Romeo a Julie

(divadelný záznam)
  • Veľká Británia Kenneth Branagh Theatre Company: Romeo and Juliet (viac)

Dlouhotrvající spor mezi veronskými rodinami Monteků a Kapuletů bude mít pro dva mladé milence chycené uprostřed konfliktu ničivé následky. Do hlavních rolí obsadil režisér Kenneth Branagh hvězdy své loňské filmové pohádky Popelka, Lily James (Panství Downton, Vojna a mír) a Richarda Maddena (Robb Stark ze Hry o trůny). Britská herecká legenda Sir Derek Jacobi si zahraje Romeova nejlepšího přítele Mercutia. (Aerofilms)

freddy

Mé první setkání s živým divadelním přenosem v kině a zároveň mé první setkání s Romeem a Julií na divadle. A hned napoprvé to byla trefa do černého! Že zde byly kvalitní herecké výkony, že hra byla bravurně zrežírována (jak taky jinak, když se režie ujal specialista na Shakespeara Kenneth Branagh), to asi ani netřeba zmiňovat. Co ale chci a musím zmínit, to je stylizace hry do padesátých let minulého století a celkové úpravy hry. Myslím si, že to byla šťastná volba. Romeovi společenský oblek rozhodně slušel, Julie nasávající ve slavné balkonové scéně víno rovnou z láhve, to je pro mě osobně úžasná a neotřelá invence, která ale pranic nesnižuje hloubku a důležitost této scény a člověka ani nenapadne, že takhle to Shakespeare nemyslel a nenapsal, a obsadit do role Romeova věrného druha Mercutia 77letého herce, to je něco, co bych nikdy nemyslel, že může fungovat, ale ono to opět působí úplně přirozeně a normálně. Od začátku do konce se jednalo o živé, záživné a co se týče invencí nápadité představení, které mi utkví v mé paměti zřejmě už navždy. A to, že představení bylo do kin přenášeno pouze v černobílém obrazu, to bylo už jen dokonalé dotvoření celkového dojmu z celého přenosu. Já osobně jsem nadšený a neváhám se přiznat, že s koncem hry mi vytryskly slzy a emoce propukly naplno. A to je snad ta nejkrásnější vizitka mého dojmu z tohoto divadelního přenosu. Bez váhání je to za pět hvězd a tvůrci ode mne mají mou hlubokou poklonu a můj neutuchající potlesk. Jen dodám, že představení jsem viděl v českobudějovickém CineStaru, kde nás sedělo v sále zhruba 20 lidí a mě těší, že si dokáží lidé najít cestu do kina i na zahraniční divadelní přenos. Jen víc takových záznamů, příště milerád půjdu zase. ()

hrumsrt

Moc nejsem na divadelní záznamy a na hru na pódiu obecně, ale tahle adaptace nejslavnější hry Williama Shakespearea mě vlastně dost bavila.. Kenneth Branagh se rozhodl příběh osud tragického milostného vztahu zasadit do moderních prostor, postavy oháknul do obleků a okázalých šatů a to vše včetně dalších úprav dělá z téhle adaptace jednu z nejlepších, co jsem viděl.. Díky vynikajícímu obsazení včele s sladkou Lily James (odteď už mi bude Julie vždy znít jejím hlasem) a rebelantským Richardem Maddenem jsem vůbec neměl nouzi až skoro o libování si ve všech vzájemných romantických scénách a byl bych jim jako páru i fandil, ale to by si bohužel museli vybrat jinou předlohu.. S koncem v úloze jedu mě zalily skutečně tesknivé emoce, až jsem nemohl uvěřit, jak moc jsem si nakonec představení užil. To chybělo Romeovi a Julii, britský přízvuk! P.S. Lily se pro tuhle roli narodila! Viděno zde: https://youtu.be/zTu1XlmYl8U?si=iALaE0JwRrBZYHbf. ()

Angelina vystoupila z Orient expresu

Angelina vystoupila z Orient expresu

06.08.2016

Kenneth Branagh sice nevzkřísil novou sérii s Jackem Ryanem, Thor a Popelka ale vydělali takový balík, že si může dát pauzu u něčeho menšího. Jak možná víte, poslední dva roky strávil u čtvrté série… (viac)