Polda

TV spot 5
Česko, (2016–2024), 59 h 7 min (Minutáž: 54–59 min)

Réžia:

Jaroslav Fuit

Kamera:

Aleš Hart

David Matásek, Igor Orozovič, Vladimír Polívka, Ondřej Pavelka, Lenka Vlasáková, Jiří Vyorálek, Jana Kolesárová, Mário Kubec, Zdeněk Vencl, Jan Chudý (viac)

Kriminální seriál vycházející z žánru buddy movie, jehož hlavními postavami jsou dva naprosto rozdílní hrdinové – komisař Michal Bříza (David Matásek) a jeho parťák, absolvent policejní akademie Andrej (Igor Orozovič). (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa rakovnik k tomuto seriálu (63)

Polda (2016)

Na současnou televizní tvorbu soukromých stanic nadprůměrné dílo. Hodnotím průměrně, neboť vyšších kvalit dosahují kriminálky veřejnoprávní. Tento seriál je slušně obsazený, natočený v příjemném prostředí a přes všechny nedostatky vyznívá celkem pohodově - více jako komedie, než krimi. Bříza mi občas připadal, jakoby upadl do kómatu v šedesátých letech, choval se až moc suverénně, vztahy zůstaly nedořešeny, ale třeba bude pokračování, na které, pokud nebude mít v programu konkurenci, se rád podívám. Úspěchem budiž, že byl odvysílán celý. ()

Probuzení (2016) (S01E01)

Pilotní díl přinesl banální případ na pozadí seznámení se s postavami. Nepřipadá mi, že David Matásek má charisma drsňáka, rozhodně mnohem lepšího poldu najdeme v postavě Kuneše. Navíc tím, jak se snaží mluvit drsně to vypadá, že je dabovaný. Mnoho věcí mi nesedne - přijdou mi moc "americké" - ale na druhou stranu se objevují i pozitivní věci, jako je třeba humor či moderní soundtrack. Ze stavu dvaceti let mimo život mohli ale tvůrci vytěžit více. Uvidíme, co bude dál. ()

Kurz přežití (2016) (S01E02)

V tomto seriálu asi opravdu nejde o kriminální případy. Ty jsou spíše na pozadí vztahů hlavního hrdiny, tu k rodině, tu k vyšetřované, či ke svému parťákovi. Humor mi je celkem sympatický, více, než drsňáctví. Každopádně se zatím nejedná o propadák. ()

Noční služba (2016) (S01E03)

Tentokrát se jednalo sice o na první pohled zamotaný případ, ale stačilo pár kroků, alespoň jedna náhoda a už byl padouch na světě. Každopádně je zatím seriál celkem zábavný. ()

Ve stínu feng-šuej (2016) (S01E04)

Jako komedie byl tento díl mnohem lepší, než jako kriminálka. Superpolda se superpamětí vrší jeden kiks na druhý, ale nakonec má případ hlavu a patu. Kung-pao a partneři neměli chybu. ()

Ztracený syn (2016) (S01E05)

Jako komedie opět celkem povedené, byť humoru trochu ubylo. Jako kriminálka zpočátku zajímavé, ale potýkám se s chováním kriminalisty, překračujícího zákon. Nepřijde mi vtipné, že to tam nikdo stále neřeší, byť se takto dostane ke stopám v případu. Rozuzlení podobně naivní, jako v předešlých případech. ()

Fotbal nemá logiku (2016) (S01E06)

Přestože už se náš polda divil v tomto dílu jen holkám - fotbalistkám a na ostatní běžné věci si už asi zvykl, přece jen ještě občas zasrší vtipem. Pohodová kriminálka, která opět neurazila, byť rozuzlení přišlo znovu tak trochu samo. Děj na služebně byl dnes, až na hodnocení mobilní internetové generace, nejslabším článkem dílu. ()

Alibi na míru (2016) (S01E07)

Už jsem si zvykl, že je tento seriál více komedie než kriminálka a dívám se na něj rád. Ani tento díl mě tedy nezklamal, byť se mi nelíbilo, jak se obrátily role psycholog-pacient. ()

Hvězda nad Prahou (2016) (S01E08)

Na poldu už jsem si zvykl, také dnešní díl byl pohodový. Bříza se sice už ničemu moc nediví a závěr se dle mého moc nepovedl, ale jednoduchý případ a trocha humoru v neděli večer neurazí. ()

Poslední tramp (2017) (S02E01)

První díl druhé série jsem propásl, takže jsem se dodnes těšil na trampy u Berounky. Bohužel děje z osady bylo po čertech málo. Zato mě potěšil vtip a nadhled, skvělý soundtrack a koneckonců i odhalení pachatele. Krimi složka ale byla tou nejslabší částí jinak poutavé části příběhu policisty po kómatu. ()

Půlnoční striptýz (2017) (S02E02)

Komunikace offline se dobře vede Břízovi mnoha kanály. Ať již cynickými hláškami, drsnějším hmatem či povzbudivým proslovem ve správný čas. Dokonce je již i více online. Parťáci jsou opět více, než samotný případ. Asi to tak má být, já se bavím. ()

Lovci pokladů (2017) (S02E03)

Jako "kačera" mě tato epizoda od začátku zaujala, ale bohužel bylo znát, že autoři se v geocachingu vyznají právě asi jako Bříza. Prostě potřebovali využít pro příběh činnost, kterou policajt po kómatu nezná. Nebýt toho, hodnotil bych výše, protože Polda si udržuje vtip a nadhled, i když někdy trochu nuceně. ()

Čarodějky (2017) (S02E04)

Nevím, zda to bylo způsobeno bídou sobotního programu, ale na Poldu jsem se dokonce těšil. Bříza s jeho přímočarým, bezohledným a upřímným stylem mě baví. V dnešním dílu i bez toho, že by narazil na jakoukoli technologickou novinku. ()

Páté přikázání (2017) (S02E05)

Tento díl jsem vynechal, dnes napravuji. Až na Sittu příjemné a pohodové, občas vtipné vyšetřování s osobními přesahy. Scénárista Břízovi pěkně nabrousil jazyk. ()

Školka života (2017) (S02E06)

Další pohodový díl seriálu, kdy vztah mezi parťáky hezky uzrál, Bříza umí hláškovat a o vraždu jde až na posledním místě. Měl jsem sice pár výhrad k průběhu vyšetřování, ale celek prostě funguje. ()

Láska na klíč (2017) (S02E07)

Trochu méně vtipu, více soukromí na úkor vyšetřování, ale celkově další pohodová epizoda. ()

Vyhazovy s. r. o. (2017) (S02E08)

Bříza byl dnes ten hodný policajt a vtipně mu to slušelo. A to i v drsnějších pózách, jež se týkaly jeho psychoterapie. Vyšetřování je jakoby v pozadí osobních záležitostí postav, ale popravdě mi to nijak nevadí. Případ byl v podstatě velice jednoduchý, nicméně poskládaný a podaný uspokojivě. ()

Manželský trojúhelník (2018) (S03E01)

Bříza je jediná jistota, ostatní postavy sekundují. Parťák nicméně slušně, přece jen už jsou sehraní. Mladá novinářka je trochu znouzecnost, viz VIP. Hláškující policajt mě baví, ale ačkoliv jde o vraždu, řeší se až moc okolní "omáčka". Navíc už náš hrdina všemu současnému rozumí, což je trochu škoda, byť nastal čas, aby se aklimatizoval. ()

Ve jménu otce (2018) (S03E02)

Případ vraždy s dobrým koncem, alespoň tedy v rámci možností. "Záměna" Břízy s Křížkem mě opravdu pobavila, parťákům to výborně klape, navíc s bonusovým závěrem. I bez překvapení z novinek v životech lidí po dvaceti letech mimo seriál funguje. ()

Do střehu! (2018) (S03E03)

Tři a půl hvězdy. Vzhledem k prostředí a minulosti Andreje jsem se oprávněně obával, že budu muset sledovat šermířský souboj. Jinak jsem se celkem slušně bavil, vtipu bylo rozhodně více, než krimi. ()