Fancipal

Blíží se konec evropské části. Jsme na začátku roku 1910 a posledními zastávkami jsou Rusko a Řecko. Nejzajímavější a nejlépe zvládnutá role slavné osobnosti - Lev Nikolajevič Tolstoj, člověk, který si na sklonku života uvědomil skutečnou roli (pravoslavné) církve. Jeho buřičské a kacířské názory přirozeně nenalezly ve své době oporu a pochopení. V Řecku se vydáváme po stopách velikánů, kteří položily základy evropské, resp. západní filosofie a myšlení. Nezapomenutelná scéna vysvětlující sylogismus. Není nad racionální myšlení. Nejlepší episoda mladého Indyho z let 1908-1910. ()

Indy_Brabino

V Rusku se Indy na cestách setká s velikánem světové literatury, spřátelí se a nakonec pana Tolstého se kterým není pokaždé zrovna snadné vyjít, přesvědčí aby se udobřil s příbuzenstvem. V tu chvíli ještě nemohl tušit, že na tom za krátký čas a na dlouhou dobu budou s otcem podobně. V řecké a podle mého lepší části dílu si s vlastním otcem prožijí dlouhé a nejisté chvíle visící desítky metrů nad zemí ve zdvihu ke starému klášteru na vysoké skále. A pokud se nezajímáte o politiku, tak jste idioti. :-) ()

bubun

Snad není větší legrace, než vidět Jiřího Krytináře, kterak vykřikuje: "Tolstoj! Tolstoj!", a vzápětí se nadšeně vrhá vousatému starci v ústrety.... ()

• Natáčení probíhalo v Řecku a České republice v ateliérech Barrandov. (Terva)