Seriál začíná bitvou o Akko roku 1291, kdy templáři neúspěšně brání pevnost. Jsou poraženi saracénským sultánem a prchají na lodích spolu se Svatým grálem. Loď, na níž pluje, je však potopena. O několik let později je Landry, veterán z bitvy, nespokojen s tím, co se z Řádu stalo. Avšak věci se pomalu dávají do pohybu, neboť Grál nakonec pravděpodobně není ztracen... (Mariooo)

Rawar

...jako nebylo to nejhorší, ale...kde vzali ty ohavné tlamy ? Hlava pomazaná takový utečenec z gulagu. Percifal, nebo jak ho zde nazývají, ohavný smrad, kterému by v pohodě a s povděkem nafackovala kdejaká holka a vrchní krasavice, která se nám zde mihla v modré tunice, no to je materiál jako z jednoho nejmenovaného ostravského bincáku. Čekal jsem podobný feeling jako u prvního dílu Vikings, ale bohužel to opravdu stálo za málo. Uvidíme v dalších dílech, ale ty ksychty prdelní se asi zázrakem neumravní. ()

Sany33

Celkom slušný pilot. Seriál sa púšťa hneď do prvej scény s veľkým grafickým orgazmom v bitke o Akko. Páči sa mi ako sú herci, ktorý hrajú zlých chlapcov nesympatický a samozrejme hlavný hrdina je sympaťák ako sa patrí. Tom Cullen ako morálne zaťažený rytier Landry s neskutočnou bradou je neuveriteľný sympaťák a ak hľadáte hrdinov v ktorých by ste sa mohli vidieť tak tento týpek je pre vás ten pravý. Dosť mi vadilo niekoľko nezmyselných rozhodnutí, ako napríklad odchod sedliaka do Paríža a nechá napospas svoju milovanú na farme. Čo asi mohol nájsť keď sa vrátil z Templárskej výpravy? Odpovie vám zhliadnutie. Mne osobne vadilo hlavne to, že každý sa na mňa z obrazovky pozeral s dokonalým americkým vybieleným úsmevom čo v 13. storočí asi nebolo na dennom poriadku. 63% ()

anatheman

Osobně se mi to nezdálo tak hrozné. Rozhodně seriálu šanci dám. Kostýmy vypadají docela dobře. I výprava - i když uznávám, že hodně čaruje CGI - což lze velice snadno poznat. Herci celkem OK. Scénář v základní rovině taktéž, ačkoliv některé dialogy nepadly na úrodnou půdu. Děj rozhodně nenudil a byl nabit celkem dobrou akcí. Ovšem, jak jsem nastínil dříve, seriálu šanci dám a uvidím, jak se vyvine. Jsem zvědav, jak tvůrci uchopí linku, jež se týká Svatého grálu. I když vím, jak to s templáři nakonec dopadlo, zajímá mě, jak si scénář s jejich osudem "pohraje". Nicméně po prvním díle je jistá prognózna velice zřejmá. ()

MickeyStuma

Velmi očekávaný televizní seriál začal přesně tak, jak měl. Hned na začátku je divákům předhozena ohromná bitva o Akkon, kde je snaha zachránit pověstný Svatý grál. A následují další události mající převážně za úkol představit některé hlavní postavy celého příběhu, který se veze na zcela volné dějové lince, než na věrných historických faktech. První díl tedy ukázal to nejpodstatnější a tím je zábavné televizní zaměření celého projektu. Seriál má diváka bavit a ne poučovat historií. Od toho jsou díla dokumentární. Začínají tu první intriky. A hned to odnesli židé. Toto náboženské etnikum to nemělo lehké snad v žádné době. Takže co je vidět především. Jako velkorozpočtové kinofilmy se rozhodně seriál netváří. Děj je držen v jednoduchosti vypravující příběh na pomezí legend a historických událostí. Na televizní rozpočet rozhodně dobré. ()

feryk

První díl naprostej propadák. Nemá to nic společného s Drama a Historický... jako spíše s Parodie a Fantasy.... špatný střih, špatný scénář, efekty, režie, celý děj je nesmyslná báchorka. Nacpou k tomu ještě svatý grál, toporné herce.... a přitom by to mohlo mít potenciál, ale i přes slušnou výpravu vypadá seriál lacině a chybí mu atmosféra a hloubka. Další díly nedám, ale pokud má rád někdo televizní pohádky o svatém grálu, tak se mu to může líbit, já čekal něco jiného. ()