Never Gone

• Čína 致青春2:原来你还在这里 (viac)

Čcheng Čeng (Kris Wu) je chytrý, lehce arogantní kluk, který má díky bohatým rodičům vše, na co si vzpomene. Chodí na nejlepší střední školu ve městě, kam nastupuje i tichá, neprůbojná Jün-ťin (Yifei Liu), která na rozdíl od něj pochází z chudých poměrů. I přes veškeré rozdíly a nepřejícnost některých spolužáků se do sebe zamilují. Osud se ovšem postaví proti nim a v průběhu let je několikrát rozdělí. Dokáže jejich láska nepřízeň osudu překonat? (LangiJ)

LangiJ

Tenhle filmík tu mám už několik let a pořád se ne a ne k němu dokopat. Po zklamání z Jen my víme kde, dalším snímkem s Krisem Wu, jsem si myslela, že to bude podobný a vyhýbala se mu. A on se z toho vyklubal pravý opak, tohle se mi hodně líbilo. Začíná to jako školní romantika a pokračuje jako příběh lásky dvou lidí, kterým osud v průběhu let moc nepřeje. Krisovi role chladných, nafoukaných, bohatých synků, kteří nakonec mají srdce na správným místě, sedí a I-fej představuje jeho něžný, nevinný protiklad. I ostatní postavy fajn, i přesto, že nejsou zobrazeny černo-bíle a mají své mouchy, jsou sympatické. A dohromady to tvoří správný celek, na který se hezky kouká. Přeloženo. ()

Anet21

⚪Čínsky film, ktorý si toho vzal na ramená toľko, že nestihol riadne spracovať skoro nič. Žáner nie je jasne ukotvený - najprv sa film zdá ako film pre mladých dospelých, no následne už skôr ako akási romantická sociálna dráma, až to skĺzne k romantike pre dospelých, do toho všetkého desiatky motívov typu: úmrtie otca a nedostatok peňazí, práca za malý peniaz, strata zamestnania, ťažkosti v škole, nemožnosť sa dobre zamestnať po vysokej, problémy vo vzťahoch, problémy s triednym pôvodom a statusom... skrátka je toho toľko, že za dve hodiny stopáže sa uveriteľne a s emóciami nespracuje ani polovica, i keď niektoré scény majú potenciál aspoň ako-tak preniesť na diváka emóciu.⚪V celkovom ponímaní ale zbytočný priemer, ešte aj klasicky čínsky strojený a upnutý.⚪ ()