Potulného pistolníka Djanga zná na Divokém západě téměř každý. Modrooký urostlý muž cestuje z místa na místa, aby jménem zákona potrestal vrahy a další zločince, které soud odsoudil k trestu smrti. Avšak Django tyto muže nezabíjí, i když to tak na první pohled vypadá. Díky speciálně upravené oprátce odsouzenci přežívají vlastní smrt a pak jako stíny sledují toho, kdo jim daroval život. Django jich zatím využívá k zastrašování obyčejných lidí, kteří se postavili proti místním boháčům vlastnícím téměř všechnu půdu v okolí, ale všichni tuší, že jednoho dne od něj dostanou úkol, jímž se navždy vykoupí z jeho služeb. Django mezitím promýšlí do všech podrobností plán pomsty. Kdysi dávno mu totiž jeho nejlepší přítel zabil ženu, kterou nade vše miloval. Django přísahal, že nebude mít klid, dokud David Barry nebude za svůj čin náležitě potrestán. Nyní se zdá, že čas odplaty nadešel... (oficiálny text distribútora)

curil

Roli Franca Nera převzal v pokračování   příběhu potulného pistolníka ve spaghetti   westernu Terence Hill a kupodivu se jí zhostil   dobře. Tady se na něho dá ještě koukat,   možná ještě v májovkách. Po vytvoření   dvojice s Karlíkem Pedersolim se pro mě v   rolích kašpárků znemožnil, takže už ho   neberu. Jak stárnu, přicházím spaghetti   westernům na chut. Co jsem dříve odsuzoval,   vzal jsem na milost. Tyto příběhy mají svou   odlišnou atmosféru od klasiky, ale to se mi   právě líbí. Platí tu trochu jiná pravidla,   hlavní hrdinové nejsou právě příkladem   ctností, a i když nakonec vždycky zvítězí   pravda a láska nad lží a nenávistí,   zůstává ve mně pocit... co kdyby se hrdina   nechoval jako vůl. ()

Mr.Apache

K tomu, aby si člověk uvědomil, jaký je originální Django klenot, si stačí pustit tento o dva roky mladší "prequel". O tom, že Terence Hill je tou nejlepší možnou náhradou za Franca Nera, není pochyb. Téměř všechno ostatní je ale strašné. Pokud si nechcete kazit chuť celým tímto (značně nepovedeným) snímkem, pusťte si to zhruba v čase od 1:14 do 1:17. Toto je jediná skutečně povedená scéna z celého filmu. Jediná, která dělá původnímu Djangovi čest. Zbytek nestojí za nic. ()

alchac

Tak tento špageťák velmi příjemně překvapil - pro mě osobně je určitě daleko lepší, než originál. Nejsou tu žádná hlušší místa, která mě silně iritovala v původním Djangovi, padouši jsou správně padoušští, Hill je správně drsný (i když mi tedy dělalo strašný problém si na něj zvyknout v nekomediální roli). Dočkáme se i "povinné" scény s kulometem, která, i když byla předvídatelná jako počasí na Sahaře, se vážně povedla. No a navíc to má opravdu sqělý soundtrack - pominu-li nedostižné morriconovské, tak určitě patří do naprosté špičky (vlastně ne, z úcty k maestrovi kecám - hudba tu je lepší, než v řadě filmů s muzikou od pana M.). ()

PetrPan

Terence Hill jako Django, stejné modré oči, stejný ohoz , ale o nějaký ten pátek míň, protože Preparati la bara ! by se dal brát de facto jako prequel Corbucciho Djanga. Ze začátku jsem si vůbec nemohl zvyknout, Baldiho pojetí je daleko hravější a ukecanější než syrový a mlčenlivý originál, komické postavičky, zejména poštmistr, mne přímo iritovaly a Hill přes všechnu snahu prostě není Nero. Postupem času jsem ale srovnávání hodil za hlavu, šlo to celkem snadno, protože příběh se vcelku povedl, Django začal být temnější a duo záporáků Frank a Eastman prostě nemohlo zklamat. Nakonec přišlo ještě Djangovo přímo epické vyrovnání s oběma zloduchy a já byl nadmíru spokojen. ()

Martin741

Za najlepsi film rezisera Ferdinanda Baldiho povazujem Odia Il Prossimo Tuo, tuto ide o vyslovene priemerny western navyse len so samotny Hillom, bez Spencera. Hill cestuje od A cez B, C, D ... aby tu a tam vykonal spravodlivost ... skoda len ze reziersky je to nudna rutina, dialogy dobre, ale žtempo o nicom, a Terence Hill by tymto v zivote neprerazil - drsnakov bolo ako zrniek piesku niekde na morskej plazi. Potom uz v 70-kach zacal tocit tie prave talianske blaznive komedie - a tym aj duo BS/TH pretrazilo : 66 % ()

• Po úspěchu westernových komedií s Budem Spencerem a Terencem Hillem byl tento film v Německu v 70. letech předabován a uveden jako komedie. Obsah byl zcela změněn a stopáž zkrácena na 82 minut. Django (Terence Hill), zde pojmenován Joe, tu dokonce několikrát mluví o Budu Spencerovi a odkazuje na společné filmy s ním. (odpadlik123)
  • Django (Terence Hill) je fiktivní postava, která se objevuje v řadě spaghetti westernů. Původně ho hrál Franco Nero v italském filmu Django (1966), od té doby se objevil ve 31 filmech. (sator)