V zahraničí mu hovorili "česká lokomotíva". Bol držiteľom osemnástich svetových rekordov. Emil Zátopek sa však najviac preslávil na Olympijských hrách v r.1952 v Helsinkách, kde dokázal zvíťaziť v behu na 5km, 10km i v maratóne. Žiadny vytrvalec jeho úspech dodnes nezopakoval. A odborníci na atletiku pochybujú, že sa ešte niekedy taký bežec nájde. Grandiózny úspech Emila Zátopka ožíva v dokumente Davida Ondříčka - v spomienkach jeho blízkych, súperov a kamarátov. (RTVS)

jirin_cz

Těšil jsem se hodně, ale jde spíše o zklamání. Neužil jako vždy super, geniální výprava a styl filmu dle mě může nést opravdu srovnání se západní produkcí. Ale nijak extra mě to nevtáhlo do děje. Stejně tak, proč tam není více rozvedeno, to jak se k němu komunisti zachovali a jak to následně vše bylo. Škoda ()

bearmeedek

Moje příprava na stejnojmenný hraný film. Myslím, že je zde vše naprosto jasné a inteligentní člověk pochopí, že pokud někdo chtěl být v té době výjimečný, a měl na to, tak musel občas i sklopit hlavu. Nebo mohl hrdě dělat ve skladu a neukázat světu, že na to má. Co se týká dokumentu a jeho zpracování, spousta hodnotitelů by to natočila trochu jinak. Otázkou je, proč něco takového sami opravdu někdy nezkusili natočit. Odpovědí je, že si určitě neumí sami správně natočit ani pivo. ()

MJMilan

Konečně to filmařům začíná docházet, že síla těch dokumentů není v oslavách názorů proti režimu, ale v oslavách hodnot člověka jako jsou fair play, kamarádství a lidskost. Pokud se na takový dokument pak dívají mladí atleti, či děti, určitě je pro ně daleko přínosnější, než se stále nimrat v něčem co bylo a co už odnesl čas. Ty hodnoty, které tento dokument vyznává jsou totiž věčné. ()

Moiseiwitsch

Zátopek byl jeden z nejlepších běžců planety. Nebral chemické látky jako dnešní běžci a přitom si dával tak do těla, že by to dnes málokdo vydržel. Jeho tréninkové programy byly neuvěřitelné a na svoji dobu inovativní a inspirující i pro další generace sportovců.Tento dokument ukazuje jeho profesionální kariéru atleta i některé zajímavé události z jeho osobního života. Byl to i inteligentní člověk, což se o řadě dnešních běžců říci rozhodně nedá. Pro podrobnější informace je jistě dobré přečíst novou knížku o společném životě Zátopkových (Dana a Emil Zátopkovi - Náš život pod pěti kruhy). ()

Autogram

Dokument na to ide trochu inak, ako je bežné pri dokumentoch o športovcoch. Nie je to výpočet úspechov, medailí a zlyhaní. Snaží sa objasniť aj, ako a prečo bol neprekonateľný, kombinuje ukážky tréningov so súčasnými športovcami, a dôjde aj na olympijské úspechy. Hovoriace hlavy mi nevadia, hlavne, že som sa dozvedel nové veci, a nechýbali aj veľmi staré archívne zábery. ()