tron

Iba 41 minút a hneď to lepšie odsýpa. Nádherne čudné a nepredvídateľné. Dojemný úvod mi troška pripomenul úvod poslednej časti druhej série Farga (tiež od Noaha Hawleyho). Keď uvidíte, pochopíte. Celý tento diel je venovaný vyslobodzovaniu Syd, čo by sa na prvý pohľad mohlo javiť ako zbytočná dejová odbočka, no pravda je niekde úplne inde. Pravda je taká, že Legion, tak prvá, ako druhá séria sú predovšetkým o láske Syd a Davida. To je na tom to krásne. ()

Martrix

Syd dává Davidovi lekci. Představit si pod touto větou můžete ledasco. Tvůrci Legion opět nezklamali a pouští se tam, kam jiní filmaři nemohou. Je radost se na to dívat, nechat se překvapovat, nést se na stejné vlně, sledovat někdy laskavý, jindy tvrdý pohled na intimní a prosté věci, které jsou zabaleny do fantaskního světa s jakousi pseudosci-fi zápletkou. Navíc...Ráchel je krásná žena s oduševnělým výrazem, hrající komplikovanou postavu Syd tak, že je jedno co říká...civím na ni a říkám si...pro ni bych taky převrátil svět naruby. ()

• Obrazy v galerii pocházejí od rakouského secesního umělce Egona Schieleho. (NiWi)