Noční svět: Vznik života

(TV film)
  • Kanada Survivor (viac)

Představte si, že se něco podivného vynoří z hloubky země a najednou to ožije. Po dvou záhadných vraždách se začíná pět lidí pracujících daleko od civilizace na ropných zařízeních bát, že kromě ropy vytěžili také něco jiného... (oficiálny text distribútora)

RetroMan

No už jsem dlouho nic nenapsal. Tak ju. Oh, Kanada, největší ze všech Kanad. Takový povedený díl Červeného trpaslíka i se všemi charaktery jeho postav. Myšlenka panspermie je rozhodně dobrá, ale Věci to ubralo dost horrorový potenciál. V televizní režii v devadesátkách s kanadským nadhledem a schopnostmi se mohlo zrodit něco obrazobornějšího až ikonoklasmičtějšího, ale Cronenberg měl také svoje Mouchy. ()

Campbell

Takovej levnej bratříček Predyho. Vědci a pár dalších lidí vykopou z podzemí ropu ale něco k tomu. Příběh který tu byl už nespočekrát(třeba takovej Megalodon). Každá scéna už v nějakým filmu byla. Takže za neoriginalitu palec dolů. Nicméně film vzniknul v 99´ takže žádný efekty alá Syfy channel ale hezky postaru. Maska vypadá výborně a dobře se i hýbe, sem tam efekt neuškodil, jen ty debilní vločky byly tak odporně umělý a digitální že jsem ani nepochopil proč je režisér neustále ukazoval. Debilita postav nezná mezí ale je tu aspon Hewlett kterýmu to sekne. Je to spotřební béčko který se mi docela líbilo ale vícekrát bych do toho nešel. ()

Djkoma

Další televizní rádoby horor, který má tentokrát i docela slušný námět, ale který je totálně zabit postavami, dějem, kvalitou zpracování a vším, co k filmu patří. Natočit tento film před rokem 1990 možná by ho hodně fanoušků považovalo za variantu Guyvera, ale to se nestalo. Dnes celý film působí neskutečně nezajímavě a levně. Takovéhle projekty bych ihned zatrhl, protože už tak je dost nekvalitních hororů a ještě tuto hromadu přiživovat levnými horory pro televizi je čiré zoufalství, které v očích diváků snižuje celkovou kvalitu hororů. ()

SOLOM.

Televizní thrillery či horory z kanadské produkce většinou moc valné kvality nepobrali (tedy alespoň co jsem měl zatím tu čest vidět) a ani tento céčkový kousek není žádnou světlou výjimkou. Není to sice vyložená katastrofa a samotná myšlenka nebyla vůbec špatná, nicméně ležérní provedení a nepříliš přesvědčivé herecké výkony jsou jen dalším smutným příkladem doslova pohřbeného potenciálu. Takových však už bylo, že to asi jen málokoho dokáže ještě překvapit. Ledaskomu bude zdejší netvor připomínat jakousi levnou kombinaci Predátora s Alienem. Od každého si tvůrci něco „vypůjčili“, ovšem jeho celkové ztvárnění bylo na můj vkus až příliš gumové a nějak výrazně si mé sympatie tato vesmírná kreatura nezískala. To nápad s „pěstitelem“ a zanesením Života na planetu Zemi byl docela zajímavý. Což rozhodně nepopírám. Mrtvých tu bylo taky dost, jen byla obrovská škoda, že se snad všechny mordy odehráli mimo záběr kamer. Krvavé cákance či kutálející se lebka vyděsí opravdu málokoho. To mělo samozřejmě i nedobrý vliv na celkovou atmosféru. Napětí tu bylo minimálně, přesto by se tu našlo i několik zajímavých scén. Což je taky důvod, proč tento film prostě neodstřelím. ()