Britská výzvědná služba zachytí podezřelou činnost blízko hranic mezi východním a západním Německem. Podle nepříliš zřetelných záběrů na fotografiích by se mohlo jednat o sovětské rakety středního doletu, v tichosti rozmísťované do strategických pozic podél hranice. Z obavy před katastrofálními důsledky v případě prozrazení Britové k ověření své domněnky reaktivují „neutrálního“ agenta, bývalého válečného přeběhlíka polského původu Freda Leisera (Christopher Jones), ozbrojeného jen nožem. S překročením hranic mu pomáhá John Avery (Anthony Hopkins), který si však na rozdíl od Leisera dobře uvědomuje nemilosrdná pravidla „hry na špiony“. (dopitak)

dopitak

Nevadil by "divný" konec, ale že prvních padesát minut filmu se vůbec nic neděje. Kdyby příběh začal až od poloviny filmu a začátek byl jen "vysvětlen" několika kratšími flashbacky v průběhu, mohlo to být mnohem lepší. Fred je učiněný řezník, část s překročením hranic je skvělá, líbila se mi i hudba. ()

mortak

Zbytečný film a hlavně velmi špatný přepis knihy Le Carrého. Scénář vynechal její hlavní téma tvořící dvě třetiny knihy - snahu veteránů z WWII jednoho zapomenutého oddělení Britské tajné služby o tu poslední velkou akci. Najdou si pochybnou záminku, jenže při tom nadšení z předávání zkušeností zapomenou, že se už jedná o úplně jiný typ války. Smiley, hlavní postava Carrého studenoválečných románů, jen cynicky čeká na to, až se skomírající oddělení samo zlikviduje. Nic z toho se do filmu nedostalo, a místo toho se v druhé polovině neúměrně prodlužují závěrečné kapitoly knihy špatnými dialogy. ()

Tormentor665

První film/seriál na základě le Carrého který se mi příliš nelíbil. První půlka je správně britsky pomalá, nadlehčená a syrová, ovšem druhá půlka na území Východního Německa se mi vůbec nelíbila. Chvíli mi připomínala prostředím, obrazy i záběry postav nějakou lehce surreálnou road movie, což je v součinnosti se špionážním filmem jako pěst na oko. Ještěže to byla jen hra... ()