Polda

TV spot 4
Česko, (2016–2024), 59 h 7 min (Minutáž: 54–59 min)

Réžia:

Jaroslav Fuit

Kamera:

Aleš Hart

David Matásek, Igor Orozovič, Vladimír Polívka, Ondřej Pavelka, Lenka Vlasáková, Jiří Vyorálek, Jana Kolesárová, Mário Kubec, Zdeněk Vencl, Jan Chudý (viac)

Kriminální seriál vycházející z žánru buddy movie, jehož hlavními postavami jsou dva naprosto rozdílní hrdinové – komisař Michal Bříza (David Matásek) a jeho parťák, absolvent policejní akademie Andrej (Igor Orozovič). (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Bozvav k tomuto seriálu (11)

Polda (2016)

Když jsem v jistém Streemovém Pořadu slyšela, jak moderátor sršel oheň a síru na tento nový krimi seriál, neododlala jsem a pustila si první díl. Čekala jsem srágoru a ejhle, ona je to dobrá kriminálka a prvky komedie. Jako skoro vrstevnice Matáska, se dokáži do jeho pocitů reálně vcítit. Jistě, některé jeho zápolení s technikou je dost nadsazené, ale jako celek pochopitelné. Příjemné je i to, že se tvůrci zatím moc nebabrají v emocích jednotlivých protagonistů, ale spíše jen povrchově naznačují. Scénář není bůhví jaký klenot, nicméně dá se. Dialogy a některé hlášky jsou opravdu vtipné, herecké výkony úměrné žánru a formátu. Trochu mi tam chybí nějaká akce, napětí, prostě to co ke správné kriminálce s drsným poldou patří. Takto to spíše působilo jako parodie na drsňáka. Jak se bude seriál a jednotlivé postavy vyvíjet uvidíme v dalších dílech. Po shlédnutí druhé řady a sedmi dílech třetí musím říci, že jsem nadšená. Zatímco v druhé řadě došlo k poklesu úrovně, jakoby místy seriál neměl už tolik co nabídnout, hlavně některé vztahy byly dosti uměle natahované, tak celá třetí řada je rozhodně zatím nejlepší. Přibylo akce, hodně dobrých hlášek, napětí a celkově vše tak nějak funguje. Jednotlivé postavy se velmi dobře vyvíjejí, chemie funguje. Za mne 4+3+5 hvězd, tedy cca 80%. Asi nejlepší český kriminální počin od Kriminálky Anděl 1. ()

Série 1 (2016) (S01)

Velmi slušně se rozjíždějící kriminálka.Za mne 70% ()

Probuzení (2016) (S01E01)

Když jsem v jistém Streemovém Pořadu slyšela, jak moderátor sršel oheň a síru na tento nový krimi seriál, neododlala jsem a pustila si první díl. Čekala jsem srágoru a ejhle, ona je to dobrá kriminálka a prvky komedie. Jako skoro vrstevnice Matáska, se dokáži do jeho pocitů reálně vcítit. Jistě, některé jeho zápolení s technikou je dost nadsazené, ale jako celek pochopitelné. Příjemné je i to, že se tvůrci zatím moc nebabrají v emocích jednotlivých protagonistů, ale spíše jen povrchově naznačují. Scénář není bůhví jaký klenot, nicméně dá se. Dialogy a některé hlášky jsou opravdu vtipné, herecké výkony úměrné žánru a formátu. Trochu mi tam chybí nějaká akce, napětí, prostě to co ke správné kriminálce s drsným poldou patří. Takto to spíše působilo jako parodie na drsňáka. ()

Kurz přežití (2016) (S01E02)

Druhý díl příjemně rozjíždí seriál, který už dává jasně najevo, že spíše než drsnou krimi, půjde o drsnou komedii s detektivní zápletkou. Ta není v širším rozsahu tak důležitá, jako spíše drsný humor, skvělé probarvení postav, které ovšem nezachází do niterních klišovitých dialogů a sekvencích o ničem. Zatím příjemné překvapení po záplavě tupých seriálů. první díů byl tak na 50%, druhý už aspiruje na 60%. Uvidíme dál. ()

Noční služba (2016) (S01E03)

Čím dál lepší, i nějaká ta zápletka se najde. Lidský samorost a drsný polda v jednom David Matásek hláškuje o sto šest. Za mne 80%. ()

Ve stínu feng-šuej (2016) (S01E04)

Čtvrtý díl už dává o sobě vědět, že jde krimi, půjde o krimi se slušnou detektivní zápletkou. Ta není v širším rozsahu tak důležitá, jako spíše drsný humor, skvělé probarvení postav, které ovšem nezachází do niterních klišovitých dialogů a sekvencích o ničem. Zatím příjemné baví a jde nahoru.Za mne 80%. ()

Ztracený syn (2016) (S01E05)

Trochu slabší než třetí a čtvrtý díl. Jako večerní oddychovka dobré, ale těch do očí bijících nesrovnalostí v pracovních postupech přibývá, humorných hlášek ubývá. Snad se to nebude dalšími díly horšit. Tento díl u mne za 51%. ()

Alibi na míru (2016) (S01E07)

Díl od dílu lepší. Břitký humor, dokonce už i slušná i když ne příliš nápaditá zápletka a slušně vyvíjející se dialogy. Matásek je super, jeho parťák se také trochu zahřívá. Za mne 80%. ()

Hvězda nad Prahou (2016) (S01E08)

Tento díl postrádal tu notnou dávku hutného humoru na kterou jsem se těšila, zápletka na proti tomu byla vypilovanější a vůbec celý díl byl takový pozitivní, bez energie a závěr... No nevím, uvidíme, jak se s tím tvůrci poperou v druhé řadě. Přiznám se, že jsem čekala více. Takto dávám pouze 50%. ()

Série 2 (2017) (S02)

Za mne lehce slabší (hlavně v konverzaci) než jednička. Místy některé vztahové linie zbytečně natažené. ()

Do střehu! (2018) (S03E03)

Celá řada je rozhodně zatím nejlepší. Přibylo akce, hodně dobrých hlášek, napětí a celkově vše tak nějak funguje. ()