Sangacu no lion kóhen

• Japonsko Sangatsu no Lion kohen (viac)

Kirijama Rei je 17letý hráč šógi, japonských šachů. Profesionálem se stal již na druhém stupni základní školy, ale pokud zvítězí, neoslavuje s rodinou, neboť rodiče a sestra mu zemřeli při autonehodě a on nyní sám bydlím v Tokiu. Jednoho dne se Rei seznamuje se třemi sestrami-sousedkami. To je pro Reie po několika letech první kontakt s někým, kdo nežije ve světě japonských šachů jako on. Tyto tři sestry ho dokonce pozvou na večeři k nim domů a Rei po mnoha letech zažívá poklidný a vřelý pocit domova. Díky těmto nově navázaným vztahů dokáže vyrůst nejen jako člověk, ale i jako hráč šógi. (Zíza)

Tyckin

Je jen dobře, že se druhá část netočí tak moc kolem Shogi, ale více se věnuje duším hráčů samotných, Hana-chan i oběma dotčeným rodinám a stává se tak pro diváka jež pro neznalost hry nedokáže příliš prožívat jednotlivé hry mnohem zajímavějším a emotivnějším filmem. ()

ing.man

Taky jsem bez znalosti předlohy. Báječně zacházení s dějovými zvraty, trocha té důležité lásky :D a vůbec. Dobře napsané i zahrané. Teď ještě jen vědět něco o těch šógi a zážitek bude dokonalý. ()

Jirka_Šč

Dobré. Fakt dobré. Překvapilo mě a i zaskočilo. Anime neznám, což je dobře, takže jsem v opakovaně netušil, kam se děj vydá. Trochu větší drama, než jsem z traileru očekával (člověk by neřekl, jak se dá něco podělat, pokud se na to jde rozumově a racionálně). Ještě bych chtěl umět šógi, abych mohl ocenit nuance hry. A chci vidět další film, pokud bude. ■ Ryunosuke Kamiky zaválel. ■ Trailer na oba filmy: https://www.youtube.com/watch?v=dxhQ_pGQcys ■ SPOILER! Teda, budu se snažit psát co nejméně konkrétně, ale stejně to je naznačení děje, takže nečtěte před shlédnutím filmu: Rei má několik okamžiků, kdy argumentuje. Jeho komunikace je brilantní a v závěrečné situaci svého oponenta doopravdy převálcuje. Celé to má ale nedostatek. Rei si neuvědomuje, že co dělá, by fungovalo, kdyby byl se svým oponentem sám, ale nastane problém, pokud jsou okolo další lidé. Ne každý je totiž schopen uvažovat striktně logicky. Do myšlení vstupují emoce. Rei mluví bezchybně, ale současně do jisté míry nelidsky. Soustředí se na cíl na konci tunelu, protivníka si dehumanizuje a proto může v očích přihlížejících prohrát. Neuvědomuje si, co jeho slova učiní s emocemi (vystihuje to otázka: "Co se stalo?", poté, co jedna postava odpadne). Ještě jsem neviděl takovéto chování tak dokonale ve filmu ztvárněné. Konec SPOILERu. ()