Mladý Indiana Jones: Masks of Evil

• USA The Adventures of Young Indiana Jones: Masks of Evil
všetky plagáty

Istanbul, september 1918. Indiana Jones (Sean Patrick Flanery), v preoblečení za neutrálneho švédskeho novinára menom Nils Anderson, sa snaží presvedčiť tureckého generála Mustafu Kemala (Ahmet Levendoglu), aby uzavrel separátny mier so Spojencami namiesto Nemcov. Jeho misia je odhalená, keď zistí, že do jeho špiónskej siete sa prepracoval zradca s krycím menom Vlk.
V druhom príbehu Indyho v sprievode malej skupiny špeciálnych agentov vyšlú do Transylvánie, aby zistil, prečo záhadný generál menom Targo (Bob Peck) prepadol nemecký zajatecký tábor. Záver z tohto pátrania je desivý: generál sa podľa všetkého snažil obnoviť tradíciu známu z čias vlády tyranského Vlada Tepesa z 15. storočia, ktorý svojich nepriateľov nabodával na koly a nechával ich zahynúť v nevýslovných mukách. (Incantator)

BlackTom

Instanbul disponuje krásnymi exteriérmi a svižným dejom, ako i veľmi sympatickým predstaviteľom budúceho Atatürka. Identita Vlka a samotný záver sú síce značne predvídateľné, beztak sa však jedná o jedno z lepších Indyho dobrodružstiev. Potešil Kevork Malikyan! Transylvánia je mojou srdcovkou už od detstva, kedy som prvýkrát videl tento diel. Atmosféra je ponurá až snová, páčil sa mi aj lingvistický úvod a ďalšie veštenie. Kiežby sa ďalšie časti tak tvrdošijne nedržali pri zemi, veď Indy bol vždy o prepojení histórie a fantastiky. Top dobrodružstvo. ()

PALINO

Prvú časť pracuje Indy ako špión v Istanbule. Réžie sa ujal Mike Newell a tak sledujeme diel, ktorému nechýba napätie, odhalenia, ani smutný záver. V druhej časti je Indy vyslaný do Transylvánie, kde sa stretáva so samotným Draculom. A aj preto tu nechýba určitá dávka nadprirodzena, pre ktorú sme si tak obľúbili filmovú trilógiu a ani dobrodružstvo, ani dobrá hudba, ..... ()

KM Phoenix odpad!

Část z Konstantinopole (Istanbulem je oficiálně až od roku 1923) je táhlá a nesoudržná a ve své podstatě nezáživná i přes umělé snahy o vyvolání napětí a emocí. A ta druhá část z Transylvánie je neskutečná upírská slátanina, svou povahou jako by byla z úplně jiného seriálu (a to hodně špatného) a do Mladého Indiana Jonese rozhodně nepatří. První část je maximálně na jednu dvě hvězdy, oproti tomu část druhá je tak špatná, že konečným výsledkem mého hodnocení nemůže být nic jiného než odpad. ()

bubun odpad!

Naprosto nechápu. Některé epizody jsou zábavné, slušně natočené, mají spád, dobrou výpravu a třeba i vtip, a jsou tady na čsfd modré. Tenhle naprosto dementní díl má naopak 70%. Ne poprvé mám pocit, jako bych se dívala na úplně jiný film než většina ostatních uživatelů. Asi jim stačí, že se někde vyskytnou upíři a hned je to na pět hvězd. ()

Renton

Celá série filmů "Mladý Indiana Jones" je pouze průměrnou zábavou vhodnou maximálně na nudné víkendové odpoledne. Prostě pravý INDY je jedině Doktor (Harrison Ford) JONES! ()

• Snímek se natáčel v Istanbulu, Benátkách, Brně a Praze. (Yardak)