Šúmacu no Izetta

• Japonsko Shūmatsu no Izetta (viac)

Příběh zasazený do alternativního světa do období druhé světové války se zaměřuje na arcivévodkyni Fredericku Ortfiné von Eylstadt. Tato dívka, budoucí vládkyně malé země na úpatí Alp, je odhodlaná nalézt spojence pro ochranu své země před stále se rozpínající říší Germania. Její malá země není na první pohled nikterak speciální a tak asi jediné, co je na ní zvláštní, je legenda o bílé čarodějce, která kdysi vystupovala jako ochránkyně tohoto malého království. Fredericka této legendě věří, protože když byla malá, potkala zvláštní dívku jménem Izetta, která byla nadána magickou mocí. Této legendě však věří i císař, který touží po tom získat magickou moc a využít ji na bitevním poli ke konečnému vítězství Germanie a jejích spojenců nad formující se nepřátelskou aliancí. Osud tomu chtěl, že se mladá arcivévodkyně opět setká v nouzi nejvyšší s čarodějkou Izettou, které v mládí zachránila život, a tak jí Izetta bude přísahat věrnost a podporu v nevyhnutelném konfliktu. Císař a jeho pobočníci se však nevzdávají a mají svůj vlastní plán, jak získat magii na svou stranu... (Jeoffrey)

SonGokussj

[First Impressions]: Skvělá hudba, výtečná animace, žádná loli/kawai/hentai/ecchi věc, skutečná smrt, zajímavá halvní hrdinka? Co se nám tu vaři? :-) 1EP 80% Kriste, já sem nedal konec. No to byla blbost......... Doslova se nedalo skoro dokoukat... Vyhněte se velkým oblokukem. Guns & Roses 25 % ()

Jeoffrey

Ze začátku to vypadalo na anime s velkým potenciálem, kdy se mi líbily hlavní hrdinky a i ta zápletka z alternativní druhé světové mě docela lákala. Postupem se z toho ale stala taková podivná a občas i ne zrovna logická slátanina s příchutí jisté dívčí romantiky. Navíc jsem už od poloviny anime měl zase ten nepříjemný pocit, že to dopadne klasickou "heroic sacrifice", prostě že závěr po mě bude chtít, abych proléval tuny slzí, což mě poslední dobou už moc nebaví... Udělal jsem docela dobře že jsem se držel při zemi, protože s přibývajícími episodami jak se finální konfrontace blížila se mi do toho chtělo čím dál tím méně a zvrat s klonováním aneb "deutsche hexe" ve mě zabil poslední snahu u tohohle nepřemýšlet... Takže střízlivé hodnocení by bylo - postavy jsou fajn, animace je fajn, hudba ujde, ale děj je blbost. Koukat se na to ale docela dá... Výsledným dojmem o moc nehnulo ani finále, kdy při závěrečném boji bylo vidět, že se autoři snaží, aby to vypadalo epicky a dramaticky, ale u mě to zabíralo spíš jen z části a lepší než ten magický souboj mi přišlo třeba i vystoupení Finé na kongresu . Navíc konec byl +/- dle očekávání s jednou malou drobnůstkou, kterou jsem si sice přál, ale moc jsem v to nevěřil. No a byla to asi ta drobnost na závěr, která mě tak potěšila, že o "poslední čarodějce Izetě" nakonec přes to všechno prohlásím, že je to trošku lepší průměr. 5,3/10 ()

LeitoSE

Nakoniec som sa horko-ťažko prebojoval až k záveru. Nie preto, že by to bolo až tak zlé anime, skôr nebolo ničím výnimočné a zaujímavé, napriek obdobiu, v ktorom sa odohrávalo. Ak by som mal niekomu odporučiť Izettu, tak naozaj netuším, čo by som vyzdvihol. Vážnejšie anime s mágiou sú inšie a lepšie spracované, taktiež sa nejedná o magic girl žáner, nejde ani o súboje a napriek obliekaniu postáv to nie je ani ecchi. Som zmätený, čo vlastne tvorcovia chceli vytvoriť. 12/12 - 50% ()

DaweForeman

Druhá světová válka v trochu fantasy žánru. Aneb upravíme si jména jednotlivých zemí, přidáme zemi navíc, kde se to bude odehrávat, a ještě k tomu připojíme kouzla a čarodějky. Tím by se to celé dalo shrnout. Svým způsobem je to odlehčená verze skutečných krutých událostí, ale jaksi jako film to hodně postrádá. Začátek byl velice zajímavě podán, kdy tu máme určité špionské napínavé prostředí, jenže tohoto prostředí se nedrželi a naopak se zaměřili více na přímý boj ve válce, který už nebyl tak zajímavý. Kdyby se čistě zaměřili jen na onen zajímavý začátek a ten nějakým způsobem více rozvedli, tak by z toho byl mnohem zajímavější anime. Bohužel válečné prostředí se jim nepovedlo, kdy zde chybí onen moment zvratů a jakékoliv strategie, kdy je to především jen třesení se před tím, než přijde Germania a všechny nepřeválcuje. Svým způsobem to chápu, protože přece jen skutečné události takové byli ve formě Blitzkriegu, ale mohli sem hodit partyzánskou stránku a zase by to bylo o něčem jiném. I když je tu spousta negativ, tak pořád svým způsobem to zakončení nebylo úplně špatné, kdy člověk nevěděl, jak to zakončí. A taky ještě musím vyzvednout celkem povedené projevy arcivévodkyně Finé. Animace i hudba je průměrná. ()

q66

Alternativní historie, "epic" animace, "epic" soundtrack a všechno ostatní, slušné produkční hodnoty, Izetta je takovým Kabaneri podzimní sezóny, teď ještě zkombinované se Strike Witches. Logika tomu nic neříká a celý příběh je v podstatě sekvence událostí propojených něčím, co je spustí. Postavy za nic nestojí (jsou kompletně jednodimenzionální) a to ostatní v podstatě taky ne (kromě vcelku slušné animace)... takže ve výsledku je to slabé, a dám tomu čisté 3/10. ()