Kúzla Davida Blainea: Uväznený v ľade

(relácia)
  • Česko Kouzla Davida Blaina: Uvězněn v ledu (viac)

Kouzelník David Blaine se nechal v prosinci roku 2000 zavřít do šestitunové ledové sochy. Vydržel v ní rekordní dva dny... Pouliční mág David Blaine se na 72 hodin nechává zmrazit v obrovském kusu ledu. Kvůli nedostatku místa nebude moci spát a je jisté, že z následků se úplně zotaví nejdříve za měsíc. Tedy, pokud přežije. Jaké je pozadí triku? My vám ho prozradíme. A nebudou chybět ani záběry z příprav na „zmražení" a triky z ranku pouliční magie, jež Davida Blaina tolik proslavily. (TV Prima)

eye candy

iluzionisté jsou něco jako wrestleři, ve wrestlingu je taky vše sehrané jen na oko. Přesto tato vystoupení vyžadují spoustu příprav, dřiny a odříkání a většina aktérů těchto extrémních divadelních představení (které bývají plné šikovných rekvizit) by své účinkování pravděpodobně nepopsala jako procházku růžovým sadem (možná tak sadem masem). Takže ať už je to Blaine, Angel či Brown všichni si určitě zaslouží obdiv. Blaine sice může být častým terčem parodií, nejspíš díky jeho svéráznému vystupování, nelze mu ale upřít pár "neuvěřitelných" výkonů jako 64 hodinový pobyt v ledové kostkce či -dočasný- rekord z roku 2006 kdy vydržel 17min4a1/2s pod hladinou na jedno nadechnutí. http://www.ted.com/talks/lang/eng/david_blaine_how_i_held_my_breath_for_17_min.html . ()

mrx.friend

Začínam mít pocit, jako bych z kouzelnických show dávno vyrostl. Tohle mi přijde totálně laciný - za prvý, David Blaine nemá žádný charisma, který je podle mě u týhle "profese" strašně důležitý, když většina triků staví na tom, že musíte oklamat smysly nebo mozek diváka. Blaine má během všech čísel jeden a ten samý terminátorovský výraz a po čase omrzí se na tohle vynadívat. Za druhý, je to příliš americký (reakce diváků, komentáře doktorů, ale i samotnýho iluzionisty, hry na city apod.). Tak se slovama tlačí na pilu, až to všem odmítam uvěřit (pokud stokrát zopakujete jednu lež, stane se z ní pravda). Za třetí, pokud jde o hlavní kousek pořadu samotnej, Blaine mě nijak nedokázal přesvědčit, že je vážně v ledu - pořád jsem si říkal, že jde o průhlednou kostku skla, plexiskla nebo čeho já vim. Jasně, zmrzlou Aljašku jsem ještě pořád neviděl, ale aby se během příprav Blaine potápěl do vany s kostkama ledu jenom tak, bez fyziologických reakcí? Na Blaina se může během těch tří uvězněných dnů přijít kdokoli podívat, ale nemůže přímo k soše, musí zachovat několikametrovej odstup. No, dost skepticismu-- ()