Polda

TV spot 1
Česko, (2016–2024), 59 h 7 min (Minutáž: 54–59 min)

Réžia:

Jaroslav Fuit

Kamera:

Aleš Hart

David Matásek, Igor Orozovič, Vladimír Polívka, Ondřej Pavelka, Lenka Vlasáková, Jiří Vyorálek, Jana Kolesárová, Mário Kubec, Zdeněk Vencl, Jan Chudý (viac)

Kriminální seriál vycházející z žánru buddy movie, jehož hlavními postavami jsou dva naprosto rozdílní hrdinové – komisař Michal Bříza (David Matásek) a jeho parťák, absolvent policejní akademie Andrej (Igor Orozovič). (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Luk Skywalker k tomuto seriálu (35)

Probuzení (2016) (S01E01)

Psycholožka by mohla mluvit slovensky, stejně to každý pozná a určitě její role nepotřebuje češtinu, jinak nemám výhrad. Skvělý rozjezd, Matáskovo seznámení se s "novým" světem je vtipné včetně několika dobrých hlášek, jeho výkon dobrý, hraje si na drsňáka, kterým kdysi býval (i když na druhé straně pomyslné barikády) s moderním kolegou, který občas nechápe. ()

Kurz přežití (2016) (S01E02)

Poručík Bříza v tom umí chodit, prostě má zkušenosti ("Pamatuj si nejdůležitější jsou recepční"). Já kriminálky moc nesleduji, takže mě kvalita případů vyhovuje, i když o nějakých složitých zápletkách nemůže být řeč. ()

Noční služba (2016) (S01E03)

Celkem dobrý případ, akorát bystřejší diváci jistě ke konci tušili, že vše bude trošku jinak. Matásek je už méně zmatený v naší době (méně vtipných situací) a více se zajímá o "baby" ve svém okolí. Po třech dílech hodnotím hudební doprovod jako velmi dobrý a mě vyhovuje (The Offspring jako úvod, pokud se nepletu, tak jsem zaslechl v průběhu epizody Guns 'n' Roses a Green Day ke konci). Pavelkova postava dostala trošku více prostoru a dialogy byly k pousmátí. Oddechový seriál na nedělní večer. ()

Ve stínu feng-šuej (2016) (S01E04)

Nejen já nejsem na východní filozofii :-). Slabší díl. ()

Ztracený syn (2016) (S01E05)

Případ zajímavý, všichni jsou (nejen) podezřelí. Dobrý většinou rockový soundtrack. Ale ubývá vtipu a Polda se už více začíná orientovat v moderním světě, takže je otázka co další díly. ()

Fotbal nemá logiku (2016) (S01E06)

Super hláška "VŠECHNO ŘEŠÍTE PŘES MOBIL. KDYŽ VÁM DOJDE BATERKA, JSTE V LOJI. ZTRACENÁ GENERACE." je pravdivé zhodnocení mobilní internetové (de)generace. Kromě střetu opět s něčím moderním, i když v tomto případě nepotřebujete 20 let v kómatu, ale stačí pouze nějaký misogynik, i když role Matáska má ženy ráda :-). Řešený případ poměrně dobrý i přes nesrovnalosti s právy policisty - kriminalisty. ()

Alibi na míru (2016) (S01E07)

Vlastně proč ne.... navíc v dalším díle, je už zase vše v relativním normálu. ()

Hvězda nad Prahou (2016) (S01E08)

Závěr nereálný a udělaný pro druhou řadu, no to jsem teda zvědav, protože za takové situace to může pokračovat jakkoliv. Ano, koncert Bruce Springsteena proč ne :-). Jen škoda, že v případných dalších dílech asi efekt překvapení pro Břízu už nebude. Případ nevybočuje ze standardu seriálu. ()

Poslední tramp (2017) (S02E01)

Začalo se tam, kde první série skončila, ale Lenka Vlasáková evidentně končí a tak Matáskova a Vyorálkova postava budou spolu vycházet. Zbytek je kvalitní jako předchozí řada, jako úvod proč ne, kromě případů se asi budou řešit i mezilidské vztahy. ()

Půlnoční striptýz (2017) (S02E02)

Tento díl byl zábavný a i když ti, kteří sjíždějí kriminálky mají po chvíli jasno, tak je objevení pachatele dílo náhody, při výslechu jiného podezřelého. ()

Lovci pokladů (2017) (S02E03)

Seriál dost přibírá ve vztahových rovinách a tentokrát bylo opět něco neznalého a nového jako tehdy v první řadě. ()

Čarodějky (2017) (S02E04)

Tento díl se ještě více zaobíral vztahem a případ byl až na druhém místě, jinak standard. ()

Páté přikázání (2017) (S02E05)

Vztahy hrané i nehrané a k tomu případ v křesťanské komunitě, kde oběť má svůj škraloup a skvělá bývalá ministrantská dvojka Matásek - Sitta (už je vidím při bohoslužbě :-)). ()

Školka života (2017) (S02E06)

Řekl bych, že tvůrci seriálu nemají rádi Čínu nebo jen poukazují na dnešní dobu moderních školek? ()

Láska na klíč (2017) (S02E07)

Případ upozaděn, i když se samozřejmě (vy)řeší. ()

Vyhazovy s. r. o. (2017) (S02E08)

Tak na závěr série nám tvůrci jen asi přidali další postavu. Jinak běžná záležitost seriálu. ()

Manželský trojúhelník (2018) (S03E01)

Rozjezd nové série v tradičním duchu, přibude nějaký vztah. Postavy nevím jestli byly epizodní nebo budou hrát i v dalších dílech, ale já osobně bych vyšetřovací tým nerozšiřoval. ()

Ve jménu otce (2018) (S03E02)

aneb Policajti huliči, to byla vtipná linka tohoto dílu, vše ostatní klasika. ()

Čeština pro začátečníky (2018) (S03E04)

Opět vztahy a případ, i když zde byly přesahy i jinde (exkurze středoškolaček, gentlemanství). Povedený díl. ()