Námorný seržant Mike Stevens (Armie Hammer) dostane rozkaz zlikvidovať v púšti vodcu teroristickej bunky. Mike je dobrý sniper, ale v rozhodujúcej chvíli zaváha a situácia sa osudovo zvráti. Spolu s kolegom Tommym (Tom Cullen) sa musia dať na útek a bežia priamo do mínového poľa, kde Mike stúpi ľavou nohou na mínu. Úplne sám a bez možnosti pohybu musí prežiť najbližších 52 hodín. Tak dlho totiž trvá záchranná misia, ktorý by mu mohla zachrániť život. Ide len o to, či to psychicky a fyzicky vydrží. Pátrajú po ňom teroristi, ohrozujú predátori, slnko, smäd a blíži sa piesočná búrka... (TV JOJ)

emma53

Začátek nadějný a pak se to začalo hroutit, věřím, že měl halucinace, ale bylo jich nějak moc a pak SPOILER: myslím, že jako zkušený voják by měl tušit a kdyby trochu písku odhrabal, tak by mu to docvaklo, co mu říkal místní vesničan. KONEC SPOILERU. Tak si alespoň poskládal priority a vztahy v rodině........ doufám. ()

Chrustyn

Komorní survival o stojící na jedné postavě vojáka, který se snaží osvobodit z nášlapné miny. Bohužel je tato myšlenka zpracována dost nezajímavě a tvůrci si připravili minimum nápadů, čím by diváka udrželi v napětí. Jsem zvědav film "The Wall" který zpracovává podobnou myšlenku "uvěznění", ale vypadá mnohem zajímavěji. ()

MickeyStuma

Po snímcích ´Pohřben zaživa´ či ´127´ tu máme další drama jednotlivce na pokraji hrůzy a vlastní smrti. Africká poušť a voják jednou nohou stojící na mině. Má statisticky pouze 7% šance, že není funkční. Kavalerie je sice na cestě, ale než vlivem okolností dorazí, uběhne ještě mnoho hodin. Celkově víc jak jeden den. Psychologické drama poukazující na psychiku člověka v takové situaci, jeho prožitky, zážitky a snaze přežít. Striktně natočený snímek, který pochopí snad jen ten, kdo pamatuje základní vojenskou službu a vojenské cvičení ve vší parádě. Stát dlouhé hodiny na místě a nepohnout se, ve dne horko, v noci zima, hlad, žízeň, pomalu se dostavující bezmoc, zoufalství, deprese a halucinace. A pod nohou mina. Psychologický thriller se solidním příběhem velmi dobře natočený. Jen ten začátek vyznívá podivně. Je možné, aby odstřelovač z lidskosti odmítl splnit rozkaz jenom proto, že cíl je na svatbě? No, říká se, že ve válce je možné všechno, tak asi ano. ()

Morholt

Maníků stojících na mině už tu pár bylo, ačkoliv většinou se jednalo o filmovou epizodu, protože postavit příběh jen na tom, že někdo stojí na bombě, zase není tak dobrý nápad. To si zjevně kluci španělský neuvědomili a tak postavili Hammera na minu, přidali k tomu černocha s turbanem, nějakou halucinaci, myšlenky na přítelkyni a hromadu všech klišé, na které si jen vzpomenete. A aby toho nebylo málo, tak vyústění, které eventuálně mohlo překvapit, naznačovali celou dobu. Zdrcnout to na hodinu, tak by se to asi dalo, ale tady těch minut bylo prostě moc. 35% ()

Vabr

Hodně oceňuju filmy, který se odehrávají na jednom místě během krátký doby. Zvlášť vždy důvod, proč tam postavy musí být. Líbily se mi moc emoce, který hlavní hrdina zažívá, používání flashbacků a 1st person view. Tohle výborně Mina zvládla a udělalo mi to radost. Ve spoustě momentech zvládne být sakra intenzivní (hádejte, kdy asi 😄). Hlavní postava je velmi sympatická. Chování postav je podle mě přesně ukázkově reálné. Drama vibe byl báječně odvedený taky a hodně se mi líbilo, jak se všechno na konci ,,slepilo'' dohromady. Celkově to mělo všechno odvedený na výbornou a a dost oceňuji kameru. Vyhodnocení: Tahle myšlenka mi utkvěla v hlavě: Tohle byl jeho poslední krok. Dost výstižná a smutná. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo v španielskej Barcelone. Scény z púšte boli filmované na Kanárskych ostrovoch. (MikaelSVK)