Topper na cestách je volným pokračováním podle novely Thorne Smitha. George Kerby (Cary Grant) je už po vykonání dobrého skutku zaslouženě v nebi a jeho manželka Marion (Constance Bennett) se snaží různými vylomeninami dostat se za svým milovaným manželem. Topper (Roland Young) se vypravil na jednání bankovních makléřů. Spolu s ním cestuje i jeho manželka Clara (Billie Burke). To by nebyla půvabná Marion, aby oběma neprovedla nějaký ten žertovný kousek, nějaký „naschválek“, který ale pan Topper vždycky odnese…… Nakonec se však i Marion konečně podaří dostat se do nebe a setkává se s Georgem… (marťan)

Wiliem

Už bohužel výrazně slabší, oproti jedničce. Humoru ubylo rapidně, či to bylo tím že člověk přesně ví co se bude dít, těžko říct. 50%. ()

corpsy

Moje pocity sú takmer totožné s dielom prvým, veľa sa toho nezmenilo, snáď len humor občas pripomína slapstick ( vo svojej viac infantilnej polohe ). Pomerne cítiť aj neúčasť Caryho Granta, ktorý prinášal predchádzajúcej časti väčší punc kvality. ()

dopitak

Cary už jim utekl, a tak si nešikovný bankéř a jeho kamarádka duch musí vystačit už s natočeným materiálem (a.z.), ke kterému spíchnou příběh o tom, jak se chce paní Topperová resp. její zlá kamarádka rozvést s Toppim. Proženeme je (údajně) po francouzské riviéře, pár nedorozumění v hotelu, pošleme za nimi majordoma, jednoho dva podvodníky a ono to dopadne. Dopadlo, ale vzpomínat na to asi nebudu. ()

• Film získal nominaci na Oskara v roce 1939 za speciální efekty. (marťan)