Dobré mravy

USA, (2016–2017), 17 h 27 min (Minutáž: 44–60 min)

Michelle Dockery, Juan Diego Botto, Terry Kinney, Lusia Strus, Todd Williams, Gideon Emery, Bobby Batson, María Botto, Daniel Faraldo, Michael Harding (viac)

Letty Rainesová je zlodějka a podvodnice, jejíž život je vždy pouze jeden nesprávný krok či jedno špatné rozhodnutí od katastrofy. A přesně tak to má ráda. Po propuštění z vězení se snaží nějak vyjít, a když zaslechne, jak někdo najímá zabijáka na vraždu manželky, rozhodne se plán překazit. Rozpoutá tím divoké dobrodružství s okouzlujícím vrahem, když se společně zapletou do nebezpečného vztahu plného vášně. (Filmbox)

Hollohlaway

Mě to prostě nebavilo. Byť je tam dost celkem originálních postav, tak duo zlodějka a vrah v podstatě nic extra nepředvádí a řešení rodinných sraček mě fakt časem otrávilo. Jediný co Letty umí, když se něco pokazí, je narvat si flašku do krku a udělat další kravinu. Nalákalo mě hodnocení, ale druhou sérii riskovat nebudu. ()

Foxikus

Doufám, že to bude mít další série, protože to naprosto žeru. Úžasný seriál, kde mě nejvíce zaujala Michelle Dockery, jako hlavní herečka, coby zlodějka Letty, která narazí na nájemného vraha a jejich osudy se zapletou do sebe. Úžasné vyobrazení dnešní doby...co můžu na to říct...nemám slov...úžasné! Dávám 100% (5 hvězdiček) ()

emma53

A prosím co nejrychleji další sérii. Tuhle jsem slupla na dvě části a nevím jestli mám milovat a litovat nájemného vraha, kleptomanku každým coulem, která miluje svého syna a bojuje o jeho navrácení s vervou sobě vlastní, její maminu (pěkné kvítko) s jejím truhlíkem, který má srdce na dlani, ale já je beru se vším všudy a poslední díl přímo vybízí k pokračování. Každá postavička je svojská a já bych je určitě viděla ráda ještě jednou. Je mi cekem jedno, že to na mě pomrkávalo mainstremem. Jak píše jeden uživatel, žádná nuda to není už od první klapky a problémů je tam hafo, které by chtěly doladit. A synek není vůbec žádné pako, jen mu přeji, aby se dobře rozhodnul, ona to totiž není vůbec žádná legrace.....a co agentka FBI a její zatčený, který tady má také své dané místo ? Určitě to chce pokračování.........a bude:-) ()

dogma97

Po dvou epizodách první série jsem tedy hodně na rozpacích a mám podobné výhrady jako dalia ve svém komentáři. Kostra je dobrá, na základních postavách se dá stavět, a také jen letmo procházející figury naznačují obohacující potenciál. Hlavní slabinu zatím vidím v chatrném scénáři, který stěží drží děj pohromadě. Nabízí se srovnání s https://www.csfd.cz/film/331570-takovi-normalni-americane - podobná struktura, ale jak precizně propracované charaktery i příběh! Přesně jak píše dalia - přidání odlehčující komediální složky (samozřejmě v rozumné míře) by umožnilo akceptovat logické nesrovnalosti a nevěrohodnost jednání postav (nemá smysl uvádět příklady - jsou jich mraky). ()

Aky

Jakmile se dostanete na šikmou plochu, už vám to pod nohama bude vždycky klouzat a ujíždět. Velmi povedený seriál. Chytrý, vynalézavý a skvěle zahraný. První polovina dýchá příjemným humorem, který v druhé polovině téměř vymizí, ale zato jej nahradí napětí a nečekané zvraty. Závěr pěkně zadělává na pokračování. ()