Dirk Gently's Holistic Detective Agency

• Veľká Británia Dirk Gently's Holistic Detective Agency
USA / Veľká Británia, (2016–2017), 12 h 49 min (Minutáž: 41–53 min)

Predloha:

Douglas Adams (kniha)

Elijah Wood, Samuel Barnett, Christian Bako, Neil Brown Jr., Aaron Douglas, Fiona Dourif, Michael Eklund, Mpho Koaho, Hannah Marks, Dustin Milligan (viac)

Todd Brotzman (Elijah Wood) vede bezduchý život – dalo se by se říci, že prakticky nikterak odlišný od života kohokoli jiného. Vše se však změní, když se kolem něj začnou dít podivuhodné věci, jejichž pomyslnou třešničkou jsou vraždy. A co víc by si mohl Todd (jemuž se v poslední době příliš nedaří) přát, než být přímo podezřelým? Aby toho nebylo málo, na scéně se objevuje výstřední holistický detektiv Dirk Gently (Samuel Barnett), který, jak se zdá, je nejspíše jedinou nadějí Todda Brotzmana v tomto komicky bláznivém seriálu na motivy knih Douglase Adamse. Nadějí, jaká mu kompletně obrátí život naruby a postaví ho do nových (šíleně vedených) kolejí vedoucích k ještě ujetějším dobrodružstvím. (P. J. D.)

Recenzie používateľa Necrotongue k tomuto seriálu (21)

Dirk Gently's Holistic Detective Agency (2016)

Obě sezóny seriálu jsem si parádně užil, tu druhou dokonce o něco víc, protože Dirk Gently v ní byl poněkud upozaděn, což ději určitě prospělo. Mou jasně nejoblíbenější postavou byla od počátku Bart, takže mě trochu zklamalo, že podruhé nedostala tolik prostoru. Vyfantazírovaná říše Wendimoor se tvůrcům každopádně velice povedla a dodala seriálu ještě ujetější rozměr. Výborná záležitost, je mi líto, že je konec definitivní. ()

Season 1 (2016) (S01)

Komedie/Sci-Fi? Kam se ztratilo slovo mysteriózní? Sem by sedlo jako pověstná část těla na pověstnou nádobu na vaření. Do sledování seriálu se mi popravdě moc nechtělo a ukázalo se, že by to byla veliká chyba. Seriál obsahuje spoustu akce, cestování v čase, stěhování duší a zvláštních schopností a v neposlední řadě velké množství inteligentního humoru. Bavil jsem se přímo parádně a doufám, že na mě ve druhé sérii znovu zaskřehotá Bart. ()

Horizons (2016) (S01E01)

První epizoda mě překvapila hlavně tím, že mi v seriálu vůbec nevadí přítomnost Elijaha Wooda,který mi jinak od doby, kdy bylo všude přefrodováno, leze silně na nervy. Děj se mi jeví jako zajímavý a vtipný, i když je fakt, že mi zatím nic nedává smysl, protože se neustále pokládají nové otázky a nepřichází ani jedna odpověď. To ale není problém, mám rád Lynchovy filmy a hlavně seriál Twin Peaks, takže chápu, že sovy nejsou, čím se zdají být. ()

Lost & Found (2016) (S01E02)

Druhá epizoda mě bavila ještě více než předchozí díl, děj se výborně rozběhl, jednotlivé dějové linie začínají tvořit zajímavou a zábavnou mozaiku a já se těším, jaká šílenost se objeví příště. ()

Rogue Wall Enthusiasts (2016) (S01E03)

I po třetí epizodě se výborně bavím a mojí nejoblíbenější postavou se jasně stala Bart Curlish. Sice jsem dostal pár odpovědí, ale vynořilo se o to víc otázek,takže nic není nemožné(Toyotááá). ()

Watkin (2016) (S01E04)

Tak už je to jasné, seriál mě baví čím dál víc, systém pastí mě fakt dostal, málem jsem brečel smíchy, Ti dva trotli by asi Residenta nikdy nedohráli. Naštvala mě jediná věc, sotva jsem v minulém komentáři napsal, že je Bart moje nejoblíbenější postava, hned následující epizoda se bez ní úplně obejde. To je nečestné a nesportovní. ()

Very Erectus (2016) (S01E05)

No tak sláva,Bart a Ken jsou zpátky,takže můžu být spokojený.Další výbornou postavou je úžasný desátník Friedkin a projekt Inkubus je dokonalost sama, jen je škoda agenta Fishera/detektiva Zimmerfielda a jeho mrštného obočí.Děj byl i v páté epizodě dostatečně zábavný a strhující, takže se těším, co bude dál. ()

Fix Everything (2016) (S01E06)

Šestá epizoda přináší po přívalu otázek v předchozích částech konečně celou řadu odpovědí a poznatek, že má Bart nečekaně nízký práh bolesti. Vytknout vlastně nemám co, příběh má spád, napětí, slušnou porci akce, výborný humor a dostatek šílených nápadů, aby si pevně držel moji pozornost. ()

Weaponized Soul (2016) (S01E07)

Opět naprostá spokojenost, šílené cesty časem, lidi běhají dokola tak rychle, že se kolikrát vidí zezadu, Patrick Spring je naprosto luxusní, ale moje otázka zní: "Kde je Bart?". To její skřehotání mi výrazně chybělo. ()

Two Sane Guys Doing Normal Things (2016) (S01E08)

Už to vypadalo,že závěrečné epizodě uberu nějakou tu hvězdičku za sladkobolný konec,ale vysekala se z toho hezkým twistem,takže opět spokojenost. ()

Season 2 (2017) (S02)

Druhou sezónu byla pro mě radost sledovat, bavil jsem se ještě víc než u první řady, a už ta byla skvělá. Pravda, nedočkal jsem se tentokrát žádného stěhování duší, ale místo toho mi tvůrci naservírovali pastelkovou říši Wendimoor i s jejími obyvateli a znovu to byl pořádný úlet. Příběh měl opět takové tempo, že jsem měl co dělat, abych ho stačil sledovat, humor byl perfektní, akce nezaostávala, Bart nikam nezmizela a ještě k ní přibyl Alan Tudyk v roli pana Priesta. Paráda. ()

Space Rabbit (2017) (S02E01)

Měl jsem z druhé sezóny celkem obavy, ale úvodní epizoda mě rychle uklidnila, nedošlo k žádnému katastrofálnímu propadu kvality, nezmizela ani Bart, takže jsem byl v pohodě. Tvůrci navíc za ten rok nechali uplynout jen dva měsíce a velmi dobře navázali na první řadu. ()

Fans of Wet Circles (2017) (S02E02)

I druhá epizoda byla velmi vydařená, tvůrci nepodlezli laťku, kterou si první sezónou nasadili hodně vysoko, znovu rozvíjejí naprosto ujetý příběh a já jsem měl pocit, že Dorotka už není v Kansasu. Zatím mě převelice bavila postava Suzie, teď navíc nastoupil na scénu i pan Priest... ()

Two Broken Fingers (2017) (S02E03)

Je to na dobré cestě, třetí epizoda si udržela kvalitu předchozích dílů (spíš ji ještě vylepšila) a já se pořád výborně bavím. Příběh je výborný, ale ty postavy a jejich obsazení, to je lahůdka. To mě přivádí k události, která mě nadchla- po minulé pauze se mi vrátila Bart. Pan Priest a Tina skvěle doplnili sestavu, takže už ani nejsem tak zklamaný z toho, že nikdo neumí pořádně pozvednout obočí. ()

The House Within a House (2017) (S02E04)

Příběh zůstává stále velmi dobrý, zatím jsem měl pocit, že odkazuje na Čaroděje ze země Oz, ale Dirkův pád do "králičí nory" byl jako z Alenky:-) Zatím všechny epizody druhé sezóny měly skvělou atmosféru, parádně ujetý děj a kvalitní humor. Pevně věřím tomu, že se to tvůrcům podaří udržet až do konce. ()

Shapes and Colors (2017) (S02E05)

Pátá epizoda se mi zdála být o něco málo slabší než předchozí díl, ale i tak byla velice povedená a pod pět hvězdiček jsem jít nemohl. Druhá sezóna mě baví snad dokonce víc než první řada, vyloženě si ji zatím užívám, jen není možné ani na chvíli polevit v pozornosti, takže žádná oddechovka, ale pořádná makačka na bednu. ()

Girl Power (2017) (S02E06)

Další parádní epizoda. Probuzení po propařené noci mě úplně odrovnalo a Suzie opravdu neměla chybu. Už mi fakt místy vadí, že musím být pořád ve střehu, alespoň že můžu občas použít tlačítko pause, jinak bych kvůli záchvatům smíchu přišel o spoustu informací. ()

This Is Not Miami (2017) (S02E07)

Humor Douglase Adamse mám převelice rád, aby taky ne, když psal i pro Pythony, a tady jsem si ho mohl opět naplno užít. Děj sedmé epizody sice nebyl tak nabitý událostmi, jak jsem si už zvykl, ale všechno zachraňovala právě pořádná dávka humoru. ()

Little Guy, Black Hair (2017) (S02E08)

Zpočátku jsem z pastelkové říše Wendimoor nebyl příliš nadšený, ale velice rychle mě začala bavit, a teď už se na ni vyloženě těším. Velice se mi líbila například tamní verze gilotiny, už nikdy nebudu s nůžkami zacházet lehkovážně. Moc mě bavil i podnětný rozhovor s Bobem. ()

Trouble is Bad (2017) (S02E09)

Až na příliš vřelé setkání Panta se Silasem to byla opět parádní podívaná. Vždycky, když dojde na Wendimoor, vzpomenu si na knihu Stephena Kinga (respektive Richarda Bachmana) Strážci zákona, stejně jako v seriálu i v knize se jasně ukazuje, že pastelky v dětských rukou mohou představovat smrtící hrozbu. ()