Skutočný príbeh ženy, ktorá sa kvôli budúcnosti svojej dcéry postavila proti vlastnej mafiánskej rodine. Lea strávila svoj život obklopená organizovaným zločinom. Jej otec bol šéfom obávanej ´Ndranghety a jej manžel jedným z jeho najbližších pobočníkov. Ale ona chcela pre svoju dcéru inú budúcnosť, bez ohľadu na to, akú cenu bude musieť zaplatiť. Rozhodla sa pre to spolupracovať s políciou, no jedného dňa zmizla bez stopy... (STV)

NinonL

Hezký film o praktikách italské mafie Ndranghety. Mladá žena s dcerou opustí svou mafiánskou rodinu a nechá se chránit od policie. Po nějaké době ji policie odmítne dále chránit a osud ženy je zpečetěn. ()

petikacka

Čekala jsem další otřepaný film o mafii, ale ono se z toho vylouplo drama jak byk. Vidím vlastně poprvé takový film pohledem sestry, dcery a matky z Kalábrie. Navíc mi nějak uniklo, že je to truestory, takže jsem to brala celou dobu jako fikci. O to víc mě konec doslova emocionálně ždímnul. Je to silné...opravdové...brutální...smutné...Snad se v Itálii začíná blýskat na lepší časy co se týče boje s Mafií a odmítáním obyčejných lidí pořád držet hubu. Aneb : "Zlo vítězí tam, kde obyčejní lidé, neudělají nic".  Za mě 95% ()

kolemjdouc

pět za to,i když to není extra dílo,že se tvůrci dokázali udržet při zemi a natočili film do kterého zakomponovali drsnost mafiánského prostředí.Bez odpudivých záběrů plných mučení a krve.Velmi dobrá režie,kamera a vynikající dabing!Nadabovat rozčíleného Itala dá fušku.Zakomponované tóny hudby , znějící zlověstně, zdálky.Jako předzvěst šokujícího konce. ()

rivah

Drsný mafiánský film o odporu ženy proti ní ústí do procesu s viníky, kzeří ženu zabili. Proces začal až po letech, kdy tělo ženy našli a její dospělá dcera viníky vášnivě obviňuje.(50%) ()

klukluka

Nelíbilo se mi, jak to bylo odvyprávěný. Bylo to jaksi chladný, odtažitý, působilo to sterilně, jakoby zrychleně, nebyly v tom žádný emoce. V neposlední řadě se mi hrubě nelíbila představitelka Lei. Věřím, že to byla autentičtější verze, než kdyby pro tu roli získali mladší vydání Monicy Bellucci, ale nemuseli kvůli tomu zacházet do krajností. Někdo jistě chtěl, aby to mělo velkou výpovědní hodnotu a tenhle cíl se podařilo splnit. Skrz ten neatraktivní vizuál ale to sdělení doputuje k mnohem menšímu počtu lidí. ()

• Film je inspirován skutečným příběhem ženy, která se postavila mafii Ndrangheta. Lea Garofalo (Vanessa Scalera) byla zavražděna 24. listopadu 2009. Scénář je založen na výsledcích vyšetřování a na rozsudcích soudních procesů, které odsoudily Carla Cosca (Alessio Praticò) a jeho komplice k doživotnímu vězení. (afn)