Správny policajt

• Česko Správnej polda (viac)

"Změna je život" - to bylo krédo kapitána jihoafrické policie Andre Standera (TOM JANE), neznámějšího bankovního lupiče na jih od rovníku. Poté, co je Stander nucen podílet se na krvavém potlačování nepokojů místních obyvatel, se rozhodne vzepřít systému a dá se dráhu kriminálníka. O polední pauze vykrádá banky, aby loupeže vzápětí jako policista vyšetřil. Nakonec ho ale kolegové dopadnou a Stander skončí ve vězení. Společně s Allanem Heylem a Lee McCallem se mu však podaří utéct. Tři nejhledanější zločinci se vydávají na dlouhou spanilou jízdu po jihoafrických bankách. (oficiálny text distribútora)

Ilicka

4tyři čisté: Za demonstraci, která byla načrtnuta moc hezky, jen si nejsem jistá, proč se konala, asi jsem nedávala pozor... Za první sólové loupeže a jejich dynamický průběh, i za pozdější skupinové loupeže, které se bohužel stále opakovaly a ztrácely na grádách... Za tři sympatické lupiče a za pohodovou hudbu... Sečtenoé podtrženo: **** Možná bych ubrala za smrt Leeho, měla jsem ho fakt ráda, ale pořád to vychází... ()

tron

Scenárista si mohol ujasniť, o čom nám vlastne chce rozprávať. Začína to zaujímavo – 70. roky, skorumpovaní chlpatí, rasistické nepokoje, neschopnosť vyrovnať sa so strieľaním do vzbúreného davu... Po chvíľke, vyplnenej okrem iného holým Thomasom Janeom a jednou krátkou ale peknou erotickou scénou s prekvapivo sexy Deborah Kara Ungerovou (Crash, Hra) sa to však zmení na čudný mix všeličoho (väzenie, banky, triler, čierna komédia) a celok sa triešti na súčiastky, ktoré nedržia pokope. ()

POMO

OK krimi oddychovka o uznávanom mužovi zákona, ktorí prestal veriť v systém a dal sa na dráhu zločinu. Film síce neprináša nič nové, no to staré balí lepšie, než mnohí jeho ambicióznejší bratčekovia (na čele s príšerným 3000 Miles to Graceland). Akurát by sa ho zišlo trochu prestrihať - pri lúpeži piatej banky už je repetitívny a to ešte majú nejednu banka v pláne. Thomas Jane je fajn, v pohode ťahá celý film. Prítomné sú aj náznaky vzťahovej psychológie (láska medzi čestným otcom a "skazeným" synom), no dynamická akcia a pohodová hudba zostávajú na prvom mieste. Filmu dosť pomáha nálepka "podľa skutočnej udalosti". V kine a pri nejakých očakávaniach by to bol čistý priemer, doma je to za dobré 3*. ()

sharky

Takhle zajímavý životní příběh mohl být podobným trhákem jako chyť mě když to dokážeš, stačilo by jen trochu víc psychologie i humoru a propracovanější scény loupeží, které jsou dost odbyté. Obzvlášť závěru filmu dochází dech, ale začátek se střílením do nevinných černochů se poved. trochu slabších 70% ()

slunicko2

Nemastné neslané krimi drama bez charismatu. 1) Bronwen Hughesová namíchala gangsterku s psychologickým filmem a řízla to společenskou kritikou. Spoustu věcí říká jenom v náznaku - neujasněný vztah Standera k manželce, k otci i ke kolegům z práce. Stander jakoby začal žít a prožívat emoce až okamžikem, kdy se dá na dráhu lupiče. 2) Některé silné scény (přiznání se k vině uprostřed "černé" krčmy nebo pokus o odreagování se s hudbou ve sluchátkách) však nepřehluší jalovost hereckých výkonů i celého filmu. Příběh podle skutečných událostí (dosti volně zpracován, nutno říci) jsem sledoval se zájmem, ale bez účasti. Šlo to nějak mimo mě. 3) Tři hvězdičky odrážejí skutečnost, že film je slušný, docela kvalitní, ale nemusím ho vidět znovu. ()

• V rámci příprav tvůrci vyzpovídali několik osob, které znaly Andre Standera (Thomas Jane) osobně, a to jeho komplice Allana Heyla (David O'Hara), který byl roku 2008 podmínečně propuštěn z vězení, jeho policejního partnera Cora van Deventera (Ashley Taylor) a dozorce z nápravného zařízení, ve kterém byl vězněn. (Ajka1)
  • Thomas Jane (Andre Stander) původně roli odmítl. (Ajka1)