, ale vybruslili z toho poměrně snadno, neboť se jim narychlo povedlo obsadit o tři roky mladšího jihokorejského herce Yoo-jin Lee. (Conspi)
  • A televizním tvůrcům bylo jasné už od samotného začátku, že se jim do druhé série nepodaří obsadit identickou pětici ústředních postav, protože o své účasti už zkraje výrobních prací začala pochybovat necelých sto sedmdesát centimetrů vysoká jihokorejská herečka Hwa-young Ryoo, tedy postava Yi-na Kang, ta s tím ostrým jazýčkem, která nad svými výroky mnohdy vůbec nepřemýšlela. Její účast se tak omezila jen na velmi krátký vstup v podobě hostující celebrity. (Conspi)