Po loupeži a následné přestřelce s muži zákona míří gang bratrů Jamesů do Quinta - území mezi teritoriálními státy, které ještě stále není součástí USA. Jeho populaci tak z velké části tvoří odpadlíci všeho druhu. Novým příchozím je také šerif Rowley (Randolph Scott), který pátrá po svém bratrovi, jehož do města zraněného přivedli bratři Jamesové. Šerif Rowley ve městě nemá žádnou oficiální pravomoc, přesto si získá gang na svou stranu. Velmi brzy je však zapleten do dalšího místního dění, včetně oficiální petice za připojení Badman's Territory pod správu státu Oklahoma, což by znamenalo nezvratné nastolení oficiálních zákonů a zavedení daní. (OG_Swifty)

liquido26

Badman's Territory je území sousedící s Novým Mexikem, Texasem a Oklahomou. Při vytváření států na něj jaksi vláda zapomněla a tak zde neexistuje zákon a pořádek a teritorium a jeho hlavní město Quinto se stává rájem pro nejrůznější bandity a desperáty, kteří se sem jezdí schovávat po úspěšných akcích. Můžete zde tedy narazit na bratry Jamesovy, bratry Daltonovi, Sama Basse nebo Belle Starrovou. Do Quinta přijíždí šerif Rowley (Scott), který hledá svého zraněného bratra a zároveň se zamiluje do hrdinné novinářky, která se svými články snaží lidi vzburcovat, aby se postavili nezákonnosti. ___ Docela pěkný a zábavný černobílý western, dobře obsazený a zahraný, který je samozřejmě plný historických a faktografických nepřesností - Jamesovi i Daltonovi jsou náramní sympaťáci, Belle Starrová je zase ohromná krasavice (ve skutečnosti vypadala podle fotky jako ošklivý chlap v ženských šatech) atd. ale to vůbec nevadí. ()

MickeyStuma

Westernový snímek studia RKO Radio Pictures nelze brát jinak než jako ryze zábavný, byť není zas až tak komediální. Příběh obsahuje spoustu známých postav, jejichž charaktery jsou kapánek jiné, než jak jsou známy a co se týče historických událostí dějově používaných, přímo s historií to nemá společné vůbec nic. Děj je vcelku plnohodnotný a nejrůznějšími událostmi, hlavně zvraty, je napěchovaný až po okraj. Sam Bass, Belle Starr, Jessie James, bratři Daltonovi a k nim připojený Jamesův gang. Ne, tohle úplně není starý známý rodokapsový western. Je skutečně vyobrazen jen tak čistě pro zábavu z daného období, takže čert vem nějaké otřepané klišé a nelogičnosti. A povedlo se, neboť ve své době měl snímek nemalý divácký úspěch. Navíc film nijak nezestárnul a pobavit celým tím svým absurdnem může i dnes. ()

ilclassico

Ale jo...Dá se to. Celkem slušně napsaný a slušně zahraný film. Hrdina není herecké dřevo, navíc má charisma. Jako bonus, dozvíte se něco z historie, co jste ještě nevěděli. ()

OG_Swifty

Uz je to nejaky patek, co jsem videl western, ktery by me skutecne bavil, a nyni jsem se opet dockal. A nebyl u toho nikdo jiny nez Randolph Scott - jeden z nejzasadnejsich hercu tohoto zanru... Film lakal na znama jmena (bratri Jamesove, Daltoni, Belle Starr), coz je vlastne asi jeho jedina vazna slabina. Scenar je dostatecne zajimavy a originalni, ackoliv by to mozna nefungovalo tak dobre, kdyby tam proste byly gangy neznamych jmen, ale kdo vi. Jiste je jenom to, ze Randolph Scott pred kamerou vali, Gabby vyje jako kojot a neznama herecka vypada zatracene dobre. Musim navic rict, ze me bavily ty aktivity, kterejma je vyplnena stopaz - zavody na konich, tanecni bal s ctverilkou atd.. kez by takovych filmu bylo vic! ()

westerns

Starý dobrý Randolph Scott, ktorý sa ocitá po boku takých legendárnych psancov, ako: (bratia Jamesovi, Daltoni, Sam Bass, Ben Wade, Belle Starr)... Scott a westerny? Táto kombinácia bude vždy fungovať :) Belle Starr bola krásna ženská, a "Gabby" opäť výborný! ()